Уряд схвалив постанову про перетворення ДП «Студія «Укртелефільм» в ПАТ

Уряд схвалив постанову про перетворення ДП «Студія «Укртелефільм» в ПАТ

14:58,
18 Серпня 2017
4045

Уряд схвалив постанову про перетворення ДП «Студія «Укртелефільм» в ПАТ

14:58,
18 Серпня 2017
4045
Уряд схвалив постанову про перетворення ДП «Студія «Укртелефільм» в ПАТ
Уряд схвалив постанову про перетворення ДП «Студія «Укртелефільм» в ПАТ
18 серпня 2017 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Питання перетворення державного підприємства «Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм» у публічне акціонерне товариство «Укртелефільм».

Цю інформацію сайту «Суспільне мовлення» підтвердив голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко. Нагадаємо, необхідність прийняття цього рішення передбачене змінами до Закону України «Про суспільне телебачення і радіомовлення», які вступили в силу в травні 2016-го року.

У коментарі «Суспільному мовленню» Олег Наливайко зазначив: «Під час підготовки проекту у нас з колегами відбулись дискусії щодо доцільності прийняття цього акту. Виникало запитання: чим відрізняється перетворення «Укртелефільму» від перетворення інших державних підприємств? Але нам вдалось переконати колег, що мають бути враховані негативний досвід першої спроби приєднання «Укртелефільму» до ПАТ «НСТУ» та проблеми проведення інвентаризації. Зокрема, у проекті передбачається, що «у разі неможливості включення до інвентаризаційної комісії уповноважених представників підприємства, внаслідок їх відсутності або небажання брати участь у роботі комісії інвентаризація майна підприємства проводиться без їх участі і з включенням до складу комісії представника правоохоронних органів».

За словами голови Держкомтелерадіо, крім кадрових змін, які нещодавно відбулись на студії, йде робота з правового захисту майна, експерти вивчають відповідну мирову угоду, розглядаються декілька проектів інвестиційних угод. Вся ця робота, на думку Олега Наливайка, має вирішити питання приєднання «Укртелефільму» до НСТУ, погашення існуючої заборгованості з заробітної плати перед працівниками та, врешті-решт,  відновлення головної функції студії: створення контенту, оцифрування  і практичного використання історичного архіву.

«Як і в ситуації в листопаді минулого року зі створення НСТУ і проведенням конкурсу «Євробачення» в Україні, ми чуємо, що це зробити неможливо. Але як і тоді, запорукою успіху є тісна співпраця влади, медіа спільноти, трудових колективів, публічна відкритість будь-яких дій і політична воля розбудову Суспільного мовника в інтересах громади», – сказав пан Наливайко.

За словами гендиректора "Укртелефільму" Віктора Підлісного, на студії чекали цієї постанови і тепер будуть виконувати. "Наразі на студії заборгованість сягнула понад 3 млн грн, в тому числі по зарплатах. Нам в першу чергу потрібно розібратися із господарськими проблемами, щоб вони не заважали реформуванню", - сказав він у коментарі сайту "Суспільне мовлення".

Нагадаємо, 21 червня гендиректором «Укртелефільму» став Віктор Підлісний, який до того обіймав посаду директора виконавчого Донецької філії Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Нагадаємо, Держкомтелерадіо розробив проект постанови, яка визначає механізм перетворення «Укртелефільму» на публічне акціонерне товариство.

Раніше сайт «суспільне мовлення» писав, що триває судова тяганина з рейдерами, які хочуть забрати нерухоме майно «Укртелефільму». 

17 травня 2016 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» щодо порядку приєднання державного підприємства «Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм». Законом виведено «Укртелефільм» за рамки першого етапу створення Публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України». Законом передбачено, що порядок перетворення державного підприємства «Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм» у ПАТ «Укртелефільм» встановлюється Кабміном.

ПАТ «НСТУ» зареєстровано 19 січня 2017 року.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду