У Тетяни Лебедєвої закінчився термін повноважень як голови наглядової ради НСТУ

У Тетяни Лебедєвої закінчився термін повноважень як голови наглядової ради НСТУ

11:50,
11 Лютого 2019
3525

У Тетяни Лебедєвої закінчився термін повноважень як голови наглядової ради НСТУ

11:50,
11 Лютого 2019
3525
У Тетяни Лебедєвої закінчився термін повноважень як голови наглядової ради НСТУ
У Тетяни Лебедєвої закінчився термін повноважень як голови наглядової ради НСТУ
У Тетяни Лебедєвої закінчився термін повноважень як голови наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ). ЇЇ було обрано 8 лютого 2017 року під час засідання членами наглядової ради.

Заступниця голови наглядової ради НСТУ Світлана Остапа має термін повноважень до 21 лютого 2019 року, вона буде виконувати обов’язки до проведення процедури обрання нового голови.

Наглядова рада проведе позачергове засідання 12 лютого о 16:00 на Хрещатику, 26, повідомляє сайт «UA: Суспільне мовлення».

Одне з питань, яке члени наглядової ради мають розглянути на цьому засіданні –  «про обрання керівництва Наглядової ради ПАТ "НСТУ"».

«Щиро дякую всім, хто більш ніж 2 роки віддано брав участь у розбудові та підтримці Суспільного», – написала Тетяна Лебедєва своїм колегам  наглядової ради.

Вона побажала новообраному голові успіху у збереженні найкращих досягнень та активізації темпів реформи, прикладання всіх зусиль для збереження спроможності та репутації як Суспільного мовника, так і однієї з ключових його інституцій – наглядової ради. «Раджу намагатися завжди знаходити консенсус та поважати позицію кожного з колег, навіть якщо не поділяєш її особисто», – додала Тетяна Лебедєва.

Нагадаємо, 8 лютого 2017 року на засіданні членів наглядової ради ПАТ НСТУ Тетяну Лебедєву було обрано головою наглядової ради Суспільного мовлення.   

Члени НР вважаєть, що головою наглядової ради має бути представник не від депутатських франкцій та груп, а від громадських об’єднань та асоціацій.

Голова НР, заступник голови і секретар обираються строком на два роки, вони не можуть займати відповідну посаду більше двох строків поспіль, зазначено у Положенні про наглядову раду НСТУ.

Почесний президент Незалежної асоціації телерадіомовників,  екс-член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Тетяна Лебедєва ввійшла до складу наглядової ради НСТУ від громадських об’єднань та асоціацій, а саме від сфери журналістики. Її обрали  19 жовтня 2015 року на конференції громадських об’єднань та асоціацій у сфері журналістики, яка проходилав приміщенні Національної ради з питань телебачення і радіомовлення

Як писав «Детектор медіа», 19 січня 2017 року публічне акціонерне товариство «Національна суспільна телерадіокомпанія України» зареєстровано як юридичну особу і припинено юридичну особу НТКУ.

З дня реєстрації ПАТ «НСТУ» наглядова рада вступила у свої повноваження. Згідно з законом, строк повноважень членів наглядової ради НСТУ становить чотири роки. Наглядова рада НСТУ працює на безоплатній основі.  Відповідно до закону про суспільне мовлення вона здійснює нагляд за діяльністю суспільного мовника та має визначити основні напрями діяльності НСТУ, призначити п’ять членів редакційної ради НСТУ, обрати на конкурсних засадах на чотири роки голову правління НСТУ та, за його поданням, членів правління, встановити умови та розмір оплати праці працівників НСТУ тощо.

У Положенні про наглядову раду НСТУ описані обов’язки голови наглядової ради:

1) організовує роботу наглядової ради, здійснює контроль за виконанням планів роботи наглядової ради;

2) здійснює контроль за виконанням рішень, прийнятих наглядовою радою, або доручає здійснення контролю за виконанням окремих рішень секретареві наглядової ради;

3) скликає засідання наглядової ради та головує на них;

4) забезпечує у встановленому порядкуподання наглядовою радою до Кабінету Міністрів України затвердженого акціонером товариства звіту про фінансово-господарську діяльність ПАТ “НСТУ”(річного звіту);

5) забезпечує оприлюднення загальногозвіту про діяльність ПАТ “НСТУ” та звіту про фінансово-господарську діяльність ПАТ “НСТУ” на офіційних веб-сайтах товариства;

6) забезпечує підготовку звітів про діяльність наглядової ради та вжиті нею заходи для досягнення мети та завдань товариства;

7) підписує договори (контракти), які укладаються на підставі рішення наглядової ради;

8) представляє наглядову раду у відносинах з органами влади, іншими організаціями, у тому числі міжнародними та іноземними, їхніми посадовими особами;

9) виконує інші обов’язки, передбачені статутом, цим Положенням та іншими внутрішніми документами товариства. 

За відсутності голови наглядової ради, або у разі неможливості виконання ним своїх обов’язків, обов’язки голови виконує його заступник.

Фото: Офіс Ради Європи в Україні

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду