Служба внутрішнього аудиту надала НСТУ низку рекомендацій щодо грантових проєктів

Служба внутрішнього аудиту надала НСТУ низку рекомендацій щодо грантових проєктів

19:24,
18 Серпня 2020
5561

Служба внутрішнього аудиту надала НСТУ низку рекомендацій щодо грантових проєктів

19:24,
18 Серпня 2020
5561
Служба внутрішнього аудиту надала НСТУ низку рекомендацій щодо грантових проєктів
Служба внутрішнього аудиту надала НСТУ низку рекомендацій щодо грантових проєктів
Служба внутрішнього аудиту провела дослідження проєктів Національної суспільної телерадіокомпанії України, що проводилися за грантові кошти за період з 1 січня 2017 року по 31 грудня 2019 року.

За результатами аудиторського дослідження члени аудиторської групи сформовали висновки та надали рекомендації, які на засіданні наглядової ради НСТУ від 10 серпня озвучила начальниця Служби внутрішнього аудиту Наталія Степанова. Наглядова рада Суспільного схвалити рекомендації Служби внутрішнього аудиту, які опубліковані на корпоративному сайті Суспільного.

За словами пані Степанової, з 2017 року  по 2019-ий рік для виробництва теле- та радіоконтенту, розроблення цифрових процесів та посилення інституційної здатності ПАТ «НСТУ» залучено донорських коштів за 39 грантовими проєктами на суму 486850,3 тис. грн (в еквіваленті станом на 13 лютого 2020 року).

Серед них:

  • в рамках міжнародної технічної допомоги – 3 грантові проєкти, або 63 % залучених донорських коштів (виконували міжнародними компаніями);
  • безпосередньо ПАТ «НСТУ» – 1 проєкт – «Медійна програма в Україні», або 8 % залучених донорських коштів. У межах реалізації цього проєкту створено політичне ток-шоу «Зворотний відлік», частка аудиторії якого є більшою від середньої частки інформаційно-розважального мовлення «UA: Першого»; проведено промокампанію «Українського радіо» та впроваджено маркетингову стратегію, що посприяло позитивній динаміці зростання аудиторії;
  • третіми особами – 24 проєкти, або 22 % залучених донорських коштів;
  • Благодійною організацією «Благодійний фонд підтримки створення та розвитку суспільного телебачення і радіомовлення України» – 11 проєктів, або 6 % залучених донорських коштів.

З метою покращення діяльності та уникнення ризиків для ПАТ «НСТУ» служба внутрішнього аудиту надала правлінню ПАТ «НСТУ» наступні рекомендації:

«1. Впровадити використання автоматизованої системи управління проєктами з визначенням контрольних процедур на кожному етапі управління, ідентифікацією наявності певних проблем і ризиків та можливістю зберігання і архівування даних.

2. Розробити програму розвитку та утримання ключового персоналу ПАТ "НСТУ", у тому числі навчання яких проводиться за грантові кошти.

3. Розробити та впровадити внутрішні нормативні документи, що регулюють процес залучення фізичних осіб на умовах цивільно-правових угод, у тому числі щодо визначення послуг/робіт, що можуть надаватися на таких умовах, здійснення аналізу ринку персоналу та визначення ринкових цін щодо надання певних послуг/робіт тощо.

4. Затвердити внутрішні нормативні документи щодо порядку планування закупівель, методики визначення очікуваної вартості, порядку встановлення кваліфікаційних критеріїв, технічних вимог, істотних умов договору щодо предмета закупівлі на підставі аналізу інформації про стан ринку, процедури дослідження причин та умов, за яких відмінено закупівлю внаслідок відсутності достатньої кількості тендерних пропозицій, а також визначити порядок взаємодії структурних підрозділів, задіяних в системі закупівель.

5. Здійснити оцінку, визначити та впровадити методи реагування на існуючі ризики щодо втрати ПАТ "НСТУ" поліпшеного майна (технічне переоснащення, створення студій, декорації інше) в приміщеннях, що використовуються ПАТ "НСТУ" на праві оренди.

6. Для своєчасного оформлення первинних документів запровадити систему адміністрування договорів, що передбачає визначення контрольних процедур на кожному етапі договірних відносин з чіткими строками їх виконання відповідальними особами.

7. З метою визначення справедливої вартості нематеріальних активів ПАТ "НСТУ", зокрема контенту, виготовленого у співпраці з іншими виконавцями грантових проєктів, передбачити, за можливості, у договорах з виконавцями грантових проєктів можливість отримання інформації про понесені на створення такого контенту витрати виконавця.

8. Запровадити в автоматизованій системі управління BAS ERP модулі ведення управлінського обліку собівартості власного виробництва контенту в розрізі творчих проєктів ПАТ "НСТУ"».

До 28 серпня правління НСТУ за дорученням наглядової ради  має розробити та подати Службі внутрішнього аудиту план коригувальних дій стосовно виявлених зауважень аудиту проєктів ПАТ «НСТУ», що виконуються за грантові кошти за період з 01.01.2017 по 30.09.2019.

За словами голови наглядової ради НСТУ Світлани Остапи, останнім часом донори співпрацюють напряму з НСТУ і задоволені цією співпрацею та відзначають професійність підрозділу Суспільного, який безпосередньо з ними працює.

Вона зазначила, що у 2014 року був створений Фонд підтримки Суспільного мовлення через те, що донори не могли давати гранти державній установі. Наразі необхідності у фонді немає. Фонд припинив свою діяльність на початку 2020 році.

Нагадаємо, на початку 2020 року благодійний фонд підтримки створення та розвитку суспільного мовлення припинив діяльністьОстанню проєктну діяльность фонд вів у 2019 році.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду