Ігор Толстих: Суспільне мовлення в Україні треба створювати з нуля, а не на базі Першого національного

13:08,
21 Листопада 2013
1672

Ігор Толстих: Суспільне мовлення в Україні треба створювати з нуля, а не на базі Першого національного

13:08,
21 Листопада 2013
1672
Ігор Толстих: Суспільне мовлення в Україні треба створювати з нуля, а не на базі Першого національного
Директор телеканалу «Рада» Ігор Толстих розповів сайту «Суспільне мовлення» про перспективи створення суспільного мовлення в Україні. На його думку, СМ треба створювати з нуля, а не на базі Першого національного. 

– Я 9 років пропрацював на Першому національному телеканалі, брав участь у дискусіях на цю тему. Тому як колишній працівник НТКУ я вам хочу сказати, що СМ можна створити за умови, якщо виділити якесь приміщення, дати сучасне обладнання й робити його з нуля, а не на базі Першого національного. В мене є яскравий приклад. Коли я працював на НТКУ, там була 1601 людина. На «Раді» 80, і ми за рахунок новітніх технологій плануємо цим складом перейти на 24-годинне мовлення. На НТКУ технології ХХ століття, а тут сучасні технології ХХІ століття. Наприклад, я можу відразу на комп’ютері переглянути будь-який матеріал, а на Першому національному треба брати касету і йти в якусь апаратну. А тут у нас повністю комп’ютерні технології. У нас зараз ще завдання оновити повністю знімальний парк, щоб не було вже ніяких касет, а тільки диски чи чіпи.

СМ – це має бути невеличка структура, ті ж 80 або 100 людей, якщо в штаті ще будуть власкори.

Більшість людей на Першому національному обслуговують територію і 24-поверхову будівлю. Творчого колективу зовсім мало. Якщо ми хочемо робити СМ, а це новий крок у вітчизняному ТБ, то воно повинно бути новим: нові технології, нове приміщення, нові люди. А на базі Першого національного це буде мертвонароджене дитя. Така моя думка.

Крім того, в законодавстві повна невизначеність із наглядовою радою. Якщо зараз на Перший національний мають вплив дві-три державних установи, то в цьому випадку матимуть вплив 17 членів наглядової ради, які, враховуючи наш менталітет, в першу чергу приведуть сюди свої продакшн-студії, своїх дружин, дітей. Були випадки на Першому, коли існувала наглядова рада на громадських засадах і члени наглядової ради використовували своє становище.

Щоб якось зекономити гроші, хочуть створити на базі Першого національного. В Молдові, приміром, ще в 90-х роках уряд зобов’язав енергетичну компанію відраховувати гроші за те, що люди ввечері дивляться телевізор. Я думаю, тут треба знайти якесь недержавне джерело. Ми втратили цей шанс, тому зараз так складно.

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Максим Лисовой
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду