НСТУ направила до філій новий штатний розпис, де передбачені скорочення працівників

НСТУ направила до філій новий штатний розпис, де передбачені скорочення працівників

18:30,
15 Січня 2020
10989

НСТУ направила до філій новий штатний розпис, де передбачені скорочення працівників

18:30,
15 Січня 2020
10989
НСТУ направила до філій новий штатний розпис, де передбачені скорочення працівників
НСТУ направила до філій новий штатний розпис, де передбачені скорочення працівників
Автори:
Із Центральної дирекції Національної суспільної телерадіокомпанії України у філії направлено новий штатний розпис, в якому зазначено менше штатних одиниць, ніж сьогодні працює у регіонах.

«Детектор медіа» домовився про розмову щодо нового штатного розпису та змін у філіях у 2020-му році з членом правління НСТУ Миколою Чернотицьким, який відповідає за адміністративно-господарський напрям і регіональний розвиток.

Наразі з власних джерел «ДМ» відомо, що у філіях готуються скорочення. У деяких філіях передбачено скорочення майже на 50%, із 90 до 43-47 посад. Мають скоротити менше штатних одиниць у філіях, де є редакції мовами національних меншин (згідно з концепцію регіонального мовлення ПАТ «НСТУ»  на 2020–2021 роки до таких відносяться «UA: Закарпаття», «UA: Одеса» і «UA: Буковина») та об’єднаному телеканалі Донецької та Луганської областей, що мовить на підконтрольні та тимчасово окуповані території «UA: Донбас». Із власних джерел також відомо, що на каналі «UA: Донбас» у новому штатному розписі зазначено 116 працівників, на 23 працівники менше, ніж є сьогодні.

Наразі у філіях НСТУ працюють 1 950 людей. Зважаючи, що у деяких філіях у новому шататному розписі вказано на 50% менше працівників, а в деяких буде незначне скорочення або ж навпаки розширення редакцій мовами нацменшин, то в середньому по всіх філіях скоротять 44% працівників, і в регіонах залишаться працювати понад 1000 співробітників. 

У зв’язку з новим штатним розписом на Суспільному Кіровоградська обласна організація профспілки працівників культури на сторінці у Facebook оприлюднила звернення до членів наглядової ради НСТУ. Вона виразила своє занепокоєння можливою зміною штатного розпису філій «НСТУ».

«Наглядову раду просимо звернути увагу на те, що масове скорочення працівників філії у 2018 році відбувалося за схожою схемою, спочатку було змінено штатний розпис, а потім відбулося скорочення тих, хто не увійшов до нового структурного підрозділу», – зазначено у зверненні.

Кіровоградська обласна організація профспілки працівників культури пропонує:
«1. Запросити до публічного обговорення змін на засіданні Наглядової ради представників Центральної дирекції, Ради Європи, філій, профспілок, НСЖУ, громадських рад областей. Надати інформацію про рівень та формулу штатних змін в центральній дирекції. Оприлюднити статті витрат Центральної дирекції за два роки з 2018 року.
2. Оприлюднити фінансове, юридичне та змістовне обгрунтування скорочення регіонального мовлення, надати роз’яснення суттєвої зміни жанрового розподілу.
3. Надати чітку формулу розподілу ресурсів з бюджету Суспільного на виготовлення додаткового контенту філіями, оскільки процедура не є прозорою та такою, що гарантує участь всіх регіонів.
4. Переглянути рівні заробітних плат топ-менеджменту компанії, особливо, враховуючи невирішені питання підвищення заробітних плат рядового складу».

Нагадаємо,  у жовтні 2017 року кількість штатних посад у всій телерадіокомпанії складала 7318,25. У грудні 2017 року – штат НСТУ складав 6900. У квітні 2018 року кількість штатних посад у компанії становила 4087.

Згідно зі стратегією Зураба Аласанії, з якою він переміг на конкурсі у 2017 році, «модернізація техніки та технологій дозволить зменшити кількість працівників до чисельності в 3 810-3 900 осіб (683 з них – інформаційне мовлення по всій країні).

Тоді Зураб Аласанія передбачав розподіл чисельності по підрозділах: «UA:Регіони» – 1900-1950 (по 140-150 в 8-9 філіях, по 30-35 в 17 Бюро СМ). УР1, «Промінь», «Культура2 – 350-360, Ньюс=хаус (інформаційне мовлення, загальна чисельність по всій крані) – 683 «UA:Перший» – 650-670, «UA:Культура» – 110-115.

У жовтні 2019 року стало відомо, що ранкові програми у філіях швидше за все заберуть. 

У грудні 2019 року у НСТУ заявили, що готують оновлену концепцію ранкового мовлення у регіонах. Робочу групу запропонували очолити продюсеру Чернігівської філії НСТУ Артему Шелковому. У січні 2020 року він відмовився переїжджати до Києва і працювати над ранковою програмою.За інформацією НСТУ, член правління НСТУ Микола Чернотицький курує роботу групи та розроблення нової концепції ранкового мовлення.

У філіях почали протестувати проти закриття ранкових програм і деякі колективи ранкових програм звільнилися. Зокрема, 20 грудня на регіональному каналі Суспільного мовлення «UA: Донбас» вийшов останній випуск ранкового шоу «Донбас lite». Весь колектив ранкового шоу в прямому ефірі написав заяви про звільнення.

27 грудня 2019 року вийшов останній випуск програми «Київський ранок», яка виходить на регіональному каналі Суспільного мовлення «UA: Київ». У команди, яка робила програму закінчився дворічний контракт, його не продовжили.

В ефірі «UA: Донбас» і «UA: Київ» після звільнення колективів замість ранків виходять повтори програм.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду