Віктора Підлісного звільнили з посади гендиректора «Укртелефільм». Справи передали Тарасу Аврахову
Віктора Підлісного звільнили з посади гендиректора «Укртелефільм». Справи передали Тарасу Аврахову
Про це сайту «Суспільне. Детектор медіа» повідомила прес-служба комітету.
«20 червня відбулися кадрові зміни на студії: у зв'язку з закінченням терміну дії контракту Віктора Підлісного звільнено з посади генерального директора Державного підприємства «Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм». Справи та печатку підприємства передано голові комісії з перетворення Тарасу Аврахову», – повідомили у комітеті.
Держкомтелерадіо опублікував наказ, яким затверджено зміни до плану перетворення державного підприємства «Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм» у ПАТ «Укртелефільм».
«Зокрема, передбачено спільно з інвентаризаційною комісією та комісією з перетворення до 31 серпня 2018 року виявити державне майно підприємства, що не підлягає приватизації, та розробити умови його подальшого користування. Комісія з перетворення відповідно до плану має забезпечити проведення аудиту для підтвердження правильності ведення бухгалтерського обліку підприємства на дату оцінки, достовірності і повноти фінансової звітності та передавального балансу, складеного за результатами переоцінки необоротних активів підприємства. У плані крок за кроком визначені також усі заходи, які слід виконати щодо підготовки оцінки майна, складання її результатів та затвердження», – зазначають у комітеті.
Комітет розписав план до 25 жовтня 2018 року, який має завершитися затвердженням Держкомтелерадіо акта оцінки майна, складеного комісією з перетворення та рецензованого Фондом державного майна України (його регіональним підрозділом).
Нагадаємо, у грудні 2017 року голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко призначив Тараса Аврахова головою комісії з перетворення державного підприємства «Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм» у публічне акціонерне товариство «Укртелефільм».
21 червня гендиректором «Укртелефільму» став Віктор Підлісний, який до того обіймав посаду директора виконавчого Донецької філії Національної суспільної телерадіокомпанії України.
У травні 2018 року новим художнім керівником студії «Укртелефільм» став кінорежисер і письменник Олександр Денисенко. Головним продюсером студії «Укртелефільм» став Ігор Герасько.
за словами Тараса Аврахова, він видав наказ щодо проведення службового розслідування неправомірного збільшення боргів із заробітної плати та інших виплат перед працівниками «Укртелефільму».
Раніше повідомлялося, що держвиконавці описують майно «Укртелефільму» і виносять комп’ютери нібито за заборгованість по заробітній платі.
Як писав «Детектор медіа», Комісія з реорганізації «Укртелефільму» визнала страйк незаконним і звільнила Головбуха і начальника відділу кадрової роботи.
Раніше Комісія з реорганізації вирішила на «Укртелефільмі» перерозподілити повноваження, оптимізувати структуру і поміняти замки.
Студія «Укртелефільм» має два варіанти розвитку: або увійти до НСТУ, або припинити існування, вважає голова комісії з перетворення «Укртелефільму» Тарас Аврахов.
Це вже друга спроба перетворити «Укртелефільм» із ДП на ПАТ із подальшим об’єднанням із ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України». Через зрив приєднання у 2015-2016 роках «Укртелефільму» до Суспільного мовника парламент у травні 2016-го ухвалив спеціальний закон, яким вивів «Укртелефільм» за рамки першого етапу створення ПАТ «НСТУ». У серпні 2017 року уряд ухвалив постанову про порядок перетворення ДП «Українська студія телевізійних фільмів “Укртелефільм”» на ПАТ «Укртелефільм».
Реформатори «Укртелефільму» стикнулися із саботажем колективу студії, який кілька років не виробляє фільмів і зриває всіма можливими способамиприєднання до Суспільного мовника. До того ж досі тривають багаторічні судові процеси, пов’язані з продажем житлових та офісних площ, що належать студії, в новозбудованому адміністративно-житловому комплексі за адресою Туманяна, 15-А в Києві. Комплекс збудовано на землі, що перебуває в оренді «Укртелефільму», поруч із самою студією. Зголосившись на цей проект, студія, яка вже понад десять років не отримує державного фінансування, хотіла заробити кошти нібито на виробництво фільмів.