«Тиса FM» перетиснула своїми листами до влади щодо загрози закриття радіостанції – Аласанія

Про це Зураб Аласанія сказав сайту «Суспільного мовлення» 4 травня 2017 року в «Укрінформі» після підписання контракту із головою Наглядової ради НСТУ Тетяною Лебедєвою.

«Я знаю "Тису FM". Вона справді кайфова. І це не означає нічого. Це ви знаєте про "Тису FM". А я назву  вам "Луцьк" (радіо "Луцьк" - Ред.). І лист до депутатів, Президента, прем’єра, – сказав Зураб Аласанія. –  Ніякі депутати, прем’єри, президенти не можуть диктувати Суспільному мовнику,  що має залишитися, а що – ні. Жодного виключення чи дружнього підходу до "Тиси FM" немає і не може бути. Ми не будемо робити це конвеєром. Кожна радіостанція буде мати окремий підхід. Єдина уніфікована сітка, яка була зроблена і в яку потрапила "Тиса FM" була зроблена з огляду на полегшення. Так легше працювати, але це не означає, що так правильно.  Ця сітка буде переглянута».

За його словами, на НСТУ і Наглядову раду Суспільного мовлення чекає один із найважчих іспитів –  це тиск.

«Тиск від влади абсолютно не страшний, повірте. А от тиск від суспільства набагато важчий. І саме вони почнуть тиснути,  як це робить "Тиса FM". Я просив їх не поспішати, не робити гучних заяв, зараз нічого не вирішується. Добре, є свобода слова. Та вони перетиснули.  І навпаки, породжують спротив», – додав голова правління НСТУ.

Пан Аласанія зазначив, що  знає про ситуацію «Тиси ФМ» і буде разом із командою до неї уважними.

«А от коли вони тиснуть, буде незворотна реакція. Так не можна. Так само я кажу і Луцьку: "Не робіть помилок із  листами до влади"», – підкреслив Зураб Аласанія.

Додамо, що з 1 квітня 2017 року замість радіо «Луцьк» у Луцьку, Горохові та Нововолинську звучить радіо «Промінь». Програми, які виробляє радіо «Луцьк», включають у чотирьох щоденних 50-хвилинних відрізках на «Українському радіо» (у Луцьку мовить на ФМ-хвилі 88,3). Крім того, програми радіо «Луцьк» виходять в ефірі «Променя» та «Культури» (у Луцьку мовить на ФМ-хвилі 101,9) – щодоби по 4 години мовлення.

Нагадаємо, колектив молодіжної ужгородської радіостанції «Тиса FM» заявляє, що внаслідок уніфікації сіток мовлення всіх регіональних радіомовників їхнє радіо під загрозою закриття. Співробітники просять органи влади і медіаструктури вплинути на ситуацію, щоб зберегти наявні обсяги мовлення радіостанції «Тиса ФМ».

Наразі «Тиса FM» мовить, як і раніше, тобто має 12,5 годин мовлення в Ужгороді. У подальшому обсяг мовлення буде зменшено до 3 год. 20 хв.

Директор виконавчий філії Національної суспільної телерадіокомпанії «Закарпатська регіональна дирекція» Віталій Мещеряков розповів, що радіостанція «Тиса FM» була найбільшою, найпотужнішою в області, мала шість частот. Після всіх об’єднань у радіостанції залишилася одна частота в Ужгороді. «Тиса FM» – неформатна радіостанція, досить популярна в місті. Журналісти запрошують у студію багато музикантів, які виступають у прямих ефірах. На сайті працює веб-камера, де можна дивитися, що відбувається у студії радіо. Щогодини є місцеві новини.

Фото: Олексій Тимченко

comments powered by Disqus