Юлія Літинська: Харківська філія першою відмовилась від політичної реклами та замовних політичних програм

Про адміністративно-господарську діяльність

Наразі телебачення Харківської філії орендує приміщення в т.зв. «Держпромі» в центрі Харкова, радіо ж розміщується у власному приміщенні. Розуміючи необхідність переїзду у власне приміщення, а саме (Будинок радіо) ми ухвалили рішення про інспекцію будівлі. Чи не загрожує 100-річна споруда здоров’ю та життю співробітників. Наприкінці 2016 року був отриманий висновок про технічний стан будівельних конструкцій. Згідно з документом про умови капітального ремонту будівля придатна для експлуатації. Після чого була замовлена і вже отримана проектна документація на ремонт Будинку  радіо, який на початок 2017 року був оцінений в 3 млн грн.

У 2017 році вперше за 60 років був зроблений ремонт даху та трьох кімнат Будинку радіо. До кінця року заплановано відремонтувати  систему опалення, санвузли та ньюзрум.

До 2000-го року площа орендованих приміщень ВЕП «Держпром» складала 7000 м кв.; 2012 року - 3696 м кв.; 2017 – 2808,77 кв. м. Вартість оренди – 1 грн 22 коп. за все приміщення на 2017 рік.

Щодо нашого автотранспорту, то останнє технічне обслуговування  було проведено у 2013 році. Сьогодні розпочато процедуру відкритих торгів на поточний ремонт (із заміною запчастин) та технічне обслуговування  автомобілів. Найблищим часом планується встановлення газового обладнання на чотири автомобілі.

Також, розпочата процедура відкритих торгів для закупівлі комп’ютерної техніки. Сподіваємось найближчим часом на часткове оновлення технічного потенціалу.

До скорочення 2016 року за загальним фондом штатний розпис складав - 285 посад, після скорочення – 243 посади. Також, було переглянуто угоду з ВЕП «Держпром». Послуги з прибирання приміщень філії взяли на себе відповідні служби «Держпрому». Це дало можливість скоротити штат прибиральниць на десять посад (з дванадцяти).

У серпні припинили трудові відносини з філією 13 осіб, які скористалися можливістю отримати заохочувальні виплати в розмірі трьох  посадових окладів, ще один працівник звільнився без виплат. На сьогодні у наявності філії – 18 вакансій.

У 2017 році філія знайшла можливість виплатити матеріальну допомогу співробітникам на оздоровлення (згідно з колективним договором).

Цього року ми вжили заходів задля економії спеціального фонду. Після проведення першої реорганізації з 1 січня по серпень 2017 року витрати на утримання відділу «Корта», який займався наданням платних послуг, скоротилися майже вдвоє. Після проведення другого етапу реорганізації відділ буде розформований. Це надасть можливість кошти, які заробляє філія перенаправити на технічний розвиток.

Відразу після реформи Харківська філія ухвалила рішення про очищення ефіру і першою відмовилась від розміщення політичної реклами та замовних політичних програм. Звісно, наші заробітки впали. Адже саме цей вид роботи завжди був головним джерелом прибутку. Не говорячи вже про другий бік цього рішення: погрози та звинувачення, через відмову щось розміщувати. Проте, сьогодні це вже в минулому.

На початку року запрацював повністю оновлений сайт філії, який, на думку членів правління НСТУ, був визнаний одним з кращих серед філій.

Про творчість

За останній рік вдалося оновити три студійних локації програм: «Тема дня», «Оnline-День» та «Твій ранок». До речі, ранкова програма оновилась не лише ззовні. Змінилась назва проекту, концепція та наповнення. Згодом через кілька місяців ранкова програма з такою ж назвою з’явилась в ефірах двох інших філій.

Редакції новин та більшість творчих підрозділів укомплектовані на кшталт закритих продакшинів. Є й відокремлені монтажні місця, але питання технічного ресурсу все ще залишається відкритим. Деякі журналісти й режисери монтажу працюють на своїх власних ноутбуках. Проте студійну техніку таким чином замінити неможливо.

На початку літа Харківська філія запропонувала генпродюсеру соціально-політичного напряму Роману Вінтоніву новий проект, який би зміг об’єднати філії в єдине ціле і став би першим спільним кроком на екрані. Ідея доволі проста. Програма має починатись одночасно на каналах усіх філій, мати однакові декорації, анімацію, назву, навіть риторику. Все це можна зафіксувати на додаткових тренінгах для ведучих, операторів (єдиний стиль показу теж важливий), режисерів, які будуть працювати на проекті.

Студійний формат, прямий ефір+сюжети. Під час програми можливий скайп-зв’язок із регіональними студіями та районами, інтерактив, далі можна розвивати концепцію як завгодно… Теми ефіру мають визначатись виключно за потребами суспільства, і в різних регіонах вони будуть відрізнятись.

Акцент – на ведучих. Це повинні бути особистості, з умінням висловлювати свою думку. Треба визнати, що це головний ризик проекту. А для маленьких міст ще й дефіцит кваліфікованих експертів з різних питань.

Зараз Харківська філія розробляє свій суспільно-політичний проект. Вже визначений модератор програми, у розробці – декорації та технічне оснащення. Стартує програма орієнтовно з листопада.

comments powered by Disqus