Комісія з реорганізації «Укртелефільму» визнала страйк незаконним і звільнила головбуха і начальника відділу кадрової роботи

Комісія з реорганізації «Укртелефільму» визнала страйк незаконним і звільнила головбуха і начальника відділу кадрової роботи

13:43,
2 Квітня 2018
2938

Комісія з реорганізації «Укртелефільму» визнала страйк незаконним і звільнила головбуха і начальника відділу кадрової роботи

13:43,
2 Квітня 2018
2938
Комісія з реорганізації «Укртелефільму» визнала страйк незаконним і звільнила головбуха і начальника відділу кадрової роботи
Комісія з реорганізації «Укртелефільму» визнала страйк незаконним і звільнила головбуха і начальника відділу кадрової роботи
Комісія з реорганізації державного підприємства «Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм» вирішила звернутися до правоохоронних органів за оцінкою дій головного бухгалтера та начальника відділу кадрової та адміністративної роботи студії.

Комісія з реорганізації державного підприємства «Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм» на черговому засіданні 29 березня 2018 року ухвалила рішення: звернутися до Держкомтелерадіо з листом про допомогу в проведенні аудиту силами фахівців комітету; звільнити головного бухгалтера  Пєхову С.В. та начальника відділу кадрової та адміністративної роботи Казакову О.І.; звернутися до правоохоронних органів за оцінкою дій Казакової О.І. та Пєхової С.В.; визнати страйк працівників підприємства незаконним і припинити нарахування зарплати з моменту оголошення страйку. Вважати відмову від виконання службових повноважень працівниками як прогул.

Про це йдеться у протоколі засідання, копію якого надав сайту «Детектор медіа» голова Комісії Тарас Аврахов.

За його словами, на засіданні було розглянуто питання: про фінансово-економічний стан ДП УСТФ «Укртелефільм»; про ситуацію щодо відділу кадрової та адміністративної роботи; про оголошення працівниками підприємства безстрокового страйку.

Пан Аврахов на засіданні доповів, що представниками Комісії  виявлено факт відсутності первинних документів в бухгалтерії, а також незвітності головного бухгалтера Пехової С.В. впродовж тривалого часу перед контролюючими органами, про що було складено відповідний акт. Члени Комісії одноголосно підтримали пропозицію звільнити головного бухгалтера Пєхову С.В., а також звернутися до Держкомтелерадіо з пропозицією провести аудиторську перевірку працівниками відділу аудиту Комітету. Представниця Держкомтелерадіо Барташ Н.В. зазначила, що фінансово-економічне управління посприяє у наданні копій наявних звітних матеріалів.

Тарас Аврахов поінформував присутніх про те, що у відділі кадрової та адміністративної роботи безлад, документи зберігаються неналежним чином, виявлено факт відсутності трудових книжок, особових справ працівників та багатьох інших документів. На думку, Тараса Аврахова, це ніщо інше як відкритий саботаж. «Начальник відділу кадрової та адміністративної роботи Казакова О.І. відсторонена від роботи, виконання її функцій тимчасово покладено на заступника гендиректора Чаленка А.В.», – йдеться у протоколі.

Член Комісії Семенюк В.І запропонував звернутися до прокуратури із заявою у відповідності до статті 214 КПК для внесення до ЄДПР відомостей про скоєння кримінального правопорушення щодо викрадення з підприємства трудових книжок працівників начальником відділу кадрової та адміністративної роботи Казаковою О.І. Цю пропозицію члени Комісії також підтримали одностайно.

На засіданні було повідомлено про письмове звернення до керівництва створеного працівниками студії страйкового комітету, який очолив начальник цеху сантехніки, вентиляції та опалення Мильніков Л.І. «Колектив відмовляється виконувати накази та розпорядження, працівники не розписуються в журналі приходу на роботу і тому немає можливості простежити наявність їх на робочому місці», – йдеться у протоколі засідання. На думку Тараса Аврахова, юридично ця дія працівників незаконна. Голові страйкового комітету направлено листа про не правочинність їх дій, а також розіслані листи з повідомленням та описом про необхідність дати пояснення своїх дій кожному працівнику студії. Члени Комісії одноголосно визнали страйк незаконним і підтримали рішення про припинення нарахування виплати зарплати всім страйкуючим. Працівники ж, які вважатимуть дії адміністрації не правочинними, зможуть оскаржити їх в суді.

Сайт «Суспільне. Детектор медіа» намагається зв’язатися з очільником страйкового комітету, начальником цеху сантехніки, вентиляції та опалення Мильніковим Л.І.

Нагадаємо, раніше Комісія з реорганізації вирішила на «Укртелефільмі» перерозподілити повноваження, оптимізувати структуру і поміняти замки.

Студія «Укртелефільм» має два варіанти розвитку: або увійти до НСТУ, або припинити існування, вважає голова комісії з перетворення «Укртелефільму» Тарас Аврахов.

Це вже друга спроба перетворити «Укртелефільм» із ДП на ПАТ із подальшим об’єднанням із ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України». Через зрив приєднання у 2015-2016 роках «Укртелефільму» до Суспільного мовника парламент у травні 2016-го ухвалив спеціальний закон, яким вивів «Укртелефільм» за рамки першого етапу створення ПАТ «НСТУ». У серпні 2017 року уряд ухвалив постанову про порядок перетворення ДП «Українська студія телевізійних фільмів “Укртелефільм”» на ПАТ «Укртелефільм».

21 червня 2017 року генеральним директором «Укртелефільму» став Віктор Підлісний, який наразі має виконувати рішення Комісії з перетворення. До складу комісії з перетворення «Укртелефільму» ввійшли окрім інших і директор юридичного департаменту Національної суспільної телерадіокомпанії України Максим Дорофеєв, і член наглядової ради НСТУ Тарас Аврахов, який виконує обов’язки в цій комісії на громадських засадах. У грудні 2017 року Держкомтелерадіо призначив пана Аврахова головою комісії з перетворення.

Нагадаємо, що реформатори «Укртелефільму» стикнулися із саботажем колективу студії, який кілька років не виробляє фільмів і зриває всіма можливими способами приєднання до Суспільного мовника. До того ж досі тривають багаторічні судові процеси, пов’язані з продажем житлових та офісних площ, що належать студії, в новозбудованому адміністративно-житловому комплексі за адресою Туманяна, 15-А в Києві. Комплекс збудовано на землі, що перебуває в оренді «Укртелефільму», поруч із самою студією. Зголосившись на цей проект, студія, яка вже понад десять років не отримує державного фінансування, хотіла заробити кошти нібито на виробництво фільмів.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду