Нацрада затвердила склад Громадської комісії, що оцінюватиме документи претендентів у члени наглядової ради НСТУ
Нацрада затвердила склад Громадської комісії, що оцінюватиме документи претендентів у члени наглядової ради НСТУ
15 жовтня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення на засіданні затвердила склад Громадської комісії з питань проведення Конференцій громадських об’єднань та асоціацій, яка оцінюватиме претендентів у наглядову раду Національної суспільної телерадіокомпанії України у сферах освіти та науки, забезпечення прав національних меншин, захисту інтересів дітей та молоді, творчій сфері та сфері захисту прав осіб з особливими потребами.
Про це повідомляють на сайті Нацради.
Відповідно до розділу ІІІ Порядку проведення конференцій для здійснення громадського контролю за процесом обрання наглядової ради НСТУ необхідно утворити Громадську комісію, яка здійснюватиме оцінку відповідності об’єднань вимогам, визначеним Законом України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України».
За результатами проведеної оцінки Громадська комісія вносить відповідні рекомендації Національній раді.
До складу комісії входять не більше ніж по 3 представники від Громадських рад при п’яти визначених державних органах.
До складу Громадської комісії увійшли 9 представників, висунутих Громадськими радами при трьох інституціях: Національній раді (Олена Андрієнко, Сергій Бойко, Світлана Коробіна), Державному комітеті телебачення і радіомовлення України (Ольга Большакова, Микола Гриценко, Наталія Клітна) та Міністерстві молоді та спорту (Євген Ковальський, Віктор Сербулов і Данило Сметан).
Не делегували своїх представників Громадська рада при Міністерстві культури та інформаційної політики, оскільки вона поки не сформована. Окрім того, термін повноважень Громадських рад при Міністерстві освіти і науки України та Міністерстві розвитку громад та територій завершився, відтак триває процес обрання нових складів.
Відповідно до Порядку проведення конференцій Національна рада затверджує склад Громадської комісії після закінчення 30-денного строку з фактично делегованих представників.
Після цього допущені Громадською комісією до участі в конференціях громадські об’єднання та асоціації обиратимуть на конференціях представників до Наглядової ради НСТУ.
У січні 2021 року маю бути оновлений склад наглядової ради НСТУ, який працюватиме 4 роки.
Нагадаємо, 16 жовтня 2020 року на конференціях мають обрати членів наглядової ради НСТУ від двох сфер на місця, вакантні після звільнення Віктора Тарана (сфера місцевого самоврядування) і Володимира Бринзака (сфера фізичного виховання та спорту).
Як писав «Детектор медіа», 17 грудня 2015 року Нацрада затвердила склад наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України. До її складу ввійшли 17 осіб, з яких 9 членів є представниками громадськості і були обрані відкритим чесним конкурсом та 8 членів делеговані депутатськими фракціями, які самі не є депутатами. Строк повноважень кожного – 4 роки.
Із 2015 до 2020 року частина членів наглядової ради НСТУ за власним бажанням вийшла з її складу.
На місце трьох колишніх членів наглядової ради НСТУ Віталія Портникова, Ігоря Хохича і В'ячеслава Козака від депутатських фракцій нікого не делегували.
Відтепер до складу наглядової ради Суспільного входить 12 членів. Від громадських об’єднань та асоціацій входять: Євген Глібовицький – у творчій сфері, Дарія Карякіна – у сфері забезпечення прав національних меншин, Вадим Міський – у сфері захисту інтересів дітей та молоді, Олексій Панич – у сфері освіти та науки, Наталя Скрипка – у сфері захисту прав осіб з особливими потребами, Олександр Павліченко – у правозахисній сфері, Оксана Романюк – у сфері журналістики.
Від депутатських фракції та груп членами наглядової ради НСТУ – Лаврентій Малазонія (депутатська фракція політичної партії «Опозиційний блок»), Світлана Остапа (депутатська фракція політичної партії «Об’єднання «Самопоміч»), Володимир Яворівський (депутатська фракція політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»), Катерина Дулапчій (депутатська група «Воля народу») і Оксана Миронова (депутатська фракція партії «Блок Петра Порошенка»).