Філії НСТУ запускають проект «#Звіти_наживо», в яких влада у прямому ефірі відповідатиме на запитання громади

Філії НСТУ запускають проект «#Звіти_наживо», в яких влада у прямому ефірі відповідатиме на запитання громади

12:36,
19 Березня 2018
5255

Філії НСТУ запускають проект «#Звіти_наживо», в яких влада у прямому ефірі відповідатиме на запитання громади

12:36,
19 Березня 2018
5255
Філії НСТУ запускають проект «#Звіти_наживо», в яких влада у прямому ефірі відповідатиме на запитання громади
Філії НСТУ запускають проект «#Звіти_наживо», в яких влада у прямому ефірі відповідатиме на запитання громади
23 березня о 19:20 на філіях Національної суспільної телерадіокомпанії України стартує проект «#Звіти_наживо», який триватиме до кінця 2018 року. Представники влади щомісяця звітуватимуть і відповідатимуть на запитання журналістів і громади у прямому ефірі 23-ох філій НСТУ.

Це спільний проект команди НСТУ та громадського руху «Чесно», який покликаний змінити застарілий формат звітування посадовців на інтерактивне інтерв’ю в прямому ефірі регіональних філій Суспільного. Про це повідомила прес-служба компанії.

Перший випуск буде присвячений звіту мерів і голів обласних державних адміністрацій за минулий рік. Упродовж 52 хвилин місцеві посадовці у всіх обласних центрах України звітуватимуть про результати роботи за 2017 рік та відповідатимуть на запитання громадян і журналістів у прямому ефірі.

«Поставити своє запитання можна завчасно в соціальній мережі Facebook за хештегом #Запитай_(прізвище посадовця) та протягом прямого ефіру за телефоном студії Суспільного у відповідному регіоні», – йдеться у повідомленні.  

У тих мерів і голів ОДА, які цього разу не змогли взяти участь у звітуванні, буде така можливість у грудні, а замість них цієї п’ятниці у декількох регіонах на запитання відповідатимуть їхні заступники, секретарі міськрад і голови ОТГ, зазначають у НСТУ.

Такі інтерактивні звіти заплановані щомісяця до кінця року за актуальними на цей час темами:

березень — мери/голови ОДА (за минулий рік);
квітень — департаменти культури;
травень — організації оздоровлення дітей;
червень — ремонт доріг;
липень — голови ОТГ, мери малих міст;
серпень — реформа освіти;
вересень — медична реформа;
жовтень — початок опалювального сезону;
листопад — бюджети міст;
грудень — звіти мерів обласних центрів за 2018 рік.

Як писав сайт «Детектор медіа», новий сезон на Суспільному розпочнеться з філій НСТУ. Варто зазначити, що підготовка до проекту тривала не один місяць. 24 лютого працівники філій, які відповідатимуть за «Звіти», проходили тренінг «Діалог із владою на суспільному мовнику: як, чому і навіщо?». «Проект має на меті показати глядачеві ефективність чи неефективсніть роботи представників місцевої влади, створити майданчик для здорової дискусії та надати живий зворотній зв’язок діям посадовців», – описали у НСТУ.

Раніше народні депутати, особливо мажоритарники, скаржилися на те, що не отримували свої звичні 20 хвилин ефіру на регіональних філіях ПАТ «НСТУ», колишніх ОДТРК. Експерти пояснили, що відповідно до закону про Суспільне мовлення  НСТУ не зобов’язана висвітлювати діяльність органів виконавчої влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб. Зобов’язання Суспільного телебачення і радіомовлення України щодо поширення повідомлень органів влади визначаються виключно Законом України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» і обмежується екстреними повідомленнями і новорічним привітанням.

Додамо, у 2017 році народні депутати зареєстрували два законопроекти щодо висвітлення діяльності органів виконавчої влади на телеканалах НСТУ. В липні 2017-го Максим Бурбак і Микола Федорук із «Народного фронту» зареєстрували законопроект № 6681 з однією короткою зміною до закону про Суспільне мовлення: замість норми «НСТУ не зобов’язана висвітлювати діяльність органів виконавчої влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб» – «НСТУ зобов’язана висвітлювати діяльність органів виконавчої влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, у межах визначених іншими Законами».

Наприкінці 2017 року голова Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар зареєструвала законопроект № 7395 про зміни щодо порядку висвітлення діяльності органів влади. Він був розроблений спеціальною робочою групою при комітеті й зареєстрований наприкінці 2017 рокувраховував пропозиції як депутатського корпусу, так і медійної спільноти. У 2018 році вона  повідомила про наміри відкликати свій законопроект. 

«Детектор медіа» провів опитування серед журналістів, як вони ставляться до звітування депутатів в ефірі Суспільного.

Фото: прес-служби НСТУ

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду