Нацрада розпочала прийом заяв ГО для участі у конференції з обрання члена наглядової ради НСТУ в правозахисній сфері
Нацрада розпочала прийом заяв ГО для участі у конференції з обрання члена наглядової ради НСТУ в правозахисній сфері
Із 30 серпня по 13 вересня Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення приймає заяви громадських об’єднань та асоціацій, що діють у правозахисній сфері, на участь у конференції для обрання члена наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України.
Про це йдеться на сайті регулятора.
Наразі членом наглядової ради НСТУ від громадських об’єднань у правозахисній сфері є Олександр Павліченко. Його повноваження завершуються 7 грудня 2021 року, оскільки увійшов до складу наглядової ради у грудні 2017 року.
До участі в конференції допускаються об’єднання, які відповідають таким вимогам:
1) здійснюють основну діяльність у правозахисній сфері;
2) строк діяльності у відповідній сфері становить не менше трьох років до дня подання заяви на участь у Конференції;
3) членами об’єднання є авторитетні у відповідній сфері особи;
4) діяльність об’єднання є активною (упродовж останніх трьох років об’єднання організовувало періодично, не рідше ніж кілька разів на рік, громадські заходи щодо проблем, які існують у відповідній сфері: ініціювало публічні обговорення актуальних питань, дискусії у професійній сфері тощо).
Документи подаються в паперовій і електронній формах із 30 серпня по 13 вересня 2021 року.
У паперовій формі їх можна надіслати звичайною або кур’єрською поштою за адресою: вул. Прорізна, 2, м. Київ, 01601, Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення. Документи можна також залишити у скриньці, що розміщена на першому поверсі будівлі, у робочі дні з 9:00 до 18:00, п’ятниця з 9:00 до 17:00. У електронній формі документи надсилаються на e-mail: presstvr@nrada.gov.ua.
Об’єднання, які мають намір взяти участь у конференції, подають:
- письмову заяву, підписану керівником об’єднання, за визначеною формою;
- витяг із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань;
- копію установчого документа об’єднання;
- витяг із протоколу засідання керівного органу об’єднання щодо обрання керівника об’єднання.
Як писав «Детектор суспільного мовлення», 12 лютого 2021 року Національна рада затвердила оновлений склад наглядової ради НСТУ. До оновленої наглядової ради входило 15 членів. У травні 2021 року на конференції обрали ще одного члена у сфері фізичного виховання і спорту, наглядова рада запрацювала повним складом – 16 членів.
Семеро членів наглядової ради делеговані депутатськими фракціями та групами, але самі не є депутатами: Світлана Остапа – від фракції «Голос», Лаврентій Малазонія – від фракції ОПЗЖ, Вячеслав Козак – від фракції «Батьківщина», Максим Кречетов – від фракції «Слуга народу», Людмила Березовська – від фракції «ЄС», Олексій Харченко – від групи «Довіра», Катерина Батенко – від групи «За майбутнє».
Дев'ять членів є представниками громадськості і були обрані на відкритому конкурсі на конференціях: Олександр Павліченко – від правозахисної сфери, Оксана Романюк – від сфери журналістики, Віктор Бобиренко – від сфери місцевого самоврядування, Галина Титиш – від сфери освіти та науки, Дмитро Ананьєв – від сфери забезпечення прав нацменшин, Наталія Гарач – від сфери захисту прав осіб з особливими потребами. Вадим Міський – від сфери захисту інтересів дітей та молоді, Євген Глібовицький – від творчої сфери, Роман Горбань – від сфери фізичного виховання і спорту.
Строк повноважень членів наглядової ради НСТУ другої каденції – 5 років.