До 15 березня відбудеться публічне обговорення впровадження нової концепції Суспільного мовлення у регіонах

До 15 березня відбудеться публічне обговорення впровадження нової концепції Суспільного мовлення у регіонах

13:05,
2 Березня 2020
4114

До 15 березня відбудеться публічне обговорення впровадження нової концепції Суспільного мовлення у регіонах

13:05,
2 Березня 2020
4114
До 15 березня відбудеться публічне обговорення впровадження нової концепції Суспільного мовлення у регіонах
До 15 березня відбудеться публічне обговорення впровадження нової концепції Суспільного мовлення у регіонах
Автори:
Наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ, Суспільне) і правління Суспільного проведуть публічне обговорення, на яке запросять керівників комітетів захисту Суспільного в регіонах.

У заході зможуть взяти участь усі охочі. Таке рішення члени наглядової ради прийняли одноголосно на позачерговому засіданні, яке відбулося 28 лютого.

Член наглядової ради В'ячеслав Козак звернув увагу на акції протесту за збереження регіонального мовлення у дев’яти філіях, які відбулися 25 і 26 лютого під будівлями суспільних телерадіокомпаній. Він також згадав про листа до членів наглядової ради від голів комітетів захисту Суспільного мовлення в регіонах, які хочуть зустрітися з наглядовою радою.

«Ми повинні враховувати позицію людей», – сказав пан Козак і запропонував провести круглий стіл, щоб разом обговорити зміни, які заплановані у процесі впровадження нової концепції регіонального мовлення на 2020-2021 роки.

У члена наглядової ради Олексія Панича була інша пропозиція. Він зазначив, що голови комітетів захисту Суспільного в регіонах готові приїхати в Київ на засідання наглядової ради за власний кошт.

На його думку, у цій ситуації не можна нікого залишати з відчуттям непочутості. Людина ображається, коли вона не почута, не отримала відповідей на гості запитання. Відповіді можуть не задовільнити.

«Наглядова рада має піти на зустріч і провести окреме засідання, щоб ми вислухали їх, вони вислухали нас», – сказав Олексій Панич.

Член правління НСТУ Микола Чернотицький зазначив, що менеджери, які відповідають за реформу регіонального мовлення, готові поїхати у регіони та якщо у наглядової ради є пропозиція щодо публічного обговорення у Києві, то він приєднується до організації і візьме на себе відповідальність запросити на захід усіх зацікавлених.

Найближчим часом мають прийняти рішення щодо дати і місця проведення обговорення. За попередніми даними, зустріч має відбутися у телецентрі «Олівець».

Зазначимо, у НСТУ розробили Концепцію регіонального мовлення ПАТ «НСТУ» на 2020 – 2021 роки, яка передбачає зміни у філії, у тому числі оптимізацію штату.

Правління НСТУ прийняло рішення, що у філіях компанії не відбудеться процедури скорочення. Замість того частину працівників переведуть на 0, 25 ставки.

Як відомо з плану виконання Концепції регіонального мовлення на 2020-ий рік, із вересня 2020 року філії НСТУ вироблятимуть 1 годину власного контенту і 2,5 години  – міжрегіонального, заради якого філії об'єднуватимуть зусилля.

Ранкову програму у кожній філії планують закрити, натомість хочуть виробляти одне велике ранкове шоу для всіх регіонів. Всі філії долучатимуться до його виробництва.

 Частина проєктів на регіональних телеканалах буде виходити від сторонніх виробників. У 2020 році на стороннє виробництво буде направлено 20 млн, уже у першому кварталі має бути запущено 20 проєктів на суму понад 7 млн. У НСТУ пропонуватимуть донорам 14 проєктів із минулого пітчингу, 4 із них уже підтримали підтвердження на донорське фінансування. Донорам пропонують фінансово підтримати ті проєкти, бюджет яких перевищує 750 тис.

 Решта контенту буде загальноукраїнського масштабу.

Нова радійна концепція передбачає в ефірі «Українського радіо» два відрізки регіонального радіо о 12:10 і 17:10 тривалістю 1 година 40 хвилин сумарно, але лише в будні. У вихідні регіони мовчатимуть. Було і поки є у будні 4 відрізки тривалістю 3 години 10 хвилин на добу, у вихідні 3 відрізки. У подальшому планують збільшити кількість контенту про регіони на «Українському радіо», до виробництва якого залучатимуть регіональних журналістів та експертів. 

Як писав «Детектор медіа», у січні із Центральної дирекції НСТУ у філії направили новий штатний розпис, у якому зазначено на 44% менше штатних одиниць, ніж сьогодні працює у регіонах (зараз у 23 філіях працюють 1 950 осіб). 

Майбутні зміни стривожили працівників філій. У чотирьох філіях створили Комітети «Захисту суспільного», які направили відкритого листа звимогою зупинити впровадження концепції регіонального мовлення «до появи адекватної, відповідальної, чітко обрахованої стратегії на найближчий період». 

25 лютого біля приміщень восьми телерадіокомпаній регіональних Суспільних мовників відбулася всеукраїнська акція на підтримку регіонального суспільного телебачення і радіо під спільною назвою «Інформаційна година». Учасники акції виступали за розвиток регіонального мовлення по всій Україні тавимагали не зменшувати регіональне мовлення на Суспільному до 1 години на добу, а навпаки збільшувати.

До всеукраїнської акції 26 лютого приєднався Кропивницький, там перенесли захід через втрату місцевого діяча.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду