Для Вікторії Сюмар зменшення фінансування НСТУ стало несподіванкою

Для Вікторії Сюмар зменшення фінансування НСТУ стало несподіванкою

14:58,
8 Грудня 2017
4571

Для Вікторії Сюмар зменшення фінансування НСТУ стало несподіванкою

14:58,
8 Грудня 2017
4571
Для Вікторії Сюмар зменшення фінансування НСТУ стало несподіванкою
Для Вікторії Сюмар зменшення фінансування НСТУ стало несподіванкою
Голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики, народний депутат Верховної Ради України VIII скликання Вікторія Сюмар у коментарі сайту «Суспільне мовлення» сказала, що зменшення фінансування Національної суспільної телерадіокомпанії України до 776 млн. грн стало для неї несподіванкою.

«Ми подавали правку про повне дофінансування. За попередніми даними бюджетний комітет частково враховув і довів фінансування до суми 990 млн грн. Ніхто з народних депутатів у залі так і не зрозумів, коли з‘явилося ще додаткове зменшення фінансування, оскільки прямо це не було озвучено. Для мене це теж стало несподіванкою. Очевидно, що це суттєво ускладнює реформування суспільного мовлення», – зазначила вона.

Народний депутат України, член Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики Григорій Шверк сказав сайту «Суспільне мовлення», що не вважає недофінансування НСТУ на 50% тиском, а скоріше недооцінкою важливості Суспільного як з боку Кабміну, так і значної кількості народних депутатів.

Як писав сайт «Суспільне мовлення», 4 грудня Кабінет Міністрів України вніс до Верховної Ради доопрацьований до другого читання проект закону про державний бюджет на 2018 рік. На суспільне мовлення уряд пропонував виділити 990 млн грн. – на 213,5 млн грн. більше, ніж пропонував у проекті до першого читання. Але це все одно менше гарантованої законом для суспільного мовника суми, яка у 2018 році мала б становити 1,5 млрд грн.

6 грудня посли 20 країн Європи та США, які перебувають із дипломатичною місією в Україні, звернулися з листом до уряду України, Верховної Ради України, голів депутатських фракцій та груп щодо належного фінансування Національної суспільної телерадіокомпанії України.

7 грудня Верховна Рада України ухвалила закон «Про державний бюджет України на 2018 рік» (законопроект №7000), згідно з яким зрізала фінансування Національної суспільної телерадіокомпанії України  до 776 млн. грн.  Парламент підтримав в ІІ читанні та в цілому проект Держбюджету-2018 з урахуванням пропозицій, викладених у листі-висновку бюджетного комітету, головою якого є заступник голови депутатської фракції партії «Блок Петра Порошенка» Андрій Павелко

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду