У філіях Суспільного відбудуться зміни істотних умов праці – Чернотицький

У філіях Суспільного відбудуться зміни істотних умов праці – Чернотицький

10:45,
2 Березня 2020
6858

У філіях Суспільного відбудуться зміни істотних умов праці – Чернотицький

10:45,
2 Березня 2020
6858
У філіях Суспільного відбудуться зміни істотних умов праці – Чернотицький
У філіях Суспільного відбудуться зміни істотних умов праці – Чернотицький
Автори:
Правління Національної суспільної телерадіокомпанія України прийняло рішення, що у філіях компанії не відбудеться процедури скорочення. Замість того частину працівників переведуть на 0, 25 ставки.

Про це сказав член правління НСТУ, відповідальний за адміністративно-господарський напрям і регіональний розвиток, Микола Чернотицький під час позачергового засідання наглядової ради Суспільного, яке відбулося 28 лютого. Про це повідомляє кореспондентка видання «Детектор медіа».

Розглядаючи питання впровадження нової концепції регіонального мовлення на 2020-2021 роки, члени наглядової ради звернулися до менеджерів Суспільного з проханням пояснити, які зміни відбудуться у філіях.

Микола Чернотицький зазначив, що мова йде не про скорочення штату у філіях. За його словами, під час впровадження нової концепції регіонального мовлення відбудуться зміни істотних умов праці.

Він зазначив, що раніше озвучувалися варіанти скорочення працівників від 44% до 35%, у філіях мало залишитися по 45 працівників. Правління НСТУ врахувало численні звернення з регіонів, пропозиції наглядової ради і профспілок та зроблено корегування, додавши до базової сітки (на радіо, діджитал і на новини) ще 5 працівників.

Наразі правління НСТУ пропонує,  щоб у кожній філії залишився на повній ставці 51 працівник, серед яких менеджер і продюсер. Вони ввійдуть у структурні підрозділи бюро виробництва регіонального контенту, які реалізовуватимуть концепцію регіонально мовлення. Бюро має три напрями: фінансово-господарський підрозділ, підрозділ виробництва регіонального контенту та підрозділ забезпечення мовлення.

Для працівників, які не ввійдуть у бюро виробництва регіонального контенту і залишаться у старому штатному розписі, буде створено підрозділ із виробництва національних проектів. Він займатиметься посиленням присутності регіональних філій в ефірах національних телеканалів «UA: Першого», «UA: Культура» та «Українського радіо», радіо «Промінь» і радіо «Культура».

Микола Чернотицький зазначив, що зважаючи на специфіку виробництва для національних ефірів, у працівників буде пом’якшення роботи. У зв’язку з цим працівникам буде змінено істотні умови праці. Із середини травня їм запропонують перейти на 0,25 ставки. Таких ставок по всій Україні планується 312,5.

Із 15 березня листи про зміни істотних умов праці буде направлено профспілкам. Після чого правління НСТУ готове до діалогу та консультацій. Загалом, процедура впровадження змін триватиме 3 місяці.

«Ми не обмежуємо трудові права працівників, готові навчати людей, щоб вони брали участь у конкурсних відборах проєктів, на які збільшено фінансування», – сказав пан Чернотицький.

Але ті працівники Суспільного, які захочуть подавати свої проєкти на пітчинг і виробляти їх для Суспільного на аутсорсі, змушені будуть звільнитися. Працівники НСТУ не матимуть права на аутсорі виробляти проєкти для НСТУ.

Микола Чернотицький також зазначив, що конкурсі відбори проходитимуть як для телепроєктів, так і для радіо.

Член правління НСТУ Дмитро Хоркін додав, що на аутсорсі на радіо залучатимуть певні послуги, а не цілі проєкти.

«24 години маємо власного контенту, це залишиться. Аутсорс буде на конкретні послуги», – сказав він.

За словами пана Хоркіна,  медійний сезон починається у вересні і закінчується на початку червня. До завершення сезону на радіо не буде змін, а уже влітку відбудеться перезавантаження. 

«У травні відбудеться уточнення щодо навантаження працівників. У цей же час ми нарощуємо об’єми регіональної тематики на національному рівні», – додав він.

На засіданні наглядової ради були присутні представники профспілок. Голова профспілки працівників культури України Людмила Перелигіна заявила про тривогу щодо скорочення регіонального мовлення. На що Микола Чернотицький відповів, що відбуваються внутрішні переформатування.

«Замість 22 унікальних ранків ми робитимемо одне велике шоу для всіх регіонів за участі всіх регіонів. Так, це змінюється. Філії вважають, що це зменшення контенту і поки що не вважають спільне шоу своїм. Але я думаю, що глядач, який дивиться суспільний канал у Рівному, наприклад, не побачить скорочення мовлення. Канали філій працюватимуть у тих же межах і об’ємах», – додав він.

Наглядова рада НСТУ разом із правлінням НСТУ вирішили до 15 березня провести публічне обговорення впровадження нової концепції регіонального мовлення на 2020-2021 роки, яке призведе до змін  філіях. На нього запросять голів комітетів захисту суспільного в регіонах та усіх бажаючих. 

Зазначимо, у НСТУ розробили Концепцію регіонального мовлення ПАТ «НСТУ» на 2020 – 2021 роки.

Як відомо з плану виконання Концепції регіонального мовлення на 2020-ий рік, із вересня 2020 року філії НСТУ вироблятимуть 1 годину власного контенту і 2,5 години  – міжрегіонального, заради якого філії об'єднуватимуть зусилля.

Ранкову програму у кожній філії планують закрити, натомість хочуть виробляти одне велике ранкове шоу для всіх регіонів. Всі філії долучатимуться до його виробництва.

 Частина проєктів на регіональних телеканалах буде виходити від сторонніх виробників. У 2020 році на стороннє виробництво буде направлено 20 млн, уже у першому кварталі має бути запущено 20 проєктів на суму понад 7 млн. У НСТУ пропонуватимуть донорам 14 проєктів із минулого пітчингу, 4 із них уже підтримали підтвердження на донорське фінансування. Донорам пропонують фінансово підтримати ті проєкти, бюджет яких перевищує 750 тис.

 Решта контенту буде загальноукраїнського масштабу.

Нова радійна концепція передбачає в ефірі «Українського радіо» два відрізки регіонального радіо о 12:10 і 17:10 тривалістю 1 година 40 хвилин сумарно, але лише в будні. У вихідні регіони мовчатимуть. Було і поки є у будні 4 відрізки тривалістю 3 години 10 хвилин на добу, у вихідні 3 відрізки. У подальшому планують збільшити кількість контенту про регіони на «Українському радіо», до виробництва якого залучатимуть регіональних журналістів та експертів. 

Як писав «Детектор медіа», у січні із Центральної дирекції НСТУ у філії направили новий штатний розпис, у якому зазначено на 44% менше штатних одиниць, ніж сьогодні працює у регіонах (зараз у 23 філіях працюють 1 950 осіб). 

Майбутні зміни стривожили працівників філій. У чотирьох філіях створили Комітети «Захисту суспільного», які направили відкритого листа звимогою зупинити впровадження концепції регіонального мовлення «до появи адекватної, відповідальної, чітко обрахованої стратегії на найближчий період». 

Фото: пресслужби НСТУ

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду