На «Українському радіо» стартує мінісеріал «Війна. Пори року. Зима, Весна, Літо, Осінь»

На «Українському радіо» стартує мінісеріал «Війна. Пори року. Зима, Весна, Літо, Осінь»

16:49,
20 Лютого 2023
3157

На «Українському радіо» стартує мінісеріал «Війна. Пори року. Зима, Весна, Літо, Осінь»

16:49,
20 Лютого 2023
3157
На «Українському радіо» стартує мінісеріал «Війна. Пори року. Зима, Весна, Літо, Осінь»
На «Українському радіо» стартує мінісеріал «Війна. Пори року. Зима, Весна, Літо, Осінь»
Автори:
У чотирьох серіях висвітлюватимуть особливості ведення бойових дій в певний період року.

Із 20 до 23 лютого о 14:35 в ефірі «Українського радіо» виходитиме чотирисерійний спецпроєкт «Війна. Пори року. Зима, Весна, Літо, Осінь». Автор проєкту — Роман Кот.

Упродовж чотирьох серій на прикладі конкретної війни розглядатимуться особливості ведення бойових дій в певний період року, анонсують на «Українському радіо».

«Зима — на прикладі Першої чеченської війни 1994–1996 років, весна — на прикладі Боснійської війни 1992–1995 років, літо — на прикладі Другої ліванської війни 2006 року, осінь — на прикладі Другої карабаської війни 2020 року», — зазначили на радіо.

Відразу після виходу в радіоефір серії будуть доступні на сайті «Українського Радіо».

Роман Кот у проєкті хоче на прикладах показати, чим відрізняється війна в різні пори року.

«Я обирав війни, які, з одного боку, були б відносно нещодавніми, з іншого — в них мали би бути проявлені особливості тієї чи іншої пори року. В ході підготовки проєкту ми спілкувалися з військовими фахівцями, щоб показати особливості війни на технічному, тактичному та оперативному рівнях, з експертами з міжнародної безпеки, які аналізували війну на рівні стратегії театру воєнних дій та пояснювали вплив політичних й економічних факторів на війну, а також з очевидцями подій. Опір російському повномасштабному вторгненню триває майже рік, тому частково ми побачили, як особливості війни в різні пори року проявлялися на практиці. Військові про них і так знають, а ось слухачі зможуть почерпнути для себе багато цікавого», — розповів Роман Кот.

Перша серія присвячена Першій чеченській війні взимку 1994–1995 років. У ній йтиметься про історичні передумови російського вторгнення в Ічкерію, використані росією стратегії (зокрема і залучення ще влітку 1994 року «зелених чоловічків», тобто росіян, які діяли у рамках планів ФСБ надати конфлікту вигляду внутрішньочеченського протистояння), специфіку операції по захопленню Грозного, тактику оборони міста, а також про те, як на хід війни вплинули погодні умови. Події коментуватимуть військово-цивільний експерт, ветеран АТО Євген Дикий, який взимку 1995 року був членом Гуманітарної місії у Чечні, та воєнний історик Михайло Жирохов.

Друга серія розповість про війну в Боснії й Герцоговині навесні 1992 року: як сторонам допомагали регулярні армії сусідніх держав, яку роль у ході бойових дій відігравали сили територіальної оборони та диверсійно-розвідувальні групи, а також як армія, що майже не мала важкого озброєння, використовувала складний ландшафт місцевості й погодні умови. Коментуватимуть події другої та третьої серій кандидат історичних наук, професор Національного університету оборони України, полковник Володимир Рєзнік та керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

Третя серія — про лівано-ізраїльську війну 2006 року, відому у Лівані як Липнева війна, а в Ізраїлі як Друга ліванська війна — розкаже, як Хезболлі вдалося завдати відчутних втрат одній із найкращих на той час армій Близького Сходу і чи дійсно влітку воювати легше.

Четверта серія — про Другу карабаську війну — сфокусується на боях за Шушу восени 2020 року, за результатами яких Азербайджан повернув собі втрачені ще на початку 1990-х років території. Події коментуватимуть воєнний історик Михайло Жирохов та кандидат історичних наук, професор Національного університету оборони України, полковник Володимир Рєзнік.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду