Колектив «Тиси FM» звернувся до Порошенка і Наглядової ради НСТУ щодо загрози закриття радіостанції

Колектив «Тиси FM» звернувся до Порошенка і Наглядової ради НСТУ щодо загрози закриття радіостанції

18:25,
6 Квітня 2017
4074

Колектив «Тиси FM» звернувся до Порошенка і Наглядової ради НСТУ щодо загрози закриття радіостанції

18:25,
6 Квітня 2017
4074
Колектив «Тиси FM» звернувся до Порошенка і Наглядової ради НСТУ щодо загрози закриття радіостанції
Колектив «Тиси FM» звернувся до Порошенка і Наглядової ради НСТУ щодо загрози закриття радіостанції
Колектив молодіжної ужгородської радіостанції «Тиса FM» заявляє, що внаслідок уніфікації сіток мовлення всіх регіональних радіомовників їхнє радіо під загрозою закриття. Співробітники просять органи влади і медіаструктури вплинути на ситуацію, щоб зберегти наявні обсяги мовлення радіостанції «Тиса ФМ»

Про це колектив «Тиса FM» повідомив сайту «Суспільне мовлення».

«Наші ліцензії анульовано. Наш обсяг мовлення зменшено до 3 год. 20 хв. Таким чином, радіостанція Тиса FМ знищена і змушена припинити своє існування», – повідомляють у радіостанції.

Наразі  «Тиса FM» мовить, як і раніше, має 25,5 годин мовлення в Ужгороді.

Заступник гендиректора НТКУ з координації діяльності філій Михайло Шматов пояснив, що з 1 січня 2016 року всі ліцензії колишніх обласних державних телерадіокомпаній (ОДТРК), в тому числі і «Тиса FМ», належать Національній телекомпанії України (НТКУ). 16 березня 2017 року Національна рада  з питань телебачення і радіомовлення  прийняла рішення про переоформлення ліцензій НТКУ на Публічне акціонерне товариство «Національна суспільна телерадіокомпанія».

«Відповідно до Закону України  “Про Суспільне телебачення і радіомовлення України”  НСТУ здійснює мовлення не менше  ніж на трьох загальнонаціональних ефірних радіоканалах (суспільно-політичному, культурно-освітньому, молодіжному). Окреме мовлення регіональних каналів Законом не передбачено. Частотний ресурс колишніх НРКУ та ОДТРК було перерозподілено між трьома каналами УР-1, УР-2 та УР-3 («Українське радіо», «Промінь», «Культура» - Ред.). Закарпатська філія НСТУ отримала можливість мовити на каналі УР-1 з обсягом мовлення 3 год. 20 хв. на добу, на каналах УР-2 та УР-3 з обсягом мовлення 4 год. на добу на всій території Закарпатської області», – сказав Михайло Шматов.

За його словами, у радіо «Тиси FM» збережена супутникова ліцензія. Він пояснив, як надалі працюватиме ужгородське радіо «Тиса FM» .

«Мовлення на першому каналі "Українського радіо", для всіх філій, по всій території України приведено до єдиного стандарту – 4 відрізка по 50 хвилин. Формат "Тиси" – музичний і він краще підходить до формату радіо "Промінь". Було б логічним розвивати оригінальний формат "Тиси" на радіо "Промінь". Більше того, я думаю, що цікаві проекти "Тиси" можна було б транслювати не лише в Закарпатській області, а й на всю Україну. Найближчим часом пройдуть вибори голови правління суспільного мовлення і відповідно буде прийнята концепція регіонального мовлення (теле і радіо)», – розповів Михайло Шматов.

Колектив «Тиси» написав звернення Президенту України Петру Порошенку, Наглядовій раді ПАТ «НСТУ», новообраному голові правління ПАТ «НСТУ»,  Державному комітету телебачення і радіомовлення України, Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення, Раді національної безпеки і оборони України,  Міністерству інформаційної політики України і Службі безпеки України.

«Тиса» просить зберегти наявні обсяги мовлення радіостанції, застосувати досвід радіостанції «Тиса ФМ» при створенні всеукраїнської мережі молодіжного каналу Українського радіо і надати преференції регіональним мовникам Закарпатської, а також Луганської, Донецької, Чернівецької областей та Автономної республіки Крим.   

Публікуємо повний текст звернення:         

В І Д К Р И Т Е  З В Е Р Н Е Н Н Я

Внаслідок перетворення державного радіомовлення на суспільне, створення всеукраїнської мережі Українського радіо та уніфікації сіток мовлення всіх регіональних радіомовників, через недостатньо обдумані кроки під загрозою знищення опинилася унікальна в своєму роді, молодіжна радіостанція Тиса ФМ, що діє на базі Філії ПАТ «НСТУ» «Закарпатська регіональна дирекція».

Враховуючи великий суспільний резонанс, спричинений можливим припиненням існування радіостанції, чисельними зверненнями популярних діячів української культури, музичних гуртів та виконавців, медіа-експертів, журналістів, критиків, громадських організацій та активістів на підтримку Тиса ФМ, звертаємося до вищезазначених державних інституцій з проханням про наступне:

- Зберегти наявні обсяги мовлення радіостанції Тиса ФМ, а за сприятливих умов їх розширити шляхом надання першому каналу Українського радіо (УР-1) окремої частоти в м. Ужгород (зокрема, одну із вже прорахованих частот)

- Застосувати творчий потенціал, технічні можливості, авторитет та досвід радіостанції Тиса ФМ при створенні всеукраїнської мережі молодіжного каналу Українського радіо (що обумовлено ст. 5 Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України»)

- При прийнятті рішення враховувати Указ Президента України № 47/2017 від 25.02.2017 року «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 29 грудня 2016 року «Про Доктрину інформаційної безпеки України». Зважити на те, що зменшення обсягів мовлення тягне за собою зменшення мовлення мовами національних меншин, що в свою чергу може мати непередбачувані міжнародні наслідки. В умовах складного інформаційного простору, суцільного домінування іноземних радіостанцій в регіоні, надати преференції регіональним мовникам Закарпатської, а також Луганської, Донецької, Чернівецької областей та Автономної республіки Крим

- Прийняти зважене рішення щодо радіостанції Тиса ФМ, яка 12 років успішно функціонує на теренах Закарпатської області, в яку вкладено чимало коштів, сил, часу, людських ресурсів, яку знають і поважають не лише на території Закарпаття, але й далеко за межами області та за кордоном, доказом чого можуть слугувати слова підтримки від слухачів з різних куточків світу.

- Врахувати, що це звернення жодним чином не є перепоною створення всеукраїнської мережі Українського радіо, яке має альтернативний шлях, а переслідує лише мету збереження унікального україноцентричного радіопроекту – Тиса ФМ.

Нагадаємо, директор виконавчий філії Національної суспільної телерадіокомпанії «Закарпатська регіональна дирекція» Віталій Мещеряков розповів, що радіостанція «Тиса FM» була найбільшою, найпотужнішою в області, мала шість частот. Після всіх об’єднань у радіостанції залишилася одна частота в Ужгороді, де наразі є 12,5 годин мовлення. «Тиса FM» – неформатна радіостанція, досить популярна в місті. Журналісти запрошують у студію багато музикантів, які виступають у прямих ефірах. На сайті працює веб-камера, де можна дивитися, що відбувається у студії радіо. Щогодини є місцеві новини.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду