Суспільне покаже прем’єру власного фільму-розслідування «Буча: розстріл на Києво-Мироцькій»

Суспільне покаже прем’єру власного фільму-розслідування «Буча: розстріл на Києво-Мироцькій»

09:35,
4 Березня 2023
3852

Суспільне покаже прем’єру власного фільму-розслідування «Буча: розстріл на Києво-Мироцькій»

09:35,
4 Березня 2023
3852
Суспільне покаже прем’єру власного фільму-розслідування «Буча: розстріл на Києво-Мироцькій»
Суспільне покаже прем’єру власного фільму-розслідування «Буча: розстріл на Києво-Мироцькій»
Автори:
Це розслідування про вбивство волонтерів російськими військовими.

Сьогодні, 4 березня, о 20:00 на ютуб-каналі «Суспільне Новини» відбудеться прем’єра розслідування Суспільного «Буча: розстріл на Києво-Мироцькій». Фільм вийде з англійськими субтитрами.

У розслідуванні йдеться про трьох друзів Настю Яланську, Максима Кузьменка і Сергія Устименка, які стали волонтерами і відвозили допомогу в притулок для тварин у Бучанському районі на Київщин.

4 березня 2022 року вони вирушили з-під Києва, щоб завезти допомогу в притулок для тварин в Забуччі, та відвідати батьків одного з волонтерів. У Бучі на вулиці Києво-Мироцькій російські військові вбили волонтерів. Максим загинув від пострілу в голову, Настю і Сергія розстріляли, коли вони намагались втекти.

Над фільмом працювали: авторка — журналістка Анна Калаур, редактори — Інна Білецька, Алла Садовник, режисер монтажу, композитор, автор графіки — Олександр Стратонов, операторка-постановниця — Світлана Коваль, режисер-консультант — Владислав Васильченко.

Журналісти встановили російських воєнних злочинців, імовірно причетних до розстрілу п’яти людей, четверо з яких загинули. Серед них — волонтери та місцеві жителі. У розслідуванні похвилинно відтворено події 4 березня 2022 року, встановлено командира підрозділу, якого нагородили потім званням «герой росії». 

Ганна Калаур каже, що росіяни не розбиралися — перед ними цивільні чи військові, вони просто знищували українців.

«Зранку 4 березня на Києво-Мироцькій вбили чотирьох людей і поранили ще, як мінімум, одну людину. Розслідувати ці воєнні злочини було б  дуже важко, якби ми не отримали фрагмент відео з камери спостереження, що зафіксувала перших росіян, які пройшли вулицею незадовго до вбивств», — зазначила вона.

Журналісти отримали від анонімного джерела відео з камер спостереження та встановили причетних до розстрілу росіян. Ганна Калаур розповіла, що шансів вийти не на тих людей було більше, аніж шансів встановити, хто там був насправді, — окрім зображень, у розслідувачів не було нічого.

Журналісти знайшли одного російського військового, якого зафіксувала камера, зв'язалися з ним і від нього дізналися про інших. Сформувавши кілька легенд, вдалося встановити не лише підрозділ, військовослужбовці з якого можуть бути причетні до розстрілу, але й командира, нагородженого званням «герой росії». Зібрані докази журналісти передають слідчим. Розслідувачі Суспільного впевнені, що знайшли саме тих, хто був на Києво-Мироцькій 4 березня 2022 року, та передали матеріали правоохоронцям.

«Об‘єднання зусиль журналістів та правоохоронців у розслідуванні й фіксації воєнних злочинів є надважливим. За моїми оцінками, ця співпраця є недостатньою. Журналісти потребують доступу до більшої кількості зібраних правоохоронцями доказів, щоб стати корисними для слідства, а слідчі, своєю чергою, повинні бути ще більше зацікавлені у допомозі журналістів. Ми співпрацювали зі слідством у всіх наших розслідуваннях воєнних злочинів. Цього разу ми передамо слідчим інформацію про встановлених осіб, а також про деталі злочину, вкажемо на свідків, які впізнали російських військових. Вважаю, що важливим доказом стануть і наші дзвінки в росію, і та інформація, яку ми в цих дзвінках з‘ясували», — зазначила Інна Білецька.

Документальний фільм «Буча: розстріл на Києво-Мироцькій» найближчим часом покажуть у межах цілодобового інформаційного марафону «Єдині новини #UAразом» та інформаційний міжрегіональний проєкт «Суспільне. Спротив».

Нагадаємо, від початку війни журналісти-розслідувачі Суспільного зняли фільми «Буча 22», який переміг на національному конкурсі спеціальних репортажів і розслідувань, «Щоденник вцілілої» та «Записи під вишнею» про дитячого письменника Володимира Вакуленка.

Також журналісти редакції розслідувань підготували проєкт «Розстріляні автомобілі», де зібрані свідчення про воєнні злочини російських військових в Україні.

Читайте також
Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Світлана
20:44 / 09.05.2023
Будь ласка, дуже необхідна допомога сім'ї. Приватбанк гривна 5457 0822 3747 2316 Яковенко Світлана євро 5168 7520 1932 7462 PayPal yakovenkoua@gmail.com Дякуємо усім!
Щось не сходиться
21:46 / 05.03.2023
Журналісти ASTRA поговорили з російським військовим Давидом Макаренком, який 4 березня 2022 року потрапив на камери відеоспостереження в Бучі Київської області Джерело: Цензор. Нет. 05.03.23.. 14:59 Суспільне покаже прем’єру власного фільму-розслідування «Буча: розстріл на Києво-Мироцькій» Суспільне стверджується, що це власне розслідування. При чому тут ASTRA?
22
20:25 / 05.03.2023
Аби це було виробництво УТ-1, то обов'язково булa б присутня купа продюсерів і менеджерів. А як же ж без них.Без них і вода не святиться. Все в УТ-1 тримається на них. Ніякої роботи, жодної хвилини контенту без них не може бути. А тут пенсіонерські посади-редактор, оперпост, режисер монтажу. Хіба що з новенького, - режисер-консультант. Оце схоже на УТ-1.
22
20:23 / 05.03.2023
Аби це було виробництво УТ-1, то обов'язково булa б присутня купа продюсерів і менеджерів. А як же ж без них.Без н х і вода не святиться. Все в УТ-1 тримається на них. Ніякої роботи, жодної хвилини контенту без них не може бути. А тут пенсіонерські посади-редактор, оперпост, режисер монтажу. Хіба що з новенького, - режисер-консультант. Оце схоже на УТ-1.
Якась хрень вимальовується
11:01 / 05.03.2023
Не згадано жодного пердюсера, жодного менеджера.Невже в Суспільному навчились обходитись без них? Невже їх оптимізувати в числі тих анансованих 300-т?
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду