Голова Редакційної ради НСТУ Ольга Вакало звільнилася

Голова Редакційної ради НСТУ Ольга Вакало звільнилася

18:37,
26 Березня 2021
7516

Голова Редакційної ради НСТУ Ольга Вакало звільнилася

18:37,
26 Березня 2021
7516
Голова Редакційної ради НСТУ Ольга Вакало звільнилася
Голова Редакційної ради НСТУ Ольга Вакало звільнилася
Вона пропрацювала 28 років на регіональному телеканалі філії Суспільного «UA: Запоріжжя», а до того у Запорізькій обласній телерадіокомпанії.

26 березня телеведуча, журналістка Запорізької філії Національної суспільної телерадіокомпанії України, голова редакційної ради НСТУ Ольга Вакало звільнилася через незгоду із Концепцією регіонального мовлення.

Цю інформацію вона підтвердила «Детектору суспільного мовлення».

«Так, іду, повноваження Голови (очільниці Редакційної ради НСТУ  –  Ред.) склала у середу (24 березня), на останньому засіданні Редради, поки обов’язки голови виконуватиме Ігор Бенцал, заступник, у нас всіх каденція закінчується у жовтні, тому вирішили до жовтня не обирати керівних органів. Вже потім, з посеред новообраних», – зазначила пані Вакало.

На своїй сторінці у Facebook Ольга Вакало опублікувала заяву, в якій просить звільнити її з посади фахівця виробництва регіонального контенту за власним бажанням «через принципову незгоду із Концепцією регіонального мовлення, впровадженою з вересня 2020 року».

На її думку, «UA: Запоріжжя» перестало бути Суспільним мовником регіону.

У Запорізькій філії Суспільного, а перед тим на обласному державному телеканалі Ольга Вакало пропрацювала 28 років.

«Останній офіційно робочий день. З майже 28 років! Телечару і телешалу. Телеведення. Мене і мого. Тепер перехід. Хвилююся, звісно. Дуже. Тут стільки життя. Повного. Таких Людей, піднесень, окрилень, натхнень і подій, що сама собі заздрю:) І іду? Так, бо останні 4 роки борні за омріяне Суспільне впритул наблизили до небезпечної межі гідності і жалюгідності. Не хочу, щоб “іскеречка згасла” (фраза з маминого дитячого віршика). Хочу горіти і творити», – зазначила вона у соцмережі.  

Нагадаємо, Ольга Вакало була обрана головою редакційної ради НСТУ. Вона вела на телеканалі «UA: Запоріжжя» прямоефірні суспільно-політичні програми.  

У березні 2020 року вона взяла участь  обговоренні трансформації регіональних філій. Тоді Ольга Вакало вимагала залишити Запорізькій філії три години виробництва власного продукту хоча б як експеримент. Як відомо, у концепції регіонального мовлення пропонують виробляти одну годину власного контенту, а ще три віддати на аутсорс. За її словами, для Запоріжжя зберегти три години регіонального мовлення надзвичайно важливо, зважаючи на війну з Росією.

У грудні 2019 року у НСТУ розробили Концепцію регіонального мовлення ПАТ «НСТУ» на 2020 – 2021 роки, яка передбачає зміни у філії, у тому числі оптимізацію штату. Упродовж 2020 року концепцію поступово впроваджували. 

Фото: фейсбук-сторінка Ольги Вакало

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду