Європейська мовна спілка готова допомагати НТКУ перейти на суспільне мовлення

17:12,
11 Лютого 2014
1842

Європейська мовна спілка готова допомагати НТКУ перейти на суспільне мовлення

17:12,
11 Лютого 2014
1842
Європейська мовна спілка готова допомагати НТКУ перейти на суспільне мовлення
Заступник генерального директора НТКУ з питань розвитку міжнародної співпраці Вікторія Романова розповіла сайту СМ про перехід Першого національного на суспільне мовлення.

За її словами, на каналі чекають на ухвалення закону про створення суспільного мовлення. Вікторія погоджується, що створювати СМ краще не в будівлі на Мельникова, 42, де зараз розміщується Перший. «Ця будівля громіздка і затратна – це відомий факт», – каже вона. Також вона переконана, що колектив НТКУ вже не лякає перехід на СМ. «Хто хоче працювати і прагне рухатися і розвиватися, будуть адаптуватися до тієї ситуації, в якій ми опинимося, коли буде ухвалений закон», – зазначила вона.

– Чи обговорюється можливість трансформації Першого національного в суспільного мовника? У разі якщо буде ухвалено закон про створення суспільного мовлення на базі НТКУ і НРКУ, вам доведеться це робити в обов’язковому порядку.

– Ми чекаємо на ухвалення цього закону. Крім того, нам готова допомагати своїми порадами Європейська мовна спілка. Тому що багато європейських мовників пройшли цей шлях.

– Чи буде СМ у цьому ж приміщенні? Що буде з колективом? З майном?

– Те, що ця будівля громіздка і затратна – це відомий факт. І переїзд до меншої і зручнішої будівлі, яка б потребувала менше часу і коштів на утримання, був б раціональним кроком. Колектив уже не лякається. Я впевнена, що ті, хто хоче працювати і прагне рухатися і розвиватися, будуть адаптуватися до тієї ситуації, в якій ми опинимося, коли буде ухвалений закон. Але ж суспільне мовлення не створюється за один день – це тривалий кількарічний процес.

– Як ви ставитеся до того, що ваш канал звинувачують у необ’єктивності, в тому, що він працює на благо влади, а не для суспільства?

– Я не відповідаю за новинний сектор, але я впевнена і переконана, що новини є об’єктивними, і завжди показують дві сторони. Завжди будуть ті, хто буде лаяти і кому щось буде не подобатися. Я не думаю, що люди, які працюють тут, думають, що вони працюють на владу. Я насправді не чую таких заяв і таких висловів, я роблю свою справу і пишаюся тим, де я працюю.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Максим Лисовой
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду