Суспільне хоче виробляти ранкове шоу та документальні фільми про Голодомор, Крим, героїв і музику

Суспільне хоче виробляти ранкове шоу та документальні фільми про Голодомор, Крим, героїв і музику

18:01,
8 Лютого 2023
3527

Суспільне хоче виробляти ранкове шоу та документальні фільми про Голодомор, Крим, героїв і музику

18:01,
8 Лютого 2023
3527
Суспільне хоче виробляти ранкове шоу та документальні фільми про Голодомор, Крим, героїв і музику
Суспільне хоче виробляти ранкове шоу та документальні фільми про Голодомор, Крим, героїв і музику
Автори:
Всі проєкти створюватимуть у 2023 році за підтримки донорів.

У 2023 році у Національній суспільній телерадіокомпанії України за підтримки донорів планують виробити документальні проєкти і фільми, художній і документальні серіали.

Про це 8 лютого під час виїзного засідання підкомітету з питань інформаційної політики та європейської інтеграції Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики сказав голова правління Суспільного Микола Чернотицький.

За його словами, у 2023 році НСТУ має на 20% менший бюджет, ніж у 2022 році, а це означає, що власних коштів на виробництво у компанії немає. Однак завдяки фінансовій підтримці донорів Суспільне має план щодо створення і запуску нових проєктів.

Чернотицький сказав, що зараз у виробництві шестисерійний документальний серіал про те, як працювала російська пропаганда. За виробництвом здійснює нагляд Юрій Макаров.

Він анонсував, що у лютому розпочнуть зйомки чотирисерійного серіалу «Голодомор. Хроніки», сценарій до якого написав історик Олександр Зінченко. Він також написав сценарій до серіалу «Колапс». Серіал приурочать до роковин Голодомору у листопаді.

Два продукти будуть про Крим, каже голова правління НСТУ. Це документальний проєкт «Крим. Звільнення» про спецоперацію СБУ у 1994 році, коли в Криму були створені всі передумови для анексії та чотирисерійний серіал про війну «Спецопепрація Крим».

До запуску готують проєкт «Один день» і «Патріот міняє професію». «Один день» — це історія-портрет одного дня із життя українського героя, яким може бути службовець ДСНС, Нацгвардії чи територіальної оборони, працівник швидкої допомоги або комунальних служб, волонтер тощо. Виробник, який працюватиме на аутсорсі, — ГО «Творче об'єднання "Вавилон 13"». «Патріот міняє професію» — про різних людей, які пішли у ЗСУ і  достатньо ефективно там себе проявили. Його вироблятиме на замовлення Суспільного ТОВ «РРП Груп».

У 2023 році запустять ранкове шоу «Перше шоу», спершу воно виходитиме на телеканалі «Суспільне Культура», у подальшому має перейти на Перший канал Суспільного мовлення.

 Великим викликом для нас є запуск чотирисерійного художнього серіалу, замовлятимемо його на аутсорсі. Для нас вперше, страшно боїмося, але маємо це робити», — сказав Чернотицький.

За його словами, Суспільне почало роботу з українськими стендаперами. «Важливо, щоб українці дивилися український гумор, який буде без лайки», —зазначив голова правління НСТУ.

У 2023 році Суспільне також хоче виробити і показати двохсерійний документальний серіал «УРСР на вуха». Він розкриває історію радянської України через масову музичну культуру. Завдяки пісням, які співали й досі співають по всій Україні, від Харкова до Ужгорода, можна буде зрозуміти нелюдську природу комуністичної окупації й оцінити креативну силу українського народу. Авторами ідеї документального серіалу «УРСР на вуха» від Суспільного були Юрій Макаров та Любов Морозова. Документаліст Ілля Гладштейн буде продюсером, а режисером — Сергій Лисенко, серед робіт якого історичний бойовик «Екс» та документальний серіал «Колапс: як українці зруйнували імперію зла» на замовлення Суспільного. Над сценарієм працюватиме Віталій Бардецький — музичний діяч, продюсер, сценарист гучного документального проєкту «Вусатий фанк». Оператором-постановником до команди залучили В'ячеслава Цвєткова, відомого своїми роботами «Цей дощ ніколи не скінчиться», «Маріуполіс», «Земля блакитна, ніби апельсин». Режисер монтажу — Микола Базаркін, який працював над низкою успішних стрічок, серед яких «Історія Зимового саду», «Вулкан», «Рози. Фільм-кабаре».

Фото: Анастасії Мантач, Суспільне

Читайте також
Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
для OMG
23:04 / 16.02.2023
Не волнуйтесь. Документального кино он, возможно, и не смотрел. Зато каждый вечер смотрит на ночь ДОДОЛИКИ. И очень крепко потом спит.
Який він стурбований!
22:32 / 16.02.2023
" Суспільне почало роботу з українськими стендаперами. «Важливо, щоб українці дивилися український гумор, який буде без лайки», —зазначив голова правління НСТУ." А те, що в стінах Олівця і на Хрещатику, 26 всюди густий російській мат, - його не турбує?
OMG
16:51 / 10.02.2023
Боже, не смішіть своїми угобими планами. вони взагалі дивляться що в світі знімають, які тренди? ці люди нічого не знають про те. що таке документальне кіно
пилите , Шура, пилите.
09:07 / 09.02.2023
Что-то на фотографии у всех, кроме Чернотицького опущеный вид. Задолбал их Коля своими планами.
Коли вже буде про діло?
09:00 / 09.02.2023
Анонсував, запустять ранкове шоу, суспільне також хоче виробити і показати , до запуску готують, мы це маємо робити, планують виробити,суспільне має план щодо створення і запуску нових роектів, два проекти будуть, над сценарієм працюватиме..., а в подальшому... Плани, плани, мрії, мрії... на першому... Гітлер і Наполеон разом взяті відпочивають. Стабільно на першому тільки одне - грошей на виробництво немає. Це непорушна аксіома. Ось це гарантовано і це просто існує без всяких планів. А те, що "планується", але не буде - то фігня.
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду