Радіо «Голос Києва» зобов’язали переїхати у приміщення до «Українського радіо»

Радіо «Голос Києва» зобов’язали переїхати у приміщення до «Українського радіо»

18:22,
31 Травня 2017
5473

Радіо «Голос Києва» зобов’язали переїхати у приміщення до «Українського радіо»

18:22,
31 Травня 2017
5473
Радіо «Голос Києва» зобов’язали переїхати у приміщення до «Українського радіо»
Радіо «Голос Києва» зобов’язали переїхати у приміщення до «Українського радіо»
Протягом двох місяців радіостанція «Голос Києва» Київської філії суспільного мовлення, яка знаходиться на вул. Хрещатик, 6, має переїхати у приміщення «Українського радіо» на вул. Хрещатик, 26.

Про це сайту «Суспільне мовлення» сказав заступник директора виконавчого (по радіомовленню) філії НСТУ «Київська регіональна дирекція» Григорій Южда.

«Нам треба звідси вибиратися. Цей будинок (вул.Хрещатик, 6 – Ред), де ми знаходимося понад 55 років, належить до обласної комунальної власності. Коли ми були державною структурою, то обласна влада нам надавала пільгу зі сплати оренди. Ми займаємо на третьому поверсі 350 кв. м. Ця пільга полягала в тому, що ми платили за оренду приміщень символічну суму – 1 гривню на рік. Тепер ми стали ПАТ "Національна суспільна телерадіокомпанія". Нам сказали, що по закону не можуть надавати пільги. Тепер маємо платити на загальних підставах, а це 460 тис грн. на рік. Всі кошти, які ми заробили від реклами, не покриють цих витрат», – сказав Григорій Южда. 

За його словами, голова правління НСТУ Зураб Аласанія ще раніше пропонував радіо «Голос Києва» – філії НСТУ «Київська регіональна дирекція», влити до складу «Українського радіо».

«Керівник філії (директор виконавчий «Київської регіональної дирекції» Олександр Савенко – Ред.) не хоче відпускати «Голос Києва» у вільне плавання, тому що радіо дає 60-70% рекламних надходжень для всієї регіональної філії. І вони дістаються телебаченню», – вважає Григорій Южда. 

На його думку, переїзд «Голосу Києва» на «Українське радіо» є логічним: «Я думаю, це логічно, що ми маємо бути під одним дахом, оскільки виходимо на одному каналі». Нині «Голос Києва» мовить 3 год. 20 хв. на двох каналах УР-1 (на проводовій мережі і на 105 FM у Києві та Київській області). Київське радіо також мовить 16 годин (з 06:00 до 22:00) на частоті в  УКХ-радіодіапазоні. Його можна почути як на старих радянських радіоприймачах, так і на сучасних, на нижньому піддіапазоні УКХ ЧМ в Києві та Київській області (72,08 МГц), а також в інтернеті на сайті ua.guzei.com.

Григорій Южда зазначив, що тепер «Голос Києва» майже вільна радіостанція. Ще рік тому йому телефонували з Київської облдержадміністрації та повідомляли останні новини чиновників. Тепер цього немає, але стати вільними не дозволяє фінансова бідність.

Керівник радіо розуміє, що «Голос Києва» має розвиватися і бути більш помітно представленим в інтернеті, де насамперед потрібно розмістити архів радіо. «Як це все можна зробити, не маючи ні належної техніки, ні фінансів?», – зазначив пан Южда.

«Нам треба зриватися з насиджених місць. Коштів на придбання нової техніки не обіцяють. Всю стару апаратуру, яка тут є, треба знімати, і переносити на "Українське радіо"», – сказав заступник директора виконавчого по радіомовленню.

Член правління Національної суспільної телерадіокомпанії Микола Чернотицький, який відповідає за оптимізацію центральної та регіональної структури, підтвердив сайту «Суспільне мовлення», що наразі розглядається переселення «Голосу Києва» на «Українське радіо». На сьогодні поки що не відомо, коли вийде наказ щодо  переїзду «Голосу Києва».

Нагадаємо, «Голос Києва» працює з 1996 року, а загалом київське радіо під різними назвами працює на вул. Хрещатик, 6, понад 55 років. Київська регіональна телерадіокомпанія, до складу якої входить «Центральний канал» та «Голос Києва», має офіційний веб-сайт centraltv.kiev.ua, де немає посилання на радіо. 

Фото Валентини Балабанової

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду