Суспільне і надалі буде дотримуватися прав національних меншин – Зураб Аласанія

Суспільне і надалі буде дотримуватися прав національних меншин – Зураб Аласанія

15:26,
13 Грудня 2017
4642

Суспільне і надалі буде дотримуватися прав національних меншин – Зураб Аласанія

15:26,
13 Грудня 2017
4642
Суспільне і надалі буде дотримуватися прав національних меншин – Зураб Аласанія
Суспільне і надалі буде дотримуватися прав національних меншин – Зураб Аласанія
Національна суспільна телерадіокомпанія України гаратувала і надалі гарантуватиме представникам мовних меншин доступ до інформації рідною мовою.

Про це під час зустрічі з Верховним комісаром ОБСЄ у справах національних меншин Ламберто Заньєром сказав голова правління НСТУ Зураб Аласанія, йдеться на сайті «UA: Перший».

«Суспільне репрезентує Україну як багатонаціональну державу. Для нас украй важливим є питання дотримання прав національних меншин. Усі громадяни України, незалежно від етнічного походження, мають право на доступ до об’єктивної та правдивої інформації про події в країні. І це одне із завдань суспільного мовника – забезпечити такий доступ для них рідною мовою», сказав Зураб Аласанія.

Ламберто Заньєр зазначив, що розуміє серйозність виклику, який стоїть перед Суспільним: просувати знання державної мови, з одного боку, і водночас зберігати простір для мов національних меншин. Верховний комісар ОБСЄ зазначив, що цінує прагнення ПАТ "НСТУ" зберегти мови національних меншин і всебічно гарантувати представникам нацменшин, котрі проживають на території України, доступ до інформації рідною мовою.

Пан Аласанія наголосив, що наразі триває налагодження взаємодії з місцевими редакціями мовлення для нацменшин. У структурі НСТУ три філії виробляють контент мовами національних меншин. Одеська філія мовить молдовською, болгарською та гагаузькою, чернівецька філія – румунською, закарпатська – угорською, румунською, словацькою, ромською, російською, німецькою, та русинською мовами.

Він додав, що окрема ситуація з російською мовою, оскільки таке поняття як «російська національна меншина» в Україні звучить досить незвично. За його словами, етнічні росіяни, котрі проживають на території України, й ті, для кого російська мова є рідною, не вважають себе представниками національної меншини. В Україні немає проблем із доступом до інформації російською мовою, наголосив Зураб Аласанія. І Національна суспільна телерадіокомпанія, зокрема регіональна філія «UA: Донбас», яка працює на сході України, забезпечує відповідну частку мовлення російською.

Нагадаємо, представник ОБСЄ з питань свободи засобів масової інформації Арлем Дезір висловив стурбованість рішенням української влади про скорочення фінансування Суспільного.

Додамо, що член правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Юрій Макаров, який відповідає за просвітницький напрямок, готує мовну хартію для Суспільного мовника, де йтиметься, які мови будуть у пріоритеті.

Фото з сайту «UA: Перший»

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду