З боку влади нечесно закидати лінійному телеканалу «UA: Перший» низькими рейтингами – Галина Петренко

З боку влади нечесно закидати лінійному телеканалу «UA: Перший» низькими рейтингами – Галина Петренко

12:05,
27 Жовтня 2021
2564

З боку влади нечесно закидати лінійному телеканалу «UA: Перший» низькими рейтингами – Галина Петренко

12:05,
27 Жовтня 2021
2564
З боку влади нечесно закидати лінійному телеканалу «UA: Перший» низькими рейтингами – Галина Петренко
З боку влади нечесно закидати лінійному телеканалу «UA: Перший» низькими рейтингами – Галина Петренко
На її думку, лінійне телебачення приречене втрачати аудиторію. Сьогодні Суспільне має виробляти важливий контент і поширювати його на всіх майданчиках, не тільки на лінійному мовнику «UA: Перший».

Суспільне має стати виробником контенту, затребуваного аудиторією, який розповсюджуватиметься на всіх платформах, не тільки на майданчику лінійного телеканалу «UA: Перший». У контексті ринку лінійного телебачення, який падає, з боку влади нечесно звинувачувати лінійний канал Суспільного у низьких рейтингах.

Про це сказала директорка ГО «Детектор Медіа» Галина Петренко під час дискусії «Спочатку вони прийшли за «Суспільним»: чи зростає в Україні тиск на свободу слова?», яка відбулася 26 жовтня в Українському кризовому медіа-центрі.

Вона погодилася з секретарем Ради національної безпеки і оборони Олексієм Даніловим, який в інтерв’ю РБК сказав, що лінійному телебаченню залишилося 5-7-10 років, після чого воно перестане бути затребуваним аудиторією, яка перейде в інтернет, де немає кордонів, моніторингу, контролю.

«Данілов правий. Лінійне телебачення є категорією, яка йде на спад. Про це відкрито  говорять олігархічні телеканали, найбільші лінійні телеканали. У цьому контексті я вважаю нечесним, коли зараз влада закидає Суспільному низькими рейтингами "UA: Першого" – лінійного телеканалу», – зазначила Галина Петренко.

На її думку, сьогодні Суспільне має забезпечити зростання компанії, яка працює на ринку, що падає. «У такій ситуації кожен пункт частки, за який ти борешся, коштує величезних зусиль. І є певна стеля, вище якої ти не можеш стрибнути. Бачимо по КРІ, що комерційні мовники не відмовляються від рейтингів лінійного телебачення, однак деякі з них поруч із лінійним дивленням ставлять по найбільших своїх проектах дивлення у ютубі та на інших платформах», – розповіла вона.

Для комерційних каналів з 2013 року важливим є те, що вони не бродкастингові компанії, а компанії з виробництва контенту, який розповсюджують на різних платформах, поділилася Галина Петренко. «Така сама позиція має бути для Суспільного.  Вони – виробники важливого контенту, цей контент має бути затребуваний аудиторією, але не обов’язково це має розповсюджуватися на майданчику "UA: Першого", це має відбуватися на всіх майданчиках», – вважає  директорка ГО «Детектор Медіа».

За її словами,  у цьому контексті доцільно розблокувати законопроєкт, якому уже 2 роки, щоб дозволити Суспільному спільне виробництво з приватними продакшнами. «Таким чином і можна було би наповнити цю компанію затребуваним контентом. Та варто зважати, що на виробництво одного серіалу потрібно до двох років. Уявіть, скільки часу ми втрачаємо», – поділилася Галина Петренко.

Голова наглядової ради Суспільного мовника Світлана Остапа зауважила, що почалася масова атака на Суспільне, на знецінення реформи. За її словами, представники влади часто озвучують два меседжі – що на один телеканал «UA: Перший» виділено 2 мільярди і що в нього низькі рейтинги. Вона нагадала, що до складу Суспільного мовлення сьогодні входить 30 суб’єктів медіа. «На "UA: Перший" і "UA: Культуру" у цьому році іде 450 мільйонів. Не 2 мільярди. Про це знає і міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, і народні депутати від владної фракції. При тому про це ми чуємо постійно або на телебаченні, або у Верховній Раді, або у соцмережах», – сказала вона.

За словами Світлани Остапи,  інформацію зі всіх платформ Суспільного отримує понад 13 мільйонів, це немала цифра.

Нагадаємо, Олександр Ткаченко вважає, що Національна суспільна телерадіокомпанія України фінансується в повному обсязі, «хоча є питання щодо рейтингів», «за такі гроші інші канали добиваються набагато більших рейтингів».

Член правління НСТУ, відповідальний за платформу телебачення, Ярослав Лодигін вважає, що не слід орієнтуватись на показники комерційної аудиторії, оцінюючи успішність Суспільного.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Yana
22:29 / 27.10.2021
Ось і цифри пішли. Ще 5-7 років подавайте Суспільному гроші, які осядуть в кишенях топ-менеджменту. Цю схему недарма ніхто не чіпає. Можливо, вона йде далі кишень навіть Авакова. Це питання вирішується дуже просто. Хай Суспільне буде суспільним - хай за нього платять глядачі. Вони цього робити не будуть, і ви швиденько побачите - як всі ці Остапи, Куляси, Чорнотицькі, Скрипники, Лодигяни тут же щезнуть шукати інших дірок, де погано лежать гроші. Чорнотицький навіть не приховував, що якюи програв вибори - пішов би у приватний сектор. Тобто, відкрито і в очі своїм працівникам,які отримують 5-9 тис зарплати, каже, що його цікавлять тільки гроші. На Суспільному є речіі ще гірші за розкрадання грошей. Там панує атмосфера путінського режима - докази тортур якого виніс білоруський хлопчик. Людей залякують, тиснуть, натравлюють колектив, доводять до звільнення, керівники принижують. Особливо гестаповські замашки у братів Грузинських, Владислав під алкоголем принижує жінок, закидує працівників доганами. На каналі послійті пятихвилинки ненависті - противтавляють себе олігархічним каналам, говорять про якусь місію, а коли ти ставиш питання в чому ж наші досягнення - ти зрадник. Це нічого не нагадує? Це схеми концтабору, схеми путінської Росії, лукашенківської Білорусі. І я думала, що журналісти на це не поведуться - як свідомі люди. Але ні. Продали професію і позакривали свої ротики як миленькі. Хтось зі страху, хтось за копієчку, а хтось просто по психологічному профілю терпила. Всю опозицію з каналу видавили - створили умови для звільнення. Всіх талантів - видавили, заздрять їм, ненавидять. До речі, щло за слово "дивлення", стидоба якась.
Янiцкому Андрію
20:36 / 27.10.2021
Шановний! Є в Україні прислів'я :Сім років мак не родив і голоду не було. Сім років НТКУ нічого путнього не показувало - і телебачення не вмерло. Може, закрити його, і мільярди з'економляться. Чи не так?
Яницкому Андрею
18:44 / 27.10.2021
По всему видно, что ты молодой ссыкун и потому у тебя есть масса времени ждать, пока дебильное руководство НТКУ нажрётся вдосталь денег, в том числе и моих налоговых, а потом соизволит что-то создать.
Вася Петренко
18:11 / 27.10.2021
" кожен пункт частки, за який ти борешся, коштує величезних зусиль. І є певна стеля, вище якої ти не можеш стрибнути", - саме так казала Петренко і тим самим мимоволі розкрила секрет полішинеля , що бездарно керОвництво НСТУ не може і, головне, не хоче витрачати зусиль на поліпшення ситуації. Всі сили уходять на вигрібаня грошей бюджету НСТУ до своїх особистих кишень.
відділ реклами ведучих і передач
17:20 / 27.10.2021
Вона, згадуючи суспільне, сказала :...контент має бути затребуваним... Шановненька! Саме в цьому суть (!!!!!!!!!!!!!!), що те, на що сім років поспіль на першому виділяється кожного року мільярди, ніким не затребуване!!!!!!!!!!
Яніцький Андрій
16:15 / 27.10.2021
Взагалі-то в Першого рейтинги зростають, я подивився дані за 2019 та 2020 роки, прогрес є помітний. Треба дивитися на динаміку. Звісно, одразу після реформи Перший не буде кнопкою №1 по рейтингах, має пройти час
Глядач
12:58 / 27.10.2021
Не шукайте виправдань! Смішно таке читати!За кого ви маєте нас,глядачів? Якщо "Лінійне телебачення є падаючою категорією" (падаючою? Оце грамотність?!), то закрийте усі ТБ канали суспільного і не тягніть гроші з бюджету!
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду