Нову дату проведення радіодиктанту національної єдності повідомило Суспільне
Нову дату проведення радіодиктанту національної єдності повідомило Суспільне
Про це йдеться на корпоративному сайті Суспільного.
Радіодиктант національної єдності був започаткований командою «Українського радіо» у 2000 році задля єднання навколо мови. І відтоді став щорічним найбільшим флешмобом, який об’єднує українців і знавців української мови по всьому світу.
Суспільне мовлення транслює радіодиктант на всіх платформах: телебаченні, радіо та диджиталі.
Член правління Суспільного мовлення, відповідальний за ці платформи, Дмитро Хоркін зазначає, що завдяки можливостям Суспільного до написання радіодиктанту може долучитися кожен охочий з будь-якого континенту нашої планети.
«Але для нас особливо важливо зараз об'єднати всіх наших земляків: тих, хто був змушений покинути свої домівки й виїхати за кордон, тих, хто лишився, попри небезпеку, й тих, хто перебуває на тимчасово окупованих територіях. Ми хочемо, щоб усі, хто може знайти безпечне місце і написати разом із тисячами людей по всьому світу радіодиктант національної єдності 2023, відчули себе частинкою нашої сильної і прекрасної країни», — каже Дмитро Хоркін.
27 жовтня радіодиктант звучатиме по всій країні на хвилях «Українського радіо» та радіо «Культура», наживо транслюватиметься в ефірі телеканалу «Суспільне Культура», на ютуб-каналі «Українського радіо» і на фейсбук-сторінках Суспільного.
Трохи згодом повідомлять, хто цього року напише текст для радіодиктанту і хто читатиме його у прямому ефірі. Торік текст радіодиктанту національної єдності «Твій дім» написала Ірина Цілик, українська письменниця і режисерка, членкиня Українського ПЕНу. Читала диктант народна артистка, Герой України Ада Роговцева.
Нагадаємо, що кількість учасників минулорічного радіодиктанту національної єдності була рекордною.
Радіодиктант у 2022 році писали понад пів мільйона людей на всіх шести континентах, разом з ученими на станції «Академік Вернадський» в Антарктиді. На перевірку тексту радіодиктанту на «Українське радіо» загалом надійшло понад 30 тисяч електронних листів і майже 10 тисяч паперових. Редакція Українського радіо отримала листи з усіх куточків України, разом з тимчасово окупованими територіями, а також із понад двадцяти іноземних країн.
Фото: Суспільне