У філіях Суспільного буде нова структура та уніфікована сітка мовлення – Микола Чернотицький

У філіях Суспільного буде нова структура та уніфікована сітка мовлення – Микола Чернотицький

12:11,
26 Грудня 2017
8283

У філіях Суспільного буде нова структура та уніфікована сітка мовлення – Микола Чернотицький

12:11,
26 Грудня 2017
8283
У філіях Суспільного буде нова структура та уніфікована сітка мовлення – Микола Чернотицький
У філіях Суспільного буде нова структура та уніфікована сітка мовлення – Микола Чернотицький
Член правління Національної суспільної телерадіокомпанії України – про бюро і хаби, 3 години 5 хвилин власного контенту на добу, оптимізацію колективу на понад 3 тисячі посад, пітчинги і логотип UA:.

Член правління публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» Микола Чернотицький, який відповідає за роботу з філіями, розповів, що у кожній філії Суспільного буде однакова кількість посад у штаті та уніфікована сітка мовлення. «Ми не будемо утримувати 300 людей і придумувати, чим їм зайнятися», – каже він.

– Пане Миколо, скільки людей до 2 квітня 2018 року має залишитися у штаті кожної філії НСТУ, зважаючи на те, що у жовтні 2017 року в НСТУ було понад 7 тисяч посад, а в квітні має залишитися  4087.

– У кожній філії основа буде становити 90-100 посад. З частиною колективу змінимо форму співпраці, дехто буде переведений на цивільно-правові угоди. Наприклад, двірники, прибиральниці, охоронці тощо. У тих областях, де історично склалося, що є редакції мовлення національних меншин, буде більше людей у штаті.

Наразі ми ввели нову структуру, тепер будемо втілювати її в життя. Нововведення будуть рівномірними по всій країні.

– Чи це остаточна зміна у структурі на найближчий час?

– Нову структуру я умовно називаю скелетом, на який ми будемо нарощувати м’язи. Далі розумітимемо, що робити у рамках стратегії голови правління Зураба Аласанії. Ідея реформи полягає у тому, щоб не скоротити людей, а перейти від бюджетного утримання до конкурсу ідей. Ми не будемо утримувати 300 людей і придумувати, чим їм зайнятися. Ми маємо необхідну мінімальну кількість контенту – 3 години 5 хвилин, які потрібно заповнити. Весь інший контент обиратиметься через на пітчинги і конкурс ідей.

– Як проходитиме пітчинг?

– Наразі ми виписуємо кінцеву редакцію, як проходитимуть пітчинги ідей. Це може бути дворівневий конкурс. Спочатку продюсер проводить пітчинг ідей в регіоні, а потім їде їх захищати в Київ. Ми стоїмо на тому, щоб бути відкритими для всього ринку, щоб не тільки наші співробітники, чи колишні колеги могли пропонувати ідеї, а й всі, хто забажає.

Ми будемо старатися врівноважувати перемоги на пітчингах між всіма філіями. Якщо якась з філій буде активно проявляти себе, тоді буде сенс підхоплювати їхні проекти для національних ефірів.

– Звідки фінансуватимуться проекти, які виграли на пітчингу?

– Проект, який виграє на пітчингу, буде фінансуватися з бюджету НСТУ. Ми хочемо зробити те, що раніше ніколи не було в регіонах. Філії мають бюджет, якого вистачає на заробітні плати. Правління НСТУ у свою чергу надаватиме додатковий бюджет для виготовлення контенту, який вироблятиметься завдяки перемозі на пітчингу.

– Як побудовані  стандартизовані бюро телерадіоновин (БТРН)?

– Стандартизовані бюро телерадіоновин уже сформовані, по всіх містах однакові. У кожному бюро є 13 журналістів, 4 оператори, 4 монтажери і 3 звукорежисери. Ми тестуємо роботу новостворених бюро. Якщо буде необхідно додати оператора, ми це зробимо. Журналісти у бюро мають бути універсальними. Вони мають робити новини і для радіо, і для телебачення, і для діджител. Це буде непросто, але, я думаю, завдяки навчанню вийдемо на універсалізацію. Для цього нам потрібен час, можливо до року.

– Який контент у філіях буде уніфікований?

– Кожна філія обов’язково випускатиме ранкову програму, випуски новин протягом дня та підсумкову програму ввечері. Всі блоки мають виходити синхронно з іншими регіонами. У кожній філії новини мають виходити, починаючи з короткого випуску зранку і закінчуючи підсумковим 20-хвилинним.

– Чи може філія виробляти більше, ніж обов’язкові 3 години 5 хвилин щоденного контенту?

– 3 години 5 хвилин – це мінімум. Якщо хтось зможе зробити ще якусь програму, ми тільки за, не обмежуємо. Єдине, щоб програма була якісна, а не вироблялася для того, щоб забити ефір.

– Які програми філій можуть виходити на всеукраїнських каналах Суспільного?

– Це більше парафія програмного директора ПАТ «НСТУ» Дарії Юровської. Кожній філії є що запропонувати для національних каналів. Є чудовий приклад програми «Культурна афіша здорової людини», де виходять сюжети зі всієї України. Це хороший кейс, проекти подібного формату варто розвивати.

– Яким має бути ранкове шоу?

– Наразі розважальний напрямок НСТУ активно вивчає ранкові програми, які виходять по всіх філіях НСТУ. Згодом визначимося, яку модель будемо застосовувати. На сьогодні ми маємо три моделі ранкових шоу: 1) у кожному регіоні своя ранкова програма; 2) коли один регіон сильнішиий, два трішки слабших, цю модель тестують Хмельницьк (де основна студія), Чернівці і Тернопіль; 3) коли два сильних регіони – Львів і Закарпаття. У кожній області будемо дивитися, яку модель впроваджувати. Ми маємо плани уніфікувати сітку мовлення, тобто орієнтуємося, щоб ранкові і вечірні програми та новини по філіях виходили в один і той же час.

– Коли чекати на створення бюро і хабів, про які заявив Зураб Аласанія у своїй стратегії?

– Бюро і хаби зробимо у другому-третьому кварталі 2018 року. Для творчого колективу не буде різниці, де вони працюють: у бюро чи хабі. Це стосуватиметься адміністративної частини, наприклад, бухгалтерів тощо.

– У філіях часто питають, що потрібно зробити, щоб найближчим часом можна отримати логотип UA:? Коли усі філії отримають логотип Суспільного?

– Програмна дирекція і новинарі моніторять контент філій. Якщо філія перші три місяці моніторингу покаже позитивний результат, що в ефірі немає замовних матеріалів та порушень журналістських стандартів, то в другому кварталі ми розпочнемо ребрединг з логотипом UA:.

– Деякі філії мають назву, аналогічну обласному центру, наприклад Суми чи Львів. Чи буде логотип додаватися до телеканалів філій, як от ТТБ (Тернопільська філія)?

– Це питання до Департаменту маркетингу  розвитку.

– НСЖУ зробила заяву, мовляв, у філіях проходить непрозора оптимізація, професіонали залишаються на вулиці. Що ви на це скажете?

– На мою думку, НСЖУ має захищати професію у першу чергу, а не окремих працівників. Це творча спілка. Вони плутають себе з профспілкою.

– Як проходитиме оптимізація? Хто визначає, кому у філії працювати у штаті, а кому на угоді чи шукати іншу роботу?

– Нове керівництво, яке обрано на конкурсі, проводило попередній відбір працівників, які вироблятимуть 3 години 5 хвилин обов’язкового контенту. Якщо вийшло так, що талановитий журналіст чи оператор, який готовий розвиватися, опинився на вулиці, ми безумовно повернемося до нього і запросимо у компанію. Поки я бачу, що деякі люди, які досить довго працювали на державному телебаченні і не хочуть змінюватися, кажуть про те, що їх можуть скоротити. Так, їх можуть скоротити, ми цього не приховуємо. 

Фото: сайт «UA: Перший»

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду