У Кропивницькому відбулася акція за збереження регіонального контенту на Суспільному (Доповнено)

У Кропивницькому відбулася акція за збереження регіонального контенту на Суспільному (Доповнено)

14:58,
26 Лютого 2020
2776

У Кропивницькому відбулася акція за збереження регіонального контенту на Суспільному (Доповнено)

14:58,
26 Лютого 2020
2776
У Кропивницькому відбулася акція за збереження регіонального контенту на Суспільному (Доповнено)
У Кропивницькому відбулася акція за збереження регіонального контенту на Суспільному (Доповнено)
26 лютого під будівлю телерадіокомпанії «UA: Кропивницький» провели акцію на підтримку регіонального Суспільного мовника і проти централізації Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ).

У протесті взяли участь журналісти, громадські діячі, депутати, атовці, представники профспілок і працівники Суспільного, повідомляє інформаційний портал «Гречка».

Організатори акції заявили, що дії керівництва НСТУ в результаті можуть призвести до повної ліквідації місцевого телебачення і радіо. Вони зазначили, що у планах обмежити виробництво власного контенту у філії до години на добу для телебачення і півтори години для радіо. У філії закриють ранкове шоу, натомість запустять міжрегіональний формат ранкового шоу.

За словами журналістки, очільниці комітету порятунку Суспільного в регіоні Олени Горобець, київське керівництво запевняє, що наразі не мовиться про скорочення, але є підстави недовіряти цьому.

«Нам закидають, що замовлення контенту у зовнішніх виконавців покращить його якість, але аргументовано не довели, чому штатні працівники не можуть за ті ж гроші робити це так само якісно. До того ж, якість контенту виготовленого на аутсорсі теж може бути дуже різною. Тому ми, Комітети порятунку Суспільного, домагаємося призупинення впровадження нової концепції регіонального мовлення до узгодження її положень з філіями», — зазначила Олена Горобець.

Учасники акції виступили за роботу регіонального суспільного мовника і збереження регіонального контенту. На акцію принесли зів'ялі квіти, як символ можливого занепаду регіонального мовника.

Продюсерка Суспільного Кіровоградщини  Олена Кваша поспілкувалися з мітингувальниками та журналістами і запевнила, що «UA: Кропивницький», як і всі інші філії Суспільного, продовжує мовлення, а глядачі й слухачі вже з наступного сезону побачать суттєве збільшення регіональних програм в ефірі, повідомив сайт «UA: Кропивницький».

«Підстав говорити про скорочення регіонального контенту нема. Зміниться принцип виробництва — філії більше працюватимуть спільно, підсилять одна одну. Ми виготовлятимемо міжрегіональні проєкти, спецпроєкти, спільне ранкове шоу, прямоефірний інформаційно-аналітичний контент. Крім цього, починає роботу окрема діджитал-команда "UA: Кропивницький"», — сказала вона.

Напередодні, 25 лютого, у Кропивницькій філії Суспільного відбулись збори колективу про зміни у філіях, що мають відбутися впродовж 2020 року, про це повідомляє сайт «UA: Кропивницький».

Продюсерка філії Олена Кваша та менеджер філії Костянтин Карпов поінформували колег про заходи, що передбачає нова концепція регіонального мовлення НСТУ,  контент та основні зміни у роботі.

За словами Олени Кваші, на  зборах говорили про роботу діджитал-команди, участь у спільних проєктах Суспільного. «Крім власного виробництва "самі для себе", ми  будемо залучені до виробництва спільних проєктів, наприклад, ранкового шоу», – сказала вона.

Менеджер «UA: Кропивницький» Костянтин Карпов розповів колективу про збільшення бюджету філії на 35% і розʼяснив механізми нарахування премій та транспортного забезпечення журналістів.

Член правління, відповідальний за адміністративно-господарський напрям і регіональний розвиток,  Микола Чернотицький подякував усім, хто на акції у Кропивницькому та інших містах висловив свою підтримку регіональним Суспільним мовникам. «Хочу запевнити, що ми робимо все, що в наших силах, аби зберегти й розширити регіональне мовлення, зробити Суспільне в кожному регіоні потужним медіа, якому довіряють, на яке зважають. Багато для цього вже зроблено. Минулого року ми показали приклад якісної незалежної журналістики під час передвиборчої кампанії. Наші новини стабільно отримують найвищі оцінки зовнішніх моніторингів. Але ми ще не отримали підтримки глядачів і слухачів. Це конкурентний ринок, де ми маємо вибороти увагу аудиторії. Тому нині ми зібрали досвід усіх регіонів за ці два роки, а також успішні західні моделі, озброїлися дослідженням уподобань нашої аудиторії і розробили інший підхід у виробництві контенту. Так, він потребуватиме змін від кожного з нас, але ми маємо достукатися до наших глядачів та слухачів і максимально ефективно використати бюджетні кошти. Останні пів року ми щомісяця збираємося з усіма менеджерами й продюсерами філій, щотижня ми зв’язуємося онлайн — аналізуємо, рахуємо, обговорюємо варіанти. У нас дуже мало часу, аби довести, що регіональне Суспільне — потрібне, важливе та варте бюджетного фінансування. Для цього ми зараз акумулюємо всі наявні ресурси. Маємо об’єднатися для нашої аудиторії», – цитує його слова пресслужба НСТУ.

Нагадаємо, 25 лютого біля приміщень восьми телерадіокомпаній регіональних Суспільних мовників відбулася всеукраїнська акція на підтримку регіонального суспільного телебачення і радіо під спільною назвою «Інформаційна година». Учасники акції виступали за розвиток регіонального мовлення по всій Україні тавимагали не зменшувати регіональне мовлення на Суспільному до 1 години на добу, а навпаки збільшувати.

До всеукраїнської акції 25 лютого мав приєднатися Кропивницький, але там перенесли захід через втрату місцевого діяча.

До складу НСТУ входить 24 філії, включно з каналом «UA: Крим».

У грудні 2019 року у НСТУ розробили Концепцію регіонального мовлення ПАТ «НСТУ» на 2020 – 2021 роки. 

Згідно з концепцією, із вересня 2020 року філії НСТУ вироблятимуть 1 годину власного контенту і 2,5 години  – міжрегіонального, заради якого філії об'єднуватимуть зусилля. Частина проєктів на регіональних телеканалах буде виходити від сторонніх виробників. Решта контенту буде загальноукраїнського масштабу.

Ранкову програму у кожній філії планують закрити, натомість хочуть виробляти одне велике ранкове шоу для всіх регіонів. Всі філії долучатимуться до його виробництва.

Також у філій Суспільного заберуть три ранкові та один денний випуски новин (попередньо відомо, що залишиться о 17:00, 19:00 і 20:30) та посилять вечірні слоти (щобудня з 19:00 до 20:00 виходитимуть новини і відразу після цього токшоу). 

Нова радійна концепція передбачає в ефірі «Українського радіо» два відрізки регіонального радіо о 12:10 і 17:10 тривалістю 1 година 40 хвилин сумарно, але лише в будні. У вихідні регіони мовчатимуть. Було і поки є у будні 4 відрізки тривалістю 3 години 10 хвилин на добу, у вихідні 3 відрізки. У подальшому планують збільшити кількість контенту про регіони на «Українському радіо», до виробництва якого залучатимуть регіональних журналістів та експертів. 

Менеджери НСТУ зазначають, що кількість регіонального мовлення на Суспільному не зменшиться, а зросте. Генпродюсерка регіонального мовлення Марія Фрей пояснила, що на регіональному телебаченні на сьогодні є 3 години 10 хвилин контенту власного виробництва, а з впровадженням концепції щоденно в ефірі буде 4 години регіонального контенту, включно із міжрегіональними проєктами і тими, які вироблятимуть на аутсорсі.

У січні із Центральної дирекції НСТУ у філії направили новий штатний розпис, у якому зазначено на 44% менше штатних одиниць, ніж сьогодні працює у регіонах (зараз у 23 філіях працюють 1 950 осіб). Працівників НСТУ станом на 25 лютого не повідомили про скорочення. 

Фото: сайт gre4ka.info

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду