Впродовж місяця маємо винести статут Суспільного мовлення на Кабмін – Вікторія Сюмар

«Ми маємо з’ясувати, які міністерства і відомства ще не погодили статут ПАТ НСТУ, яка затримка виникла із Фондом держмайна. Впродовж місяця ми маємо винести статут на Кабмін. Як тільки уряд його ухвалить, ми скажемо, що процес створення суспільного незворотній. Відповідну заяву ми розішлемо на міністерства і відомства та прем’єр-міністру України», – заявила голова Комітету.

Вікторія Сюмар також повідомила присутніх про те, що уряд 2 листопада 2016 року розглянув питання створення ПАТ НСТУ, а також погодив звільнення генерального директора НТКУ Зураба Аласанії.

«Для нашого Комітету, який підготував максимально швидко всі законодавчі акти для створення Суспільного, їхня імплементація і доведення реформи до завершення є безумовним пріоритетом. Ми маємо бути одним із форпостів того, щоб незалежно від будь-яких кадрових змін процес створення суспільного мовлення пришвидшився тепер після того, як нарешті увага до цього процесу посилилася», – зазначила вона.

За її словами, було досягнуто домовленостей з прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом і міністром інформполітики Юрієм Стецем щодо того, що Комітет має якомога швидше обговорити статут НСТУ та узгодити його з міністерствами і відомствами, домогтися виконання норм закону про повне фінансування ПАТ НСТУ та отримати ПАТ НСТУ на початку наступного року. «Щоб ми вийшли на процедуру виборів керівника НСТУ у відповідності до закону. Його має обирати Наглядова рада», – нагадала Вікторія Сюмар.

Нагадаємо, 1 листопада 2016 року генеральний директор Національної телекомпанії України Зураб Аласанія написав заяву на звільнення за власним бажанням. Він не згоден з тим, що суспільне мовлення, яке має постати наступного року, буде недофінансоване на значну суму. За його словами, відповідно до Закону про Суспільне має бути 0,2% від держбюджету, це приблизно 1,2 млрд грн. Із них держава відбирає 450 млн грн на «Євробачення-2017» , 250 млн грн йде назад в бюджет у вигляді платні за трансляцію, 149 млн грн податками, і 46 млн грн  комунальними платежами забирає місто. Ще 112 млн грн апріорі йдуть на міжнародну діяльність (олімпіади, чемпіонати світу тощо). В залишку – 193 млн грн.

Як повідомляв сайт «Суспільне мовлення», 2 листопада 2016 року Кабінет Міністрів також погодив звільнення генерального директора Національної телекомпанії України Зураба Аласанії.

13 жовтня 2016 року на офіційному сайті Держкомтелерадіо оприлюднено проект Статуту Публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» (ПАТ НСТУ).

Нагадаємо, коаліція «За суспільне мовлення» 1 листопада у відкритому зверненні висунула вимогу припинити саботаж реформи суспільного мовлення в Україні.

comments powered by Disqus