Світлану Остапу обрали головою наглядової ради НСТУ, Ігоря Хохича – її заступником, Вадима Міського – секретарем

На посаду голови наглядової ради претендували Світлана Остапа та Ігор Хохич. Пані Остапу підтримали 9 членів НР, пана Хохича – 6.

На заступника голови НР було висунуто дві кандидатури – Ігоря Хохича та Олександра Павліченка. За Ігоря Хохича проголосували 11 членів НР, за Олександра Павліченка – 4.

На секретаря НР була одна кандидатура – Вадима Міського, члени НР одноголосно підтримали його.

На засіданні НР був відсутні Володимир Яворівський.

Світлана Остапа – заступниця шеф-редактора «Детектор медіа», заслужена журналістка України, членкиня громадської ради при Комітеті з питань свободи слова та інформаційної політики; членкиня громадської ради при Держкомтелерадіо, членкиня Комісії з журналістської етики.

У наглядову раду НСТУ Світлана Остапа делегована від депутатської фракції політичної партії «Об’єднання «Самопоміч». 

Ігор Хохич – голова Громадської спілки «Люди справи», член наглядової ради НСТУ від парламентської групи «Партії «Відродження».

Вадим Міський  – представник громадської організації «Трансперенсі Інтернешнл Україна»,  програмний директор ГО «Детектор медіа», головний експерт групи з медіареформи громадської коаліції «Реанімаційний пакет реформ», був обраний до складу наглядової ради на відкритому конкурсі у сфері захисту інтересів дітей та молоді. 

Як писав «Детектор медіа», члени наглядової ради обирають між собою таємним голосуванням на 2 роки голову, заступника голови та секретаря наглядової ради НСТУ. Вони не можуть займати відповідну посаду більше двох строків поспіль, зазначено у Положенні про наглядову раду НСТУ.

Нагадаємо, першою головою наглядової ради НСТУ була Тетяна Лебедєва. Вона очолювала наглядову раду Суспільного мовлення до 8 лютого 2019 року . В інтерв’ю «Детектору медіа» пані Лебедєва розповіла про своє бачення ролі наглядової ради в реформуванні Суспільного мовлення.

22 лютого 2019 року завершився термін перебування на посаді у Світлани Остапи як заступниці голови НР та Вадима Міського як секретаря. Їх було обрано 22 лютого 2017 року. 

Із 27 лютого члени наглядової ради прийняли рішення, що Світлана Остапа до наступного засідання була в.о. голови наглядової ради НСТУ, Вадим Міський – в.о. секретаря НР.

Зазначимо, що 17 грудня 2015 року Нацрада затвердила склад наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України.  До її складу ввійшли 17 осіб, з яких дев’ять членів є представниками громадськості і були обрані відкритим чесним конкурсом та вісім членів делеговані депутатськими фракціями, які самі не є депутатами.

Від громадських об’єднань та асоціацій членами наглядової ради були обрані: Володимир Бринзак – у сфері фізичного виховання та спорту, Євген Глібовицький – у творчій сфері, Дарія Карякіна – у сфері забезпечення прав національних меншин, Тетяна Лебедєва – у сфері журналістики, Вадим Міський – у сфері захисту інтересів дітей та молоді, Олексій Панич – у сфері освіти та науки, Віктор Таран – у сфері місцевого самоврядування, Тарас Шевченко – у правозахисній сфері, Наталя Скрипка – у сфері захисту прав осіб з особливими потребами.

Від депутатських фракції та груп членами наглядової ради НСТУ стали Тарас Аврахов (депутатська група «Воля народу»), В’ячеслав Козак (депутатська фракція Радикальної партії Олега Ляшка), Лаврентій Малазонія (депутатська фракція політичної партії «Опозиційний блок»), Світлана Остапа (депутатська фракція політичної партії «Об’єднання «Самопоміч»), Віталій Портников (депутатська фракція політичної партії «Народний фронт»), Сергій Таран (депутатська фракція партії «Блок Петра Порошенка»), Ігор Хохич (депутатська група «Відродження»), Володимир Яворівський (депутатська фракція політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»).

24 жовтня 2017 року Нацрада отримала заяву від члена наглядової ради НСТУ Віталія Портникова про складання повноважень за власним бажанням. 

Пізніше директор Центру демократії та верховенства права Тарас Шевченко написав заяву про складення повноважень члена наглядової ради за власним бажанням. Членом наглядової ради НСТУ замість Тараса Шевченка став Олександр Павліченко, представник Харківської правозахисної групи, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини. Пан Павліченко посів друге місце за кількістю голосівна конференції громадських об’єднань у правозахисній сфері.

comments powered by Disqus