Фільм-розслідування Суспільного «Буча 22» переміг на телефестивалі «Серце Європи» у Варшаві

Фільм-розслідування Суспільного «Буча 22» переміг на телефестивалі «Серце Європи» у Варшаві

08:45,
18 Листопада 2022
4631

Фільм-розслідування Суспільного «Буча 22» переміг на телефестивалі «Серце Європи» у Варшаві

08:45,
18 Листопада 2022
4631
Фільм-розслідування Суспільного «Буча 22» переміг на телефестивалі «Серце Європи» у Варшаві
Фільм-розслідування Суспільного «Буча 22» переміг на телефестивалі «Серце Європи» у Варшаві
У «Бучі 22» йдеться про те, як журналісти проводили пошук російських військових, котрі розстріляли сім’ю в Бучі.

17 листопада у Варшаві оголосили переможців 2-го Міжнародного телевізійного фестивалю «Серце Європи», який проводить польський мовник Telewizja Polska з метою просування телевізійного контенту з Центральної та Східної Європи.

Переможцем у категорії «Документальне кіно» став фільм-розслідування Суспільного «Буча 22».

Продюсерка та співавторка фільму, шеф-редакторка редакції розслідувань Суспільного Інна Білецька зазначила, що ця нагорода має для неї та її колег велике значення. Команда фільму переконана, що про звірства, які чинили росіяни на Київщині, має дізнатися якомога більше людей в усьому світі.

«Радіти цій чи іншим відзнакам не вдається, бо Маргарита, Матвій і Кирило мертві. Як і тисячі інших українців. Такі розслідування — це шлях до покарання росіян. Бо тепер нам замало, щоб вони просто пішли, нам важливо, щоб вони були покарані за те, що вчинили. Від Путіна до наймолодшого за званням танкіста, десантника, морпіха», — сказала Білецька.

У розслідуванні Суспільного «Буча 22» йдеться про те, як журналісти проводили пошук російських військових, котрі розстріляли сім’ю в Бучі. Завдяки свідкам цієї трагедії журналістам вдалося роздобути докази присутності на місці розстрілу конкретного підрозділу російських військ.

«Важливо, що наш фільм відзначили в Польщі — країні, що нині є всесенсово найближчою до України, де добре розуміють контекст. Нашою головною метою була фіксація та дослідження доказів російських злочинів, аби в результаті фільм став повноцінним джерелом інформації», — прокоментував режисер фільму Владислав Васильченко

Окрім «Бучі 22», до списку номінантів увійшли ще два проєкти Суспільного. 

«Жевріння. Бути формалістом» — серед номінантів у категорії «Документальне кіно»

Надія Миколаєнко, режисерка цього документального фільму виробництва каналу «Суспільне Культура», порушує складну для незалежної України тему: що робити зі спадщиною монументального мистецтва часів Радянського Союзу. Доля скульптур, мозаїк та інших культурних надбань 20 сторіччя розкривається через історії людей, безпосередньо дотичних до їх створення та збереження. 

Телемарафон «Save Ukraine — #StopWar» — серед номінантів у категорії «Диджитал»

Міжнародний благодійний телемарафон на підтримку України у світі «Save Ukraine — #StopWar» у Варшаві організували 1+1 media, Atlas Festival за сприяння Суспільного мовлення. Захід пройшов на базі польського мовника Telewizja Polska (TVP1). Його транслювали телеканали у понад 30 країнах світу. Загалом прямий ефір телемарафону переглянули близько 80 млн глядачів.

У межах двогодинного ефіру політичні лідери, музиканти, митці, громадські активісти, актори, художники, спортсмени, волонтери із різних країн світу виступили на підтримку України та закликали зупинити жорстоку війну, яку розв'язала РФ.

Переможців обирало міжнародне журі, до складу якого увійшли продюсери, сценаристи та телевізійні експерти, котрі є представниками суспільних мовників Центральної та Східної Європи. З-поміж 100 заявок вони відібрали проєкти-номінанти у 5 категоріях. 

У складі журі від Суспільного на телевізійному фестивалі «Серце Європи» були продюсер телеканалу «Суспільне Культура» Лук’ян Галкін, генеральна продюсерка регіонального мовлення Суспільного Марія Фрей, генеральна продюсерка цифрових платформ Суспільного Вікторія Мурована та журналістка «Суспільного Чернігів» Аліна Клименко

Прем’єра фільму-розслідування «Буча 22» відбулася на Суспільному у червні 2022 року.

У жовтні «Бучу 22» представили на першому фестивалі журналістських розслідувань, який організував Департамент розслідувань литовського суспільного мовника LRT. 

«Буча 22» стала переможцем на Національному конкурсі спеціальних репортажів і розслідувань.

Фото: фейсбук-сторінка Лук'яна Галкіна

Читайте також
Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
джавелін
19:51 / 18.11.2022
А яким чином Галкін за кордон прорвався? Чи такими ЗСУ гидують??
сутність Суспільного
10:18 / 18.11.2022
Як Суспільному на фронт кореспондентів послати, - то зась. Як купу генеральних начальників за кордон на фестиваль - будь ласочка!
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду