Нацрада оголосила прийом документів від ГО для обрання членів наглядової ради Суспільного у п’яти сферах
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Нацрада оголосила прийом документів від ГО для обрання членів наглядової ради Суспільного у п’яти сферах
Із 19 жовтня по 2 листопада 2020 року громадські громадські об’єднання та асоціації, що діють у сферах освіти та науки, забезпечення прав національних меншин, захисту інтересів дітей та молоді, творчій сфері і захисту прав осіб з особливими потребами, можуть подавати документи для участі в конференції для обрання членів наглядової ради Суспільного мовника.
Про це йдеться на сайті Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, яка є організатором конференцій.
До участі в конференціях допускаються об’єднання, які відповідають таким вимогам:
1) здійснюють основну діяльність в одній із таких сфер:
- освіти та науки;
- забезпечення прав національних меншин;
- захисту інтересів дітей та молоді;
- творчій сфері;
- захисту прав осіб з особливими потребами.
2) строк діяльності у відповідній сфері становить не менше трьох років до дня подання заяви на участь у Конференціях;
3) членами об’єднання є авторитетні у відповідній сфері особи;
4) діяльність об’єднання є активною (упродовж останніх трьох років об’єднання організовувало періодично, не рідше ніж кілька разів на рік, громадські заходи щодо проблем, які існують у відповідній сфері: ініціювало публічні обговорення актуальних питань, дискусії у професійній сфері тощо).
Документи потрібно подавати в паперовій і електронній формах з 19 жовтня по 2 листопада 2020 року.
У паперовій формі їх можна надіслати звичайною або кур’єрською поштою за адресою: вул. Прорізна, 2, м. Київ, 01601, Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення. Документи можна також залишити у скриньці, що розміщена на першому поверсі будівлі, у робочі дні з 9:00 до 18:00, п’ятниця з 9:00 до 17:00. У електронній формі документи надсилаються на e-mail: presstvr@nrada.gov.ua.
Об’єднання, які мають намір взяти участь у одній із конференцій, подають:
- письмову заяву, підписану керівником об’єднання, за визначеною формою;
- витяг із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань;
- копію установчого документа об’єднання;
- витяг із протоколу засідання керівного органу об’єднання щодо обрання керівника об’єднання.
Нагадаємо, 15 жовтня Нацрада затвердила склад Громадської комісії, що оцінюватиме документи претендентів у члени наглядової ради НСТУ.
Як писав «Детектор медіа», 17 грудня 2015 року Нацрада затвердила склад наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України. До її складу ввійшли 17 осіб, з яких 9 членів є представниками громадськості і були обрані відкритим чесним конкурсом та 8 членів делеговані депутатськими фракціями, які самі не є депутатами. Строк повноважень кожного – 4 роки.
Із 2015 року до 2020 року частина членів наглядової ради НСТУ за власним бажанням вийшла з її складу.
На місце трьох колишніх членів наглядової ради НСТУ Віталія Портникова, Ігоря Хохича і В'ячеслава Козака від депутатських фракцій нікого не делегували. На місце інших членів. які склали свої повноваження делегували нових представників від депутатських фракцій чи обрали на коференціях.
На сьогодні до складу наглядової ради Суспільного входить 14 членів. Від громадських об’єднань та асоціацій входять: Євген Глібовицький – у творчій сфері, Дарія Карякіна – у сфері забезпечення прав національних меншин, Вадим Міський – у сфері захисту інтересів дітей та молоді, Олексій Панич – у сфері освіти та науки, Наталя Скрипка – у сфері захисту прав осіб з особливими потребами, Олександр Павліченко – у правозахисній сфері, Оксана Романюк – у сфері журналістики, Валентин Щербачов – у сфері фізичного виховання та спорту, Віктор Бобиренко – у сфері місцевого самоврядування.
Від депутатських фракції та груп членами наглядової ради НСТУ – Лаврентій Малазонія (депутатська фракція політичної партії «Опозиційний блок»), Світлана Остапа (депутатська фракція політичної партії «Об’єднання «Самопоміч»), Володимир Яворівський (депутатська фракція політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»), Катерина Дулапчій (депутатська група «Воля народу») і Оксана Миронова (депутатська фракція партії «Блок Петра Порошенка»).