Гройсман пообіцяв на НСТУ не менше 1,2 млрд гривень

Гройсман пообіцяв на НСТУ не менше 1,2 млрд гривень

18:38,
21 Грудня 2016
3017

Гройсман пообіцяв на НСТУ не менше 1,2 млрд гривень

18:38,
21 Грудня 2016
3017
Гройсман пообіцяв на НСТУ не менше 1,2 млрд гривень
Гройсман пообіцяв на НСТУ не менше 1,2 млрд гривень
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що загальний бюджет публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія» становитиме у 2017 році не менше 1,2 млрд.

Про це він сказав 21 грудня 2016 року у вітальному слові під час засідання Кабінету Міністрів.

«Загальний бюджет НСТУ буде не менше 1, 2 млрд. Ми зараз розподілили  видатки на НСТУ і на проведення «Євробачення». Але ви знаєте, що Київ не менше 200 млн. буде фінансувати «Євробачення». Це означає, що ці ресурси повністю будуть направлені на НСТУ», – заявив Володимир Гройсман.

Нагадаємо, у ніч із 20 на 21 грудня у Верховній Раді проголосували за державний бюджет-2017 року, в якомузапропоновано фінансову підтримку НСТУ у розмірі 970 797,8 грн.  Не вистачило 309 202,2 грн, враховуючи, що публічне акціонерне товариство «Національна суспільна телерадіокомпанія України», яке має бути зареєстроване у 2017 році, повинно отримати фінансування відповідно до Закону «Про суспільне телебачення і радіомовлення в Україні», а це 0,2% від держбюджету, що складає приблизно 1,28 млрд грн. 

Варто зазначити, що голова Комітету Верхвоної  Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар після прийняття бюджету заявила, що «бій за фінансування Суспільного мовлення ми програли». « Вимогу Комітету про необхідність повного фінансування Суспільного мовника відповідно до закону у розмірі 1,2 млрд.грн і окремого фінансування "Євробачення" - ні уряд, ні бюджетний комітет вночі так і не почули», – зазначила вона після нічого голосування у Раді. Вікторія Сюмар також додала, що «прем’єр Гройсман обіцяв оголосити відповідні правки з голосу про повне фінансування Суспільного, але врешті забув. Або не схотів». 

Також додамо, що голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хюґ Мінґареллі та дипломатичні представники з 12 країн під час круглого столу на тему «Незалежне фінансування і реєстрація юридичної особи у січні 2017 року – головні умови для створення суспільного мовника», який відбувся 6 грудня 2016 року  за підтримки Офісу Ради Європи в Україні та Представництва Європейського Союзу в Україні, висловили занепокоєння щодо фінансування незалежного суспільного мовлення в Україні на 2017 рік.

У свою чергу Реанімаційний Пакет Реформ закликав Верховну Раду забезпечити  фінансування ПАТ НСТУ в 2017 році в повному обсязі. 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду