Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
На Суспільному обрали п’ять членів Редакційної ради
На загальних зборах творчих працівників Суспільного Мовлення обрали п’ять членів Редакційної ради на наступну каденцію 2022–2026 рр.
Збори відбулися 20 грудня, повідомила пресслужба Суспільного.
Новими членами Редради стали Володимир Носков («Українське радіо»), Анастасія Гудима (центральна дирекція Суспільного Мовлення), Ольга Шевчук («Суспільне Рівне»), Ганна Силаєва («Суспільне Новини») та Христина Гаврилюк («Суспільне Новини»).
Редакційна рада Суспільного — це колективний орган, що стежить за дотриманням журналістських стандартів та редакційного статуту на Суспільному. Редраду створено у 2017 році у межах реформи Суспільного Мовлення.
Члени і членкині ради — це не лише журналісти, а й активісти у захисті професійних прав і редакційної свободи, які стоять на варті дотримання редакційного статуту Суспільного, зазначила Юлія Шелудько, секретарка Редакційної ради, виконавча продюсерка «Українського радіо».
У загальних зборах ради також взяв участь Вадим Міський, секретар наглядової ради Національної суспільної телерадікомпанії України. Він нагадав, що роль Редакційної ради НСТУ та процедура її формування визначені законом про Суспільне мовлення у 2014 році. Тоді законодавство вимагало створення редакційних рад на всіх телерадіокомпаніях, але загалом цей механізм у комерційних медіа працював у поодиноких випадках. Нове законодавство про медіа зменшило вагу редакційних рад для комерційних медіа, але для Суспільного Мовлення — цей механізм залишається робочим, адже зарекомендував себе добре.
«Ми розуміємо, що у нас трохи інша філософія, ніж в комерційних медіа. У нас немає власника, і журналіст тут не є інструментом втілення волі власника, він є суб’єктним. І ця суб’єктність журналіста, який самостійно вирішує, що важливо висвітлювати на порядку денному, втілюється, зокрема, через механізм Редакційної ради, якби раптом у журналіста виникли різнобачення з менеджментом компанії. За каденцію попередньої Редакційної ради у нас не було гучних різнобачень між менеджментом та журналістами щодо редакційної політики в середині суспільного мовлення, хоча кейси для розгляду на раді завжди були. Однак редакційна незалежність це не даність, її доводиться відстоювати постійно в умовах молодої української демократії, тому роль Редакційної ради залишається важливою», — зазначив Вадим Міський.
Склад Редакційної ради АТ «НСТУ» на 2022–2026 роки:
- Ірина Славінська — голова Редради, радіо «Культура»;
- Костянтин Лоцман — заступник голови Редради, «Суспільне Луцьк»;
- Юлія Шелудько — секретарка Редради, «Українське радіо»;
- Віталій Берта — «Українське радіо»;
- Олександр Марченко — «Суспільне Донбас»;
- Андрій Діхтяренко — «Суспільне Новини»;
- Олександр Гримайло-Макаренко — центральна дирекція Суспільного Мовлення;
- Ігор Бенцал — «Суспільне Тернопіль»;
- Іван Лила — «Суспільне Черкаси»;
- Христина Стебельська — центральна дирекція Суспільного Мовлення;
- Володимир Носков — «Українське радіо»;
- Анастасія Гудима — центральна дирекція Суспільного Мовлення;
- Ольга Шевчук — «Суспільне Рівне»;
- Ганна Силаєва — «Суспільне Новини»;
- Христина Гаврилюк — «Суспільне Новини».
Редакційна Рада Суспільного складається з 15 працівників Суспільного Мовлення, а саме: п’яти осіб, яких призначає наглядова рада АТ «НСТУ», п’яти осіб, яких обирають на загальних зборах творчого колективу АТ «НСТУ», і п’яти осіб, яких призначають на конференції редакційних рад регіональних підрозділів «НСТУ». Строк повноважень представників Редакційної ради АТ «НСТУ» — 4 роки.