НСТУ направила до філій новий штатний розпис, де передбачені скорочення працівників

НСТУ направила до філій новий штатний розпис, де передбачені скорочення працівників

18:30,
15 Січня 2020
11259

НСТУ направила до філій новий штатний розпис, де передбачені скорочення працівників

18:30,
15 Січня 2020
11259
НСТУ направила до філій новий штатний розпис, де передбачені скорочення працівників
НСТУ направила до філій новий штатний розпис, де передбачені скорочення працівників
Автори:
Із Центральної дирекції Національної суспільної телерадіокомпанії України у філії направлено новий штатний розпис, в якому зазначено менше штатних одиниць, ніж сьогодні працює у регіонах.

«Детектор медіа» домовився про розмову щодо нового штатного розпису та змін у філіях у 2020-му році з членом правління НСТУ Миколою Чернотицьким, який відповідає за адміністративно-господарський напрям і регіональний розвиток.

Наразі з власних джерел «ДМ» відомо, що у філіях готуються скорочення. У деяких філіях передбачено скорочення майже на 50%, із 90 до 43-47 посад. Мають скоротити менше штатних одиниць у філіях, де є редакції мовами національних меншин (згідно з концепцію регіонального мовлення ПАТ «НСТУ»  на 2020–2021 роки до таких відносяться «UA: Закарпаття», «UA: Одеса» і «UA: Буковина») та об’єднаному телеканалі Донецької та Луганської областей, що мовить на підконтрольні та тимчасово окуповані території «UA: Донбас». Із власних джерел також відомо, що на каналі «UA: Донбас» у новому штатному розписі зазначено 116 працівників, на 23 працівники менше, ніж є сьогодні.

Наразі у філіях НСТУ працюють 1 950 людей. Зважаючи, що у деяких філіях у новому шататному розписі вказано на 50% менше працівників, а в деяких буде незначне скорочення або ж навпаки розширення редакцій мовами нацменшин, то в середньому по всіх філіях скоротять 44% працівників, і в регіонах залишаться працювати понад 1000 співробітників. 

У зв’язку з новим штатним розписом на Суспільному Кіровоградська обласна організація профспілки працівників культури на сторінці у Facebook оприлюднила звернення до членів наглядової ради НСТУ. Вона виразила своє занепокоєння можливою зміною штатного розпису філій «НСТУ».

«Наглядову раду просимо звернути увагу на те, що масове скорочення працівників філії у 2018 році відбувалося за схожою схемою, спочатку було змінено штатний розпис, а потім відбулося скорочення тих, хто не увійшов до нового структурного підрозділу», – зазначено у зверненні.

Кіровоградська обласна організація профспілки працівників культури пропонує:
«1. Запросити до публічного обговорення змін на засіданні Наглядової ради представників Центральної дирекції, Ради Європи, філій, профспілок, НСЖУ, громадських рад областей. Надати інформацію про рівень та формулу штатних змін в центральній дирекції. Оприлюднити статті витрат Центральної дирекції за два роки з 2018 року.
2. Оприлюднити фінансове, юридичне та змістовне обгрунтування скорочення регіонального мовлення, надати роз’яснення суттєвої зміни жанрового розподілу.
3. Надати чітку формулу розподілу ресурсів з бюджету Суспільного на виготовлення додаткового контенту філіями, оскільки процедура не є прозорою та такою, що гарантує участь всіх регіонів.
4. Переглянути рівні заробітних плат топ-менеджменту компанії, особливо, враховуючи невирішені питання підвищення заробітних плат рядового складу».

Нагадаємо,  у жовтні 2017 року кількість штатних посад у всій телерадіокомпанії складала 7318,25. У грудні 2017 року – штат НСТУ складав 6900. У квітні 2018 року кількість штатних посад у компанії становила 4087.

Згідно зі стратегією Зураба Аласанії, з якою він переміг на конкурсі у 2017 році, «модернізація техніки та технологій дозволить зменшити кількість працівників до чисельності в 3 810-3 900 осіб (683 з них – інформаційне мовлення по всій країні).

Тоді Зураб Аласанія передбачав розподіл чисельності по підрозділах: «UA:Регіони» – 1900-1950 (по 140-150 в 8-9 філіях, по 30-35 в 17 Бюро СМ). УР1, «Промінь», «Культура2 – 350-360, Ньюс=хаус (інформаційне мовлення, загальна чисельність по всій крані) – 683 «UA:Перший» – 650-670, «UA:Культура» – 110-115.

У жовтні 2019 року стало відомо, що ранкові програми у філіях швидше за все заберуть. 

У грудні 2019 року у НСТУ заявили, що готують оновлену концепцію ранкового мовлення у регіонах. Робочу групу запропонували очолити продюсеру Чернігівської філії НСТУ Артему Шелковому. У січні 2020 року він відмовився переїжджати до Києва і працювати над ранковою програмою.За інформацією НСТУ, член правління НСТУ Микола Чернотицький курує роботу групи та розроблення нової концепції ранкового мовлення.

У філіях почали протестувати проти закриття ранкових програм і деякі колективи ранкових програм звільнилися. Зокрема, 20 грудня на регіональному каналі Суспільного мовлення «UA: Донбас» вийшов останній випуск ранкового шоу «Донбас lite». Весь колектив ранкового шоу в прямому ефірі написав заяви про звільнення.

27 грудня 2019 року вийшов останній випуск програми «Київський ранок», яка виходить на регіональному каналі Суспільного мовлення «UA: Київ». У команди, яка робила програму закінчився дворічний контракт, його не продовжили.

В ефірі «UA: Донбас» і «UA: Київ» після звільнення колективів замість ранків виходять повтори програм.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду