Кабмін погодив звільнення Зураба Аласанії

Кабмін погодив звільнення Зураба Аласанії

13:41,
2 Листопада 2016
2537

Кабмін погодив звільнення Зураба Аласанії

13:41,
2 Листопада 2016
2537
Кабмін погодив звільнення Зураба Аласанії
Кабмін погодив звільнення Зураба Аласанії
2 листопада Кабінет Міністрів на засіданні погодив звільнення генерального директора Національної телекомпанії України Зураба Аласанії.

Про це сайту «Суспільне мовлення» повідомив голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко.

«Кабмін погодив звільнення. 1 листопада Зураб Аласанія подав заяву про звільнення за власним бажанням. Згідно з процедурою ми повинні були її узгодити з Кабміном. Коли лист з уряду надійде до Держкомтелерадіо, ми приймемо рішення та оприлюднимо відповідний наказ», – пояснив він.

За словами Олега Наливайка, Держкомтелерадіо не може не підтримати це рішення, оскільки Зураб Аласанія сам наполягає на звільненні. Водночас терміни звільнення будуть погоджені з Зурабом Аласанією.

Як повідомив пан Наливайко, погодження про звільнення підтримали всі члени уряду, окрім міністра інфраструктури Володимира Омеляна, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова і міністра спорту Ігоря Жданова, які утрималися.

Нагадаємо, 1 листопада 2016 року генеральний директор Національної телекомпанії України Зураб Аласанія написав заяву на звільнення за власним бажанням. Він не згоден з тим, що суспільне мовлення, яке має постати наступного року, буде недофінансоване на значну суму. За його словами, відповідно до Закону про Суспільне має бути 0,2% від держбюджету, це приблизно 1,2 млрд грн. Із них держава відбирає 450 млн грн витрат на «Євробачення-2017» , 250 млн грн. відбирає у вигляді платні за трансляцію, 149 млн грн відбирає податками, і 46 млн грн  комунальними платежами забирає місто. Ще 112 млн грн апріорі йдуть на міжнародну діяльність (олімпіади, чемпіонати світу тощо). В залишку – 193 млн грн.

Відповідно до змін до статуту НТКУ, внесених у вересні 2015 року, за звільнення і призначення керівника НТКУ відповідає Держкомтелерадіо. 

Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко назвав дві імовірних причини, чому Зураб Аласанія вирішив піти. Перша, це подвійне навантаження у зв’язку з підготовкою до «Євробачення» та одночасним переходом з державного на суспільне. Друга,що у березні Зураб Аласанія імовірно буде балотуватися на посаду голови майбутнього НСТУ. 

УНагадаємо, коаліція «За суспільне мовлення» 1 листопада у відкритому зверненні висунула вимогу припинити саботаж реформи суспільного мовлення в Україні.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду