У НСТУ запевнили, що нова концепція регіонального мовлення покращить якість контенту

У НСТУ запевнили, що нова концепція регіонального мовлення покращить якість контенту

12:58,
12 Лютого 2020
2964

У НСТУ запевнили, що нова концепція регіонального мовлення покращить якість контенту

12:58,
12 Лютого 2020
2964
У НСТУ запевнили, що нова концепція регіонального мовлення покращить якість контенту
У НСТУ запевнили, що нова концепція регіонального мовлення покращить якість контенту
Автори:
Голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ, Суспільне) Зураб Аласанія та члени правління НСТУ Микола Чернотицький і Дмитро Хоркін зазначили, що після впровадження нової концепції регіонального мовлення слухачі і телеглядачі у регіонах отримуватимуть якісні передачі і висвітлення усіх важливих подій. Скорочення штату у філіях не погіршить якість мовлення.

Про це повідомила кореспондентка «Детектора медіа» із чергового засіданні наглядової ради НСТУ, яке відбулося 11 лютого.

Члени правління, розглядаючи питання про звернення працівників філій, профспілкових організацій, органів місцевого самоврядування щодо оптимізації штатної чисельності регіональних дирекцій, звернули увагу на стурбованість щодо якості контенту.

Зураб Аласанія сказав, що завдяки регіональним пітчингам виринають проєкти, які стають улюбленими не тільки в певному регіоні.  Він згадав про тревел-шоу «Мандруємо вдома», яке виробляють на аутсорсі у співпраці з каналом «UA: Полтава». На сторінці Полтавської філії у Facebook випуски тревел-шоу мають 67 - 135 тисяч переглядів.

Микола Чернотицький підтвердив, що проєкти, які виграли пітчинг, відрізняються за якістю від того контенту, який виходив на колишніх державних обласних каналах. Він також зазначив, що у НСТУ планують проводити конкурси також для радіопроєктів, які мають бути дешевшими у порівнянні з телевізійними програмами.

На засіданні наглядової ради порушили питання, чи зможуть штатні працівники, зокрема на радіо, повноцінно висвітлювати життя регіону. За попередніми даними, у новій штатній структурі планують залишити по 3 радійники.

Зураб Аласанія наголосив, що «всі оптимізації, які відбуваються, ретельно прораховані. Це не означає, що буде однаковий підхід до всіх регіонів»За його словами, над трансформацією регіонального мовлення досі працюють і відкриті до пропозицій та діалогу.

Член наглядової ради Володимир Яворівський зазначив, що у НСТУ роздуті штати і не всюди колективи працюють ефективно, тому він бачить доцільність у скороченні. Він запитав, чи після скорочення будуть залучати до виробництва позаштатних кореспондентів.

Дмитро Хоркін зазначив, що не завжди працівники регіональних радіо відповідають сучасним викликам. Він згадав кілька резонансних подій у регіонах і як спрацювали у цей час регіональні радіо. За його словами, колектив «Українського радіо. Вінниця» миттєво вийшов в ефір з інформацією про вибухи на арсеналі під Калинівкою 2017 року. Так само свого часу оперативно повідомили про вибухискладів з боєприпасами у Чернігівській області. Але є негативні приклади, коли працівники радіо через добу, а то й більше, подають в ефір повноцінні програми про гучні події в їхньому регіоні.

«Ми хотіли би, щоб підвищилася якість регіонального контенту і відповідала запитам аудиторії», – сказав Дмитро Хоркін.

Він додав, що із розвитком регіонального мовлення збільшуватимуть кількість контенту, який розповідатиме про регіони всій країні, але устами працівників регіонального радіо.

Нагадаємо, у НСТУ розробили Концепцію регіонального мовлення ПАТ «НСТУ» на 2020 – 2021 роки. Філії щодня в будні матимуть новини, міжрегіональне інформаційно-просвітницьке ток-шоу, слот для програм стороннього виробництва, програми про національні меншини та будуть залучені у загальнонаціональне виробництво.

У січні із Центральної дирекції НСТУ у філії направили новий штатний розпис, у якому зазначено на 44% менше штатних одиниць, ніж сьогодні працює у регіонах (зараз у 23 філіях працюють 1 950 осіб). Працівників НСТУ станом на 10 лютого не повідомили про скорочення.

Майбутні зміни стривожили працівників філій. Редакторка «Українського радіо. Луцьк» Світлана Мех прогнозує, що регіональне суспільне радіо зникне. Журналістка «UA: Житомир» Наталія Дехтієвська вважає, що зникне і регіональне суспільне телебачення. У чотирьох філіях створили Комітети «Захисту суспільного», які направили відкритого листа звимогою зупинити впровадження концепції регіонального мовлення «до появи адекватної, відповідальної, чітко обрахованої стратегії на найближчий період». 

У правлінні НСТУ запевнили, що кількість регіонального мовлення на Суспільному зросте. Його вироблятимуть як штатні працівники, так і сторонні продакшни.

11 лютого наглядова рада НСТУ доручила правлінню підготувати обґрунтування скорочення штату у філіях, при цьому передбачити достатню кількість штатних фахівців для забезпечення виготовлення власного регіонального контенту.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду