У філіях НСТУ занепокоєні закриттям ранкових програм. Правління пояснило, що буде з «Ранком»

Відкритого листа підписали працівники творчих груп «Ранок» Волинської, Львівської, Закарпатської, Запорізької, Черкаської, Чернігівської, Миколаївської, Івано-Франківської,  Львівської філій та «UA: Донбас».

Колективи зазначають, що дізналися про закриття ранкових програм із опублікованої на сайті «Детектор медіа» новини від 11 жовтня. Нагадаємо, про це сказав під час пресконференції голова правління НСТУ Зураб Аласанія, відповідаючи на запитання Катерини Шевцової з «Українського радіо».

«Вважаємо ідею закриття ранкових передач необґрунтованою, та такою, що дискредитує у результаті реформу Суспільного мовника у регіонах, а відтак загалом в Україні», – йдеться у відкритому листі.

Для колективів є незрозумілими підстави для подібних заяв голови правління, враховуючи намір Офісу Президента фінансувати Суспільне мовлення у 2020 році у повному обсязі, як це передбачено у доопрацьованому проєкті Держбюджету-2020, в якому на Суспільне залишили 2 млрд 11 млн грн.

У філіях зазначають, що «ранкове регіональне телешоу – це єдиний розважальний контент власного виробництва; це єдиний регіональний продукт, який привабливий для потенційних місцевих рекламодавців; це єдиний майданчик для регіональних представників субкультур, мистецьких течій, інноваторів, винахідників, які не потрапляють до категорії героїв інших регіональних телепередач».

Працівники ранкових програм розповіли, що проводилися регулярні моніторинги,  результати яких «жодного разу не стали підставою для закриття ранкових телешоу та подібних заяв від правління».

«Герої ранкових передач – це понад 600 унікальних мешканців регіону і це лише у масштабах однієї філії. Це інфлюенсери, лідери думок, стартапери, митці, музиканти, винахідники, активісти, військові, гумористи, представники шоу-бізнесу національного та світового рівнів, які своєю присутністю та авторитетом впливали на зростання рівня упізнаваності Суспільного у регіоні, впливали і на авторитет філії загалом», – зазначають творчі групи «Ранок».

У колективів є сумніви, що об’єднаний ранковий проект у змозі надавати контент у тому обсязі, який необхідний жителям конкретного регіону, адаптувавшись до конкретної локальної ситуації.

Співробітники ранкової програми Львівської філії вважають, що ранкова програма і надалі має тривати 2 години.

«Згідно з останньою інформацією, яку нам надали 12.11.2019 року шведські фахівців, які займалися дослідженням аудиторії,  рівень довіри глядачів до загальнонаціональних телеканалів низький. Натомість локальні медіа, зокрема UA:Львів, мають високий рівень довіри. Це також свідчить про неприпустимість скорочення мовлення у регіонах», – зазначили у Львівській філії НСТУ.

У філіях пропонують:

  • оптимізувати, насамперед, саму ідею ранкового телешоу та, можливо формат.
  • створити комунікативну групу для обговорення оптимізації ранкового телешоу та творчих груп «Ранок».
  • провести прямий діалог членів правління ПАТ «НСТУ» з творчими групами «Ранок» філій ПАТ «НСТУ» задля пошуку компромісу та уникнення відчуття невизначеності та непорозумінь.

У НСТУ пояснили: «Про повне закриття програми ранкового мовлення взагалі не йдеться. Проте зараз розробляється нова детальна концепція такого мовлення, з усіма можливими варіантами покращання як якості контенту, так і умов роботи тих працівників, котрі виготовляють ранкову програму. Зміни неодмінно відбудуться, адже ми прагнемо працювати ефективніше. Щойно остаточна концепція буде розроблена – її одразу ж презентують колективу з усіма запланованими змінами в процесі виробництва ранкового контенту».

Нагадаємо, голова правління НСТУ Зураб Аласанія під час пресконференції на тему: «Розвиток суспільного радіомовлення в Україні: 2014 – 2019», яка відбулася в «Укрінформі» 11 жовтня, сказав, що у філій НСТУ швидше за все заберуть ранкові програми і перенесуть їх в одне місто. 

Як писав «Детектор медіа», з 2018 року кожна філія обов’язково випускає ранкову програму, випуски новин протягом дня та підсумкову програму «Тема дня» ввечері. Разом це займає 3 години 5 хвилин власного контенту. У 2019 році філії запустили програму «РадіоДень» власного виробництва, яку транслюють на телебаченні і радіо одночасно.

Упродовж липня 2019 року на всіх регіональних каналах Суспільного та «Українському радіо» виходила програма «Виборчий округ: Співбесіда». До того , з осені 2018 року, цей проєкт під назвою «Виборчий округ» виходив на регіональних телеканалах несистематично (залежало від того, коли народні депутати погоджувалися прийти на ефір - Ред.).

Також щомісяця в ефір виходить всеукраїнський медіапроект «#Звіти_наживо», у якому місцеві чиновники звітують перед громадою, відповідаючи на запитання глядачів та експертів у студії. Проект створено суспільним мовником у партнерстві з громадським рухом «Чесно». 

Восени 2019 року сітка мовлення філій поповнилася кількома новими проєктами, які на замовлення Суспільного виробляють на аутсорсі, а також програмами різних організацій. 

comments powered by Disqus