На «Укртелефільмі» перерозподілять повноваження, оптимізують структуру і поміняють замки – Комісія з реорганізації

На «Укртелефільмі» перерозподілять повноваження, оптимізують структуру і поміняють замки – Комісія з реорганізації

12:27,
5 Березня 2018
2792

На «Укртелефільмі» перерозподілять повноваження, оптимізують структуру і поміняють замки – Комісія з реорганізації

12:27,
5 Березня 2018
2792
На «Укртелефільмі» перерозподілять повноваження, оптимізують структуру і поміняють замки – Комісія з реорганізації
На «Укртелефільмі» перерозподілять повноваження, оптимізують структуру і поміняють замки – Комісія з реорганізації
На «Укретелефільмі» перерозподілять повноваження між існуючим керівництвом та Комісією з реорганізації державного підприємства «Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм», а також реорганізують та оптимізують штатну структуру Студії. Такі рішення ухвалила Комісія з реорганізації державного підприємства «Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм» на черговому засіданні 1 березня 2018 року.

«Станом на сьогодні, існують складнощі з організацією поточної роботи підприємства, через саботаж та непокору окремих керівників структурних підрозділів. Зокрема, відсутня можливість отримання достовірної інформації з наданням обґрунтувань та документації, що підтверджує правомірність виникнення та розмір поточних зобов’язань, а також відсутній доступ до особових справ працівників. Вважаю доречним залучити до управлінням товариством та координації роботи підприємства членів комісії з реорганізації. Так, серед основних напрямків слід виділити фінансово-господарський та кадрово-організаційний напрямки, що потребують чіткої координації та управління», – зазначив голова Комісії Тарас Аврахов під час засідання, запропонувавши доручити гендиректору Студії Віктору Підлісному здійснювати управління поточною діяльністю підприємства.

На думку, Тараса Аврахова, питання розподілу повноважень спростить роботу Комісії з реорганізації та дасть можливість реалізовувати протокольні рішення з відповідним контролем строків виконання. «При цьому питання поточної господарської діяльності в частині, що передбачає виникнення нових зобов’язань за новими угодами, підлягає обов’язковому погодженню з комісією. Уповноважені комісією представники не вправі самостійно укладати нові угоди чи вчиняти інші дії що передбачають виникнення нових зобов’язань без узгодження з Комісією з перетворення», – сказав він.

Пан Аврахов також зазначив, що на сьогодні фінансовий стан підприємства створює загрозу банкрутства, постійно збільшуються суми заборгованості по заробітній платі, а також перед державними та цільовими фондами. При цьому, фактична діяльність підприємства, визначена Статутом, не дає змоги погашати навіть поточні зобов’язання щодо виплати заробітної платні, зокрема через відсутність достатньої кількості замовлень. Потрібні рішучі дії щодо збереження підприємства та запобіганню банкрутству, переконаний він.

Гендиректор Студії Віктор Підлісний пояснив, що протягом тривалого часу фінансові показники підприємства фіксували збитки, замовлення на послуги, що надає підприємство відсутні. «Фактично колектив не працює, оскільки роботи, як такої немає. За таких умов, з метою уникнення накопичення заборгованості по заробітній платі та запобіганню банкрутству підприємства, необхідно провести оптимізацію штатної структури, із скороченням незадіяних станом на сьогодні штатних одиниць. Вніс пропозицію ввести новий штатний розпис на 2018 рік, так як необхідність цього давно назріла. В штаті і досі є посади, які не відповідають часу, а також підрозділи, які вже багато років як втратили актуальність», – йдеться в протоколі засідання Комісії з реорганізації.

Крім того, члени Комісії розглянули питання про погашення заборгованості по заробітній платі та доцільність донарахувань додаткових сум виплат працівникам у період з 2015 по 2018 рр.

За словами Тараса Аврахова, донарахування премій чи інших додаткових виплат, можливе лише за наявності позитивних фінансових показників підприємства у відповідному періоді. «Наскільки нам відомо, і про це ми вже говорили сьогодні, підприємство тривалий час не отримує прибутку в розмірі, який давав би підставу вважати обґрунтованими такі нарахування. Водночас, без проведення документарної перевірки ми не можемо це стверджувати. Пропоную Підлісному В.О., як уповноваженому на управління поточною діяльність, організувати перевірку правомірності донарахувань та надати пропозиції з приводу проведення виплат, з відповідним обґрунтуванням. У випадку чинення перешкод головним бухгалтером, вважаю доречним відсторонити її від виконання зобов’язань на період інвентаризації бухгалтерських відомостей з визначенням відповідальної за ведення бухгалтерського обліку особи», – йдеться у протоколі засідання Комісії.

Водночас Віктор Підлісний пояснив, чому він у вересні 2017 року підписав наказ про виплату донарахувань премій та інших додаткових виплат: «На момент прийняття мною управлінських рішень, інформація щодо усіх статей донарахувань з документарним їх підтвердженням мені не надавалась. Фактично, я керувався умовами колдоговору та визначених там сум і письмовим зверненням ініціативної групи в складі: Бійма О.І., Аніщенко В.П., Артеменко І.В., Козакова О.І.і Мильников Л.І. При цьому з’ясування усіх обставин, що стосуються природи виникнення цих зобов’язань, унеможливлюється саботажем з боку головного бухгалтера. Ніякої фактичної документації не надається».

На думку інших членів Комісії, у всіх діях «ініціативної групи» з нарахування зарплат та надбавок за 2015 рік закладена корупційна складова. Було запропоновано скасувати накази  № 04 від 12 вересня  2017 р. та №12 від 20 жовтня 2015 р., що на нього посилається наказ 2017-го року, а відповідне рішення довести до співробітників з фото фіксацією.

На засіданні було розглянуто також питання щодо ходу перетворення та дотримання термінів, затвердженого наказом Держкому плану перетворення.
Комісія одноголосно вирішила за невиконання розпорядження і зрив термінів програми перетворення оголосити догану членам інвентаризаційної комісії, окрім заступника гендиректора А.В.Чаленка, а також оголосити догану за систематичне невиконання службових обов’язків без поважних причин та відсторонити Пєхову С.В. від обов’язків головного бухгалтера на час проведення службового розслідування, а директору студії разом з членами комісії здійснити перевірку фінансового стану студії.

Також Комісія з реорганізації затвердила порядок доступу до приміщень підприємства, з урахування фактів непокори чи відсутності повноважних керівників структурних підрозділів на робочому місці.

За словами Віктора Підлісного, ситуація з організацією входу-виходу на підприємство та фіксації присутності працівників на робочому місці вкрай погана. «Як може творитися таке, коли ключі від службових приміщень є тільки у працівників. Ніхто інший, ні охорона, ні прибиральники потрапити туди не можуть. А за умов надзвичайної ситуації, що робити? Фактично ключі знаходяться на руках у керівників відповідних підрозділів. На вимогу керівництва підприємства не надаються у зв’язку з недовірою. Такий стан речей унеможливлює реалізацію поточних рішень керівництва підприємства, а також виконання протокольних рішень комісії. Пропоную заступнику гендиректора Чаленку А.В. провести заміну замків та забезпечити доступ до кабінетів працівників. Усі ключі повинні знаходитись в одному місці у безпосередньому розпорядженні повноважного та відповідального заступника ген директора Чаленка А.В. та відповідального чергового», – сказав пан Підлісний.

Члени Комісії наголосили, що треба здійснювати відео фіксацію відкриття кабінетів та заміни замків, у випадку, якщо керівництво підрозділу та працівники не знаходяться на робочому місці, складати акти, також складати акт відкриття приміщень. У випадку виклику поліції, формулювання має бути таке, як перешкоджання діям адміністрації.

Віктор Підлісний запропонував створити контрольну групу і завести журнал, в якому працівники будуть розписуватися при приході на роботу і після, отримувати і здавати ключі. 

Члени Комісії одноголосно вирішили за невиконання службових обов’язків, не реєстрацію наказів, оголосити догану провідному спеціалісту відділу адміністративної та кадрової роботи Білокур Ірині Михайлівні і відсторонити від обов’язків секретаря-референта.

Нагадаємо, до 31 березня 2018 року має завершитися реорганізація Української студії телевізійних фільмів «Укртелефільм» та її перетворення з державного підприємства (ДП) на публічне акціонерне товариство (ПАТ). Саме цю дату визначено наказом Державного комітету телебачення і радіомовлення, до сфери управління якого належить державна студія, що має згодом стати частиною Суспільного мовника.

Студія «Укртелефільм» має два варіанти розвитку: або увійти до НСТУ, або припинити існування, вважає голова комісії з перетворення «Укртелефільму» Тарас Аврахов.

Це вже друга спроба перетворити «Укртелефільм» із ДП на ПАТ із подальшим об’єднанням із ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України». Через зрив приєднання у 2015-2016 роках «Укртелефільму» до Суспільного мовника парламент у травні 2016-го ухвалив спеціальний закон, яким вивів «Укртелефільм» за рамки першого етапу створення ПАТ «НСТУ». У серпні 2017 року уряд ухвалив постанову про порядок перетворення ДП «Українська студія телевізійних фільмів “Укртелефільм”» на ПАТ «Укртелефільм».

21 червня 2017 року генеральним директором «Укртелефільму» став Віктор Підлісний, який наразі має виконувати рішення Комісії з перетворення. До складу комісії з перетворення «Укртелефільму» ввійшли окрім інших і директор юридичного департаменту Національної суспільної телерадіокомпанії України Максим Дорофеєв, і член наглядової ради НСТУ Тарас Аврахов, який виконує обов’язки в цій комісії на громадських засадах. У грудні 2017 року Держкомтелерадіо призначив пана Аврахова головою комісії з перетворення.

Нагадаємо, що реформатори «Укртелефільму» стикнулися із саботажем колективу студії, який кілька років не виробляє фільмів і зриває всіма можливими способами приєднання до Суспільного мовника. До того ж досі тривають багаторічні судові процеси, пов’язані з продажем житлових та офісних площ, що належать студії, в новозбудованому адміністративно-житловому комплексі за адресою Туманяна, 15-А в Києві. Комплекс збудовано на землі, що перебуває в оренді «Укртелефільму», поруч із самою студією. Зголосившись на цей проект, студія, яка вже понад десять років не отримує державного фінансування, хотіла заробити кошти нібито на виробництво фільмів.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду