Світлана Остапа сказала, яку винагороду мали б отримувати члени наглядової ради НСТУ
Світлана Остапа сказала, яку винагороду мали б отримувати члени наглядової ради НСТУ
Голова наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України Світлана Остапа вважає, що члени наглядової ради мають отримувати відшкодування за витрачений час.
Про це вона сказала в інтерв’ю «Детектору суспільного мовлення».
Наразі у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про зміни до закону про Суспільне, згідно з якими члени наглядової ради почнуть отримувати винагороду.
«На мій погляд, це має бути відшкодування за витрачений час, а саме за участь в засіданнях комітетів (приміром, останнє засідання комітету з питань призначень і винагород тривало 5 годин), засіданнях наглядової ради», – зазначила пані Остапа.
У 2017 році наглядова рада НСТУ створила комітет з питань призначень і винагород посадових осіб і комітет з питань аудиту.
На її думку, мають бути передбачені кошти на відрядження по Україні. «Це невеликі кошти, десь у межах 10 тис. грн на місяць», – сказала Світлана Остапа.
Вона нагадала, що колеги з наглядових рад інших акціонерних товариств мають до 300 тис. грн на місяць і більше.
«НСТУ створювалася не з метою отримання прибутків, тому й члени НР мають працювати дещо з іншою метою. Але відшкодування за витрачений час має бути», – додала пані Остапа.
Додамо, член наглядової ради НСТУ Євген Глібовицький під час дискусії «Вибори незалежної та професійної наглядової ради та її роль для успіху Суспільного мовника» сказав, що люди, які прийдуть у НР, мають бути готові виділити 25–30% свого робочого часу для цієї роботи.
Світлана Остапа, як голова наглядової ради, витрачає більше ніж 30%. «Бувають тижні, коли й 50%, працюємо без вихідних. Надзвичайно завантажений секретар НР Вадим Міський, який ще й голова комітету з аудиту», – зазначила вона.
Нагадаємо, перший склад наглядової ради НСТУ працював на добровільних засадах.
12 грудня 2019 року у Верховній Раді зарєстровано проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» (щодо підвищення ефективності роботи Національної суспільної телерадіокомпанії України).