Радіодиктант національної єдності-2022 у багатьох містах України написали в бомбосховищах

Радіодиктант національної єдності-2022 у багатьох містах України написали в бомбосховищах

13:20,
9 Листопада 2022
40662

Радіодиктант національної єдності-2022 у багатьох містах України написали в бомбосховищах

13:20,
9 Листопада 2022
40662
Радіодиктант національної єдності-2022 у багатьох містах України написали в бомбосховищах
Радіодиктант національної єдності-2022 у багатьох містах України написали в бомбосховищах
Студію, звідки Ада Роговцева читала текст диктанту, теж облаштували в укритті.

Сьогодні, у День української писемності, українці в різних країнах світу писали 22-ий Радіодиктант національної єдності. Текст диктанту авторства Ірини Цілик мав назву «Твій дім».  

Більшість локацій в Україні, де люди зібралися, щоб разом написати радіодиктант, були в укритті через загрозу небезпеки.

Ведучий акції Роман Коляда разом із народною артисткою Адою Роговцевою теж працювали зі студії в бомбосховищі.

Перед самим читанням радіодиктанту і після нього в ефірі були прямі включення з різних міст України та інших країн. Люди зібралися у бомбосховищах в Києві, Чернігові, Миколаєві, Чернівцях, в одеських катакомбах. Учасники акції національної єдності ділилися своїми міркуваннями про те, чому беруть участь у написанні радіодиктанту. Були включення з Німеччини, Польщі, Естонії, Об’єднаних Арабських Еміратів.

Лариса Сивопляс із Чернігова розповіла, що хоч і пенсіонерка, але радіодиктант пише вперше, як і вперше цього року перейшла на українську мову і під час блокади міста написала книжку на основі власних щоденників українською.

У Львові радіодиктант писала Христина Гоянюк, яка у 2020 році стала переможницею. Вона сказала, що це її 22-ий радіодиктант. Вперше вона написала його разом із батьком, який був вчителем української мови. Відтоді жодного разу не пропустила написання радіодиктанту.

Христина Гоянюк зі Львова написала 22-ий радіодиктант

Ведучий Роман Коляда зізнався, що після ефіру розплачеться, бо текст цьогорічного радіодиктанту був дуже емоційним і чутливим для кожного українця. Ведуча київської локації Інна Москвіна зазначила, що близько бере до серця те, про що написала Ірина Цілик, адже внаслідок російських атак її дім та дім Романа Коляди пошрамовані.  

Радіодиктант національної єдності-2022 у київській локації писали і члени наглядової ради Суспільного – програмний директор ГО «Детектор медіа» Вадим Міський та заступниця шеф-редактора «Детектора медіа» Світлана Остапа.

Нагадаємо, радіодиктант транслювали на всіх платформах Суспільного. Ті, у кого в цей час вимкнули електроенергію, а також ті, хто не зміг написати разом зі всіма через інші причини, може прослухати запис і приєднатися.

Для надсилання диктанту на перевірку є рівно доба, до 11:00 10 листопада.

  • Надіслати паперовий лист потрібно за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001. Важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше 10 листопада
  • Сфотографувати/відсканувати написаний текст (у форматі .jpg, .png, .jpeg, .tiff, .pdf) та надіслати його до 11:00 10 листопада на адресу rd@suspilne.media  або через електронну форму для отримання робіт.

Якщо ви хочете перевірити свій диктант самостійно: 

Лариса Сивопляс з Чернігова вперше писала диктант

Локація у Миколаєві

В катакомбах в Одесі

Включення з Німеччини

Диктант писали в першій українській школі у Варшаві

В Естонії школярі з вчителькою приєдналися до акції написання радіодиктанту

Читайте також
Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду