Ярослав Лодигін відреагував на закиди Ткаченка щодо «низьких рейтингів» Суспільного

Ярослав Лодигін відреагував на закиди Ткаченка щодо «низьких рейтингів» Суспільного

11:04,
23 Жовтня 2021
3287

Ярослав Лодигін відреагував на закиди Ткаченка щодо «низьких рейтингів» Суспільного

11:04,
23 Жовтня 2021
3287
Ярослав Лодигін відреагував на закиди Ткаченка щодо «низьких рейтингів» Суспільного
Ярослав Лодигін відреагував на закиди Ткаченка щодо «низьких рейтингів» Суспільного
«Рейтинги — це соціологічна умовність».

Генеральний продюсер напрямку телебачення Національної суспільної телерадіокомпанії України Ярослав Лодигін вважає, що не слід орієнтуватись на показники комерційної аудиторії, оцінюючи успішність Суспільного. Про це йдеться в дописі на його фейсбук-сторінці, який є реакцією на критичні зауваження міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка.

«За такі гроші інші канали добиваються набагато більших рейтингів. Мова йде не тільки про довіру, а й про відповідальність за витрачені кошти», – сказав Ткаченко, коментуючи бюджетне фінансування НСТУ.

«Ми з вами живемо в телевізійній країні з Президентом та міністром культури з телевізора.  Коли країною керують телевізійники, то все вимірюється рейтингом. Причому рейтингом за комерційною аудиторією — від 18 до 54 років, великі міста. Така професійна звичка, яка впливає на щоденні рішення. Я думаю, вона не змінилася у керівників України і після соціального ліфту в дії», — пише, коментуючи ці слова, Ярослав Лодигін. Він нагадує, що «комерційна» аудиторія — це та, яку можна продати рекламодавцям; також олігархічні канали цікавить старша аудиторія, яка активно голосує на виборах. «Діти, люди з інвалідністю, спорт поза межами боксу й футболу не цікавлять нікого», — констатує Лодигін. Він пише, що сам за час роботи генпродюсером Суспільного телебачення призвичаївся щоранку аналізувати рейтинги.

«Але що є телевізійні рейтинги? Це соціологічна умовність. Це декілька тисяч пристроїв, які стоять у засекречених українських сім'ях, яким за це платять невеликі гроші. Це система, яку вже не раз корупційно ламали, яка не працює з людьми високої освіти та доходу, її репрезентативність та сучасність під великим питання, але кращого немає. Тож люди колись домовились, що хай буде хоч якесь спільне поле та спільна мова для того, щоб робити гроші та вигравати вибори», — пише Лодигін. За його словами, коли телеменеджери сліпо покладаються на рейтинги, вони ухвалюють  рішення, спрямовані на вчорашній день — «зробити щось, що сподобалось учора». Це, на думку генпродюсера Суспільного телебачення, призвело до деградації суспільства — «принаймні, тієї його великої частини, що продовжує не помічати джинсу в новинах провідних телеканалів та дивиться традиційне телебачення». Одним із наслідків цього Лодигін називає масову відмову від вакцинації проти коронавірусу.

Суспільне ж, за його визначенням, — це «інші світи зі своїми смаками та цінностями, спрямовані не в учорашній день, а в завтрашній, поза межами Всесвіту телебачення». Втім Ярослав Лодигін наголошує, що аудиторія Суспільного зростає і на радіо, і на цифрових платформах, і на телебаченні.

Раніше на закиди щодо низьких рейтингів відповів своєю колонкою «Де, сучі діти, ваші рейтинги?!» шефредактор Суспільного телебачення Юрій Макаров.  

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Yana
15:56 / 24.10.2021
Ми уже побачили геній Ладигіна в епічному фільмі про Діда Панаса. Щоб таке вигадати, щоб це затвердити, треба бути навіть не непрофпридатними, треба бути імбіцилами-наркоманами. Це типовий пристосуванець, який має тільки однунавичку - красти. А потім, як відомий Олександр Лієв, який, будучи зрадником України і співпрацювавши з російським урядом в Криму, чомусь працював на Суспільному в команді Аласанії - просто піде красти в інше міністерство. Пам'ятаю інтервью Лодигіна, коли він говорив що його гонорар у кілька тисяч доларів - замалий. Враховуючи зарплату по країні, і зарплату ведучого на каналі - 7400 грн, це треба бути відморозком і соціопатом, щоб таке казати.
nn
10:34 / 24.10.2021
Ладыгин, вы профнепригодны для состемы компаний всей страны. В лучшем случае место асс. режиссера и то, сомневаюсь. Себя вы уже показали своим опусом "Говорил ли Дид Панас" про х..ню малятам. Это надо быть полным дебилом, чтоб такой проект сделать. Его смотрели, он разово дал пики по смотрению только потому, что народу был интересен ваш уровень. Все, увидели. Жрать кошты держбюджета вы можете, а результаты давать нет. Потому сойдите с бюджета и идите творите свои опусы в другое место. Ноль не просто как продюсер, просто ноль. Кстати, быший продюсер Ладыгина в интервью описал его режжиссерские достижения как нулевые, подчеркнув неумение работать в индустрии. Куда более красноречивое описание.
фах ніщо
06:54 / 24.10.2021
Саме тому, що міністр з телевізора,йому і можна довіряти в телевізійних питаннях. Бо він зробив супер успішний телевізор-1+1.А Лодигину до нього як до Пекіну рачки. А що у Лодигіна за плечами? Тільки дилетантський телевізійний нігилізм, підкріплений практикою загрібання державних коштів в особисту кишеню.
Яна
23:01 / 23.10.2021
Оце Лодигін в ударі! Суспільне, це, виявляється, інші світи. Он як! Скоро з Марсу та Венери наберуть ведучих і медіаменеджерів, будуть справжні Нью-Васю... ой Нью Олівець.
совесть ярослава
12:42 / 23.10.2021
оправдывает как может свою несостоятельность и тот бардак, который творится на Першом. коррупционно- кумовское болото это ваше Суспильное, где поддерживают только идеи членов правления, и на них выделяют по 4 ляма, на творческие фантазии, нехило правда? привет провалившемуся Коллапсу, который так двигали, тааак писали о нем, а смотреть как и нечего. кажется режиссера там совсем не было?так шо иди Ярик и дальше трещать на своем радио на коленке и будет тебе счастье, а не мучай телик, к которому у тебя руки ну аж совсем не стоят.
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду