Для Суспільного вироблять два документальні фільми і серіал на тему «Cancel russia, або чому російський балет вбиває»

Для Суспільного вироблять два документальні фільми і серіал на тему «Cancel russia, або чому російський балет вбиває»

11:51,
11 Серпня 2022
3221

Для Суспільного вироблять два документальні фільми і серіал на тему «Cancel russia, або чому російський балет вбиває»

11:51,
11 Серпня 2022
3221
Для Суспільного вироблять два документальні фільми і серіал на тему «Cancel russia, або чому російський балет вбиває»
Для Суспільного вироблять два документальні фільми і серіал на тему «Cancel russia, або чому російський балет вбиває»
Проєкти реалізують переможці мистецького конкурсу за підтримки посольства США в Україні.

Суспільне оголосило трьох переможців мистецького конкурсу на виробництво документальних проєктів на тему «Cancel russia, або чому російський балет вбиває», які будуть реалізовані на умовах надання гранту Державного департаменту США.

Про це повідомила пресслужба Суспільного.

Переможцями стали ТОВ «Ріал Пікчерс», ФОП Наталія Пономарьова та ФОП Андрій Єрьомін.

The Real Pictures (ТОВ «Ріал Пікчерс») перемогли з документальним фільмом «Ведмідь». Режисер — Валентин Шпаков, сценарист — Євген Тунік, автор ідеї та продюсер — Олексій Гладушевський.

Про фільм. Група студентів акторського вишу з початком війни вимушено переїжджає на захід України, де намагається продовжити навчання. Вони молоді, талановиті, амбітні й попри все мріють стати професійними акторами. Але на заваді цьому стає випускна вистава за твором російського класика, який студенти готували ще до війни. Частина з них відмовляється грати у постановці, чим ставить під загрозу подальше навчання усієї групи. Разом вони шукають рішення і хочуть зрозуміти, чому серед тисяч п’єс обрали твір російської культури, яка зараз «рятує» їх бомбами.

Про компанію. The Real Pictures була заснована у 2019 році. Спеціалізується на виробництві та обслуговуванні фільмів для іноземних компаній. «Наша місія — створювати якісні міжнародні фільми та медіаконтент, що надихає на позитивні зміни», — говориться на офіційному сайті компанії. У фільмах компанії в різні роки брали участь такі актори як Ахтем Сеітаблаєв і Римма Зюбіна. 

Prosto production (ФОП Наталія Пономарьова) перемогли з проєктом документального 72-хвилинного фільму «Щедрик проти «русского міра». Режисер — Олександр Назаров, сценаристка — Наталка Пономарів, продюсер — Вячеслав Пономарьов. 

Про фільм. У центрі сюжету — світові гастролі хорової капели Олександра Кошиця 1918–1924 років, що були актом культурної дипломатії Української Народної Республіки за ініціативи Симона Петлюри. У фільмі переплітаються дві лінії. Перша — прагнення України до справедливості й незалежності, свого належного місця на європейській мапі. Друга — прагнення росії все зруйнувати, заперечити чи присвоїти. Єдиний народ, одна культура – хибний маніпулятивний наратив, з яким росія виступала понад 100 років тому, і який не змінився і сьогодні.

Одна з нещодавніх робіт креативної команди — восьмисерійний документальний серіал «Спадок Терещенків» на замовлення телеканалу Суспільне Культура. 

ФОП Андрій Єрьомін створить документальний серіал з 6 епізодів по 48 хвилин кожен «Вперед в минуле. Або як працює російська пропаганда». Сценаристка — Дар’я Майборода, режисерка — Ганна Білоус, продюсер — Андрій Єрьомін.

Про фільм. Документальний серіал має на меті показати, яких масштабних і глобальних розмірів досягла російська пропаганда у всьому світі. Кожна з шести серій документального серіалу буде присвячена окремій темі. В першій, вступний, серії буде йти мова про механізми та зони впливу російської пропаганди в цілому. В інших п’яти буде детально розкрито, як працює пропаганда в певній соціокультурній сфері: кіно, телебачення, балет і музика, спорт, література. Наратив буде побудований через зіставлення історичних реалій і подій сьогодення. 

Андрій Єрьомін відомий співпрацею із Суспільним над «Дитячим пісенним конкурсом Євробачення-2021». Також — за популярними телепроєктами «Пекельна Кухня», «На ножах», «Смачне побачення», «Ревізор проти Шефа».

У цілому до участі в конкурсі було подано 13 заявок. 

Всі фільми мистецького конкурсу об'єднані темою «Cancel russia, або чому російський балет вбиває» — про те, що росія для маніпулювання суспільною свідомістю та просування у світі проросійських наративів використовує митців та лідерів думок інших країн, які, своєю чергою, транслюють ідеологеми та меседжі російської пропаганди, що суперечать національним інтересам їхніх країн, і підсилюють росію в її агресивних намірах.

Нагадаємо, у травні 2022 року Суспільне  за підтримки посольства США в Україні оголосило  мистецький конкурс на виробництво проєктів. Граничний обсяг фінансування всіх проєктів сукупно становить 4 млн 680 тис. грн.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду