Три канали «Українського радіо» розпочали мовлення у цифровому форматі

Вікіпедія

Про це повідомив у себе на сторінці у Facebook генеральний продюсер «Українського радіо» Дмитро Хоркін.

«Крім звуку можуть передаватися тексти, картинки та інші дані. Слабкі радіо-перешкоди ніяк не змінюють звук, тобто не шипить. Більш економічне використання частотного простору за допомогою передачі сигналів. Потужність передавача може бути скорочена у 10 — 100 разів. Відтворений звук — цифровий, з характерними шумами, як в mp3-плеєрі. Відчутно вища якість звуку в порівнянні з FM-радіостанціями», – описав Дмитро Хоркін.

Для прослуховування радіо у новому форматі необхідний будь-який приймач із написом DAB+.

Нагадаємо, 27 липня 2017 року Нацрада вирішила замовити в УДЦР прорахунок частоти для запуску цифрового радіо стандарту DAB+ у Києві, щоб реалізувати в Києві експеримент із запуском цифрового радіо.

21 грудня Нацрада вирішила оголосити конкурс на цифрове радіо стандарту T-DAB (DAB+) у Києві, а також затвердила конкурсні умови.

27 грудня в газеті «Голос України» було опубліковано оголошення конкурсу Нацради на цифрове радіомовлення у стандарті T-DAB (DAB+) у Києві.

На конкурс було виставлено 14 місць у цифровому мультиплексі, який працюватиме на базі двох передавачів Концерну РРТ в Києві. Заяви подали 10 радіостанцій – усі вони стали переможцями конкурсу: «Радіо Марія», Old Fashioned Radio, Zemlya, Hype Radio, «Країна ФМ», «Перше цифрове», «Українське радіо», «Промінь», «Культура» і «Мейдан». 29 березня 2018 року Нацрада одноголосно підтримала їх.

comments powered by Disqus