Є дещо зайве у структурі суспільного мовника, треба розібрати цей механізм і зібрати знову – Андрій Куликов

Є дещо зайве у структурі суспільного мовника, треба розібрати цей механізм і зібрати знову – Андрій Куликов

13:10,
17 Лютого 2017
4247

Є дещо зайве у структурі суспільного мовника, треба розібрати цей механізм і зібрати знову – Андрій Куликов

13:10,
17 Лютого 2017
4247
Є дещо зайве у структурі суспільного мовника, треба розібрати цей механізм і зібрати знову – Андрій Куликов
Є дещо зайве у структурі суспільного мовника, треба розібрати цей механізм і зібрати знову – Андрій Куликов
Голова правління ГО «Громадське радіо», радіо- та телеведучий Андрій Куликов, який 17 лютого 2017 року заявив, що візьме участь у конкурсі на посаду голови правління Національної суспільної телерадіокомпанії України, пояснив, як бачить стратегію розвитку суспільного мовлення в Україні

Про це він сказав у прямому ефірі на «Громадському радіо».

«Я дуже довго працював на телебаченні, щоб робити радіо. Я доклався до створення, вважаю, дуже прогресивного радіо. Оскільки радіо легше перебудувати, то саме радіо в системі суспільного мовлення може стати випробувальним майданчиком  для змін і в разі його успіху воно потягне за собою телебачення», – сказав він.

Він пояснив, що люди, які прийшли працювати на «Громадське радіо», від самого початку ставили перед собою мету створити не лише радіостанцію, яку слухатимуть в усій країні, а також сприяти процесу творення суспільного мовлення в Україні.

«Зараз постала така нагода. Тим більше, що за більше, ніж три з гаком роки існування "Громадського радіо" ми довели, що суспільне мовлення в Україні може існувати в порівняно невеликому осередку як наша радіостанція. Настав час поширювати цей досвід за межі "Громадського радіо". Коли уже сформовано наглядову раду НСТУ, стояти осторонь не можливо. Тим більше, що наші спроби долучитися і навіть організаційно ввійти до складу спершу державного, а нині суспільного мовника, поки що успіху не дало. Тому, як кажуть, якщо немає сил з чимось боротися, треба його очолювати», – додав пан Куликов.

Він зазначив, що за умови, якщо його оберуть головою правління НСТУ, частину команди «Громадського радіо» хотів би бачити у НСТУ. При тому вважає, що «Громадське радіо» і надалі має працювати і бути ще одним суспільним мовником в Україні.

Андрій Куликов хотів би співпрацювати з командою колишнього генерального директора НТКУ Зурабом Аласанією. 

«Я би хотів співпрацювати і з командою Зураба Аласанії. Цілком можливо, якщо Зураб подаватиме свою кандидатуру (якщо ще цього не зробив), нам потрібно буде добре порадитися», – сказав пан Куликов. На його думку,  Зураб Аласанія зробив багато. «Я гадаю, йому дістався набагато тяжчий період спроб очолити і розбудувати Суспільне мовлення, ніж будь-кому іншому», – пояснив він.  

Андрій Куликов також передбачає, що може не пройти на конкурсі, тоді сподівається, що йому знайдеться місце у команді того, кого оберуть головою правління ПАТ НСТУ, або ж і надалі працюватиме на «Громадському радіо».

Пан Куликов описав свої перші кроки у НСТУ: «Перший крок – це суцільна ревізія, де можна заощадити гроші, а можна знайти такі шляхи. Можна дешевше виробляти цей продукт. Можна дослідити уподобання аудиторії, але не йти сліпо за її уподобаннями, а запропонувати якісний продукт, поступово виховати смак аудиторії до нового».

Він пояснив, що більше налаштовує себе на злам, а не на оновлення старої системи і додав: «Є дещо зайве у структурі нинішнього мовника, треба розібрати цей механізм і зібрати знову». Андрій Куликов хоче дати людям, які працюють, цікавішу роботу, працювати не за наїждженими канонами, а за новітністю.

Звільняти людей із НСТУ, де на сьогодні працює більше семи тисяч осіб, він не планує.

«Потрібно провести конкурс на перезаміщення посад, звільняти просто так, у мене є сумніви, що дозволить законодавство України. Не можу сказати, що всіх буде звільнено», – сказав Андрій Куликов.

Він зазначив, що хотів би більш активно співпрацювати з філіями НСТУ, щоб загальнонаціональні новини розкривалися на прикладі фактів і історій з регіонів. А також хотів би, щоб суспільне мовлення в Україні фінансувалося не лише з бюджету, а за рахунок спеціального податку або відрахувань з бюджету з успішних комерційних телерадіоканалів.

Нагадаємо, що 3 лютого 2017 року  Наглядова рада публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» ухвалила рішення про оголошення конкурсу на посаду голови правління НСТУ. Претенденти на посаду голови правління ПАТ НСТУ можуть подавати документи до 16 березня  (до 17:00). Не пізніше 13 квітня 2017 року Наглядова рада ПАТ НСТУ проведе конкурс на зайняття вакантної посади голови правління ПАТ НСТУ. Умови проведення конкурсу оприлюдено на сайті «UA: Першого».

Андрій Куликов першим заявив, що подаватиметься на конкурс голови правління ПАТ НСТУ. Наразі голова правління ГО «Громадське радіо» розробляє програму, тому планує подати документи на конкурс до кінця терміну подачі, 16 березня. 

Відразу після звільнення з посади генерального диреткора НТКУ Зураб Аласанія висловлював намір подати документи на конкурс на голову правління НСТУ. Однак поки що він офіційно про це не заявив. 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду