У 2017 році НСТУ за будь-яких обставин отримає все фінансування – Юрій Стець

Про це Юрій Стець сказав  під час прес-конференції на тему «Юридичну особу Суспільного мовника зареєстровано 19.01.2017 – що далі?» в ІА «Укрінформ»,  організованій за підтримки проекту Ради Європи «Зміцнення свободи медіа та створення системи Суспільного мовлення в Україні».

«Я взяв на себе зобов’язання, що цього року за будь-яких обставин НСТУ отримає згідно з законом все фінансування. Крапка», – повідомив Юрій Стець. 

Голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар додала, що бюджет не передбачає належного фінансування НСТУ, наразі є лише запевнення від Володимира Гройсмана, що після «Євробачення» буде повне фінансування. 

Мортен Енберг 

Голова Офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг наголосив про незалежність Суспільного мовника. «Незалежність Суспільного мовника базується на належному сталому фінансуванні. Очікуємо, що протягом року НСТУ матиме повне фінансування відповідно до закону», – звернув увагу  Мортен Енберг.

Ганна Бичок

В.о. голови правління ПАТ НСТУ Ганна Бичок підкреслила, що головними для Суспільного мовника є міцне законодавство і достатнє фінансування.  За її словами, у створенні міцного законодавства їм допомагають на кожному рівні, є сприйняття і допомога державних інституцій. «А от фінансування... По закону ми маємо отримувати 0,2 відсотки від бюджету минулого року. Це мало бути 1 млрд. 300 млн. Ми отримали 970 млн. 330 млн – це велика сума. Я вам скажу, що у нас на все виробництво на 2017 рік є лише 15 млн, а це дуже маленька сума для функціонування 28 філій та головної організації. Дуже сподіваюся, що буде підтримка для суспільного мовника для отримання достатнього фінансування», – розповіла вона.  

Нагадаємо,  19 січня 2017 року публічне акціонерне товариство «Національна суспільна телерадіокомпанія України» зареєстровано як юридичну особу і припинено юридичну особу НТКУ. З дня реєстрації ПАТ НСТУ Наглядова рада вступив у свої повноваження.  Комісія з перетворення НТКУ в ПАТ НСТУ, головою якого був Олег Наливайко, припинила свою діяльність. 

18 січня 2017 року голова Держкомтелерадіо видав наказ, згідно з яким призначив заступника гендиректора НТКУ Ганну Бичок в.о. голови правління ПАТ НСТУ. Ганна Бичок виконує тимчасово обов’язки голови правління з моменту  реєстрації ПАТ НСТУ до того часу, коли члени наглядової ради НСТУ оберуть голову правління.

Додамо, у ніч із 20 на 21 грудня у Верховній Раді проголосували за державний бюджет-2017 року, в якому запропоновано фінансову підтримку НСТУ у розмірі 970 797,8 грн.  Не вистачило 309 202,2 грн, враховуючи, що публічне акціонерне товариство «Національна суспільна телерадіокомпанія України», яке має бути зареєстроване у 2017 році, повинно отримати фінансування відповідно до Закону «Про суспільне телебачення і радіомовлення в Україні», а це 0,2% від держбюджету, що складає приблизно 1,28 млрд грн. 21 грудня 2016 року прем'єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що загальний бюджет публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія» становитиме у 2017 році не менше 1,2 млрд.

Фото Віталія Носача

comments powered by Disqus