Для проведення аудиту на ДП «Укртелефільм» відсутня повна бухгалтерська документація – Держкомтелерадіо

Для проведення аудиту на ДП «Укртелефільм» відсутня повна бухгалтерська документація – Держкомтелерадіо

10:12,
6 Березня 2018
2819

Для проведення аудиту на ДП «Укртелефільм» відсутня повна бухгалтерська документація – Держкомтелерадіо

10:12,
6 Березня 2018
2819
Для проведення аудиту на ДП «Укртелефільм» відсутня повна бухгалтерська документація – Держкомтелерадіо
Для проведення аудиту на ДП «Укртелефільм» відсутня повна бухгалтерська документація – Держкомтелерадіо
Держкомтелерадіо не відповів, чи проводитиме аудит «Укртелефільму», оскільки Державна аудиторська служба відмовилася це робити у зв’язку з неможливістю проведення ревізійних дій, у тому числі й через відсутність первинних документів обліку. Строки реорганізації студії перенесено.

Про це йдеться у відповіді на запит «Детектора медіа». Водночас у відповіді на запит не повідомляється, що робитиме Держкомтелерадіо, адже без такого аудиту реорганізація ДП «Укртелефільм» в ПАТ з подальшим приєднанням до ПАТ «НСТУ» (що є вимогою закону про Суспільне мовлення) неможлива.

«У 2015 році, за результатами звернення Голови ліквідаційної комісії ДП «Укртелефільм» Любченко О.М., Держфінінспекція (нині – Держаудитслужба) доручила Держфінінспекції у місті Києві провести позапланову ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності ДП «Укртелефільм». Водночас у зв’язку з ненаданням усіх необхідних документів та суцільним спротивом з боку відповідальних працівників підприємства, контрольний захід не було проведено. Фахівцям Держфінінспекції у м. Києві складено акти про неможливість проведення контрольного заходу із зазначенням у кожному розділі відповідних причин неможливості завершення ревізійних дій, у тому числі і через відсутність первинних документів та належного бухгалтерського обліку.

На даний час відсутні умови для проведення аудиторської перевірки у зв’язку з відсутністю повної бухгалтерської документації (інформації), яка необхідна для проведення аудиту на ДП «Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм», – повідомили в Держкомтелерадіо.

Нагадаємо, відповідно до наказу Держкомтелерадіо реорганізація «Укртелефільму» має завершитися до 31 березня 2018 року. Але15 січня 2018 Держкомтелерадіо видав наказ № 22 «Про затвердження плану перетворення державного підприємства «Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм» у публічне акціонерне товариство «Укртелефільм», яким затвердив план та графік його проведення. Згідно з новим наказом терміни реорганізації змінилися. «За умови дотримання Плану, заходи по перетворенню мають відбутися до червня 2018. Водночас, згідно річного плану роботи Державного комітету телебачення і радіомовлення України на 2018 рік, реалізація плану перетворення державного підприємства «Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм» у публічне акціонерне товариство «Укртелефільм», сто відсотків акцій якого належать державі, та приєднання його до ПАТ «НСТУ» має відбутися впродовж 2018 року», – йдеться у відповіді на запит «Детектора медіа».

Раніше голова Комісії з реорганізації ДП «Студія «Укртелефільм» в ПАТ Тарас Аврахов в своєму інтерв’ю «Детектору медіа» зазначав, що на його звернення якомога швидше провести аудит підприємства, оскільки це наріжна умова перетворення, отримав відмову від Державної аудиторської служби України. «Чесно кажучи, бачу таке вперше! А чого варте пояснення: провести аудит не зможемо через відсутність первинних документів та належного обліку. Мовляв, у 2015 році фахівцями Держфінінспекції в м. Києві складено акти про неможливість проведення контрольного заходу. ДАС наголосила, що за відсутності бухгалтерських та господарських документів органи державного контролю не можуть провести контрольний захід, і спрямувала нас зі своїм зверненням до Держкомтелерадіо, у структурі якого є управління внутрішнього аудиту», – сказав Тарас Аврахов.

Нагадаємо, Комісія з реорганізації державного підприємства «Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм» на черговому засіданні 1 березня 2018 року ухвалила рішення перерозподілити повноваження на «Укретелефільмі» між існуючим керівництвом та Комісією з реорганізації, а також реорганізувати та оптимізувати штатну структуру Студії.

 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду