Комітет свободи слова звернеться до Кабміну, щоб забезпечив повністю потреби Суспільного мовлення

Комітет свободи слова звернеться до Кабміну, щоб забезпечив повністю потреби Суспільного мовлення

19:12,
20 Вересня 2017
2864

Комітет свободи слова звернеться до Кабміну, щоб забезпечив повністю потреби Суспільного мовлення

19:12,
20 Вересня 2017
2864
Комітет свободи слова звернеться до Кабміну, щоб забезпечив повністю потреби Суспільного мовлення
Комітет свободи слова звернеться до Кабміну, щоб забезпечив повністю потреби Суспільного мовлення
Члени комітету з питань свободи слова та інформаційної політики проведуть окреме засідання, присвячене профільним бюджетним питанням

Члени Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики на черговому засіданні 20 вересня 2017 року вирішили провести окреме засідання, на якому мають розглянути всі профільні питання, пов’язані з бюджетним фінансуванням на 2018 рік.

Члени Комітету Владислав Севрюков і Богдан Онуфрик зазначили, що потреби медіа галузі мають бути забезпечені, і Суспільного в тому числі.

За словами заступниці голови Наглядової ради Світлани Остапи, члени НР мали можливість на власні очі побачити в якому жахливому матеріальний стан філій ПАТ «НСТУ», в які близько 20 років не вкладалися кошти в капітальний ремонт, не оновлювалося обладнання тощо. «Ті, хто каже, що нічого не відбувається, нічого не знає про реформу. Пропоную переглянути деякі інші статті витрат. Наприклад, наскільки наразі потрібен Укрпрестелерадіоінститут, який раніше займався підвищенням кваліфікації здебільшого працівників ОДТРК. Зараз уже немає ОДТРК, працівники Суспільного проходять підвищення кваліфікації в тренінговому центрі, який фінансується за кошти донорів. Таким чином можна буде зекономити близько 6 млн грн. І ще один нюанс. Ми теж живемо в цій країні, і знаємо, що бюджет не гумовий, і кошти треба на медицину, освіту тощо. Але обурює підхід до розподілу бюджету. Публічно підтримують, а потім вночі ці пропозиції зникають. Хто саме і чому забрав половину фінансування в проекті бюджету – незрозуміло. Хто відповідальний за зрив реформи?», – зазначила вона.

Голова Держкомтелерадіо (акціонер ПАТ «НСТУ») Олег Наливайко зазначив, що Комітет подавав пропозицію щодо забезпечення виконання НСТУ міжнародних зобов’язань минулих періодів, зокрема 367 млн грн по Євроньюсу, ця програма також не підтримана. Ми подавали бюджетний запит з розрахунку 989 млн – це граничні показники, які нам довів Мінфін, другий запит на 1млрд 535 млн, відповідно до норми закону (0,2%), і ще 2 млрд 387 млн грн – це фактична потреба об’єднаної компанії. Ми ці три проекти обговорювали разом з Мінфіном.

Член правління ПАТ НСТУ Родіон Никоненко запевнив народних депутатів, що 1 млрд 535 млн грн – це обґрунтована цифра. «На цей рік на виробництво контенту майже 30 компаній, які обєдналися в одну, закладено майже 26 млн грн. Скоротимо ми цього року понад 300 чоловік», – сказав він.

Голова Комітету Вікторія Сюмар запросила членів правління прийти на засідання по бюджету з пропозиція по оптимізації працівників. «Якщо ми не виготовляємо контент, а годуємо 7 тисяч працівників, і не можемо оптимізувати так, щоб філії одна одній допомагали, то це не державний підхід», – сказала Вікторія Сюмар.

Як писав сайт «Суспільного мовлення», у розподілі видатків державного бюджету України на 2018 рік зазначено, що фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії України становить 776 мільйонів 563 тисяч гривень, тоді як Закон України «Про суспільне телебачення і радіомовлення України» гарантує ПАТ "НСТУ" фінансування на рівні 0,2% від бюджету України за попередній, 2017 рік, тобто 1 мільярд 442 мільйони гривень. Недофінансування Суспільного майже вдвічі від гарантованої законом суми підриває хід реформ.

Додамо, 19 вересня 2017 року прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив на зустрічі з експертами в уряді, що питання з недофінансуванням Суспільного мовлення потребує залучення комітету і що понад 700 млн грн. замість 1 млрд 535 млн 367 тис. грн, передбачених Законом «Про суспільне телебачення і радіомовлення», теж немало.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду