Верховна Рада відхилила поправку В’ятровича про збільшення фінансування Суспільного на 526 мільйонів

Верховна Рада відхилила поправку В’ятровича про збільшення фінансування Суспільного на 526 мільйонів

13:28,
20 Жовтня 2021
3508

Верховна Рада відхилила поправку В’ятровича про збільшення фінансування Суспільного на 526 мільйонів

13:28,
20 Жовтня 2021
3508
Верховна Рада відхилила поправку В’ятровича про збільшення фінансування Суспільного на 526 мільйонів
Верховна Рада відхилила поправку В’ятровича про збільшення фінансування Суспільного на 526 мільйонів
Проєкт Постанови Верховної Ради «Про висновки та пропозиції до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2022 рік» прийнято за основу, не врахувавши поправки Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики та народного депутата «Європейської солідарноті» Володимира В’ятровича.

20 жовтня прийняли за основу проєкт Постанови Верховної Ради «Про висновки та пропозиції до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2022 рік», не врахувавши поправки щодо збільшення фінансування Національної суспільної телерадіокомпанії України від Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики та від народного депутата «Європейської солідарноті» Володимира В’ятровича.

Проєкт підтримали 264 народних депутати. Таким чином проєкт закону про держбюджет на 2022 рік вважається прийнятим у першому читанні, оскільки був прийнятий в цілому проєкт постанови Верховної Ради щодо висновків і пропозицій до законопроєкту.

Після цього народні депутати виступали зі своїми поправками, які можна було підтримати. Народний депутат «Європейської солідарноті» Володимир В’ятрович запропонував врахувати свої поправки під час підготовки до другого читання законопроєкту про Державний бюджет України на 2022 рік, №6000.

Він запропонував 10 поправок, одна з них стосується збільшення фінансування для НСТУ на 526, 423 тис.грн за рахунок зменшення на відповідну суму видатків на офіс Генерального прокуратура і Державного бюро розслідування. За його словами, не можна урізати фінансування Суспільного, тому що «комусь не подобається критика влади». За його поправку проголосували 86 народних депутатів, рішення не прийнято.

Із джерел «Детектора медіа» відомо, що на поправку комітету Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики наразі шукають гроші.

У проєкті закону про бюджет на 2022 рік внесли дві поправки щодо видатків НСТУ: одна з них Володимира В’ятровича, інша – Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики. Комітет пропонує збільшити видатки за бюджетною програмою на 526, 423 тис.грн для забезпечення мінімальних потреб НСТУ. Ці поправки Комітет із бюджету відхилив.

Нагадаємо, у проєкті держбюджету на 2022 рік на Суспільне виділили 1,8 млрд грн, недодавши 526 млн. Згідно з законом видатки на НСТУ у 2022 році мали б бути у сумі 2 394,7 млн грн.

З 2017 року новостворений Суспільний мовник жодного разу не отримав повного фінансування від держави.

У держбюджеті на Суспільне на 2021 рік виділили 2,2 млрд грн.  Із загального фонду на Суспільне виділили 1 874 158,0 грн, з яких 400 млн. було заплановано у спеціальному фонді, який наповнюється податками з лотерейного бізнесу. За словами голови правління НСТУ Миколи Чернотицького, НСТУ цих 400 млн. не отримала.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
ErurseCek
13:01 / 24.03.2024
Maria Cecilia Hospital, GVM Care Research, Cotignola, Ravenna, Italy C propecia on sale
doudger
14:58 / 28.06.2023
buy cialis online with prescription File history
Бюджет
10:39 / 22.10.2021
Зважаючи на те,що в регіонах вже майже не залишилось мовлення, а відповідно і людей, цілком логічно,що фінансування суспільного зменшили. А ви як гадаєте?
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду