«Чиновники вже відвикли нам дзвонити і говорити: пришліть камеру» – журналісти Кіровоградської філії

Журналісти регіональної філії у Кропивницькому самі вирішують, що знімати, а не за вказівками чиновників. Про це вони сказали під час зустрічі з делегацією Наглядової ради та представниками менеджменту ПАТ «НСТУ», що відбулася 29 серпня на Кіровоградській філії. «Чиновники вже відвикли нам дзвонити і говорити: пришліть сюди камеру, зніміть те й те. Ми й раніше намагалися цьому протистояти, але зараз вони вже й самі звикли. Ми самі вирішуємо, що знімати», – сказала представниця бюро новин.

«Крім того, нам подобається, що ми почали більше спілкуватися між філіями. Спілкуємося скайпом, обмінюємося рубриками, сюжетами, темами, також ми запровадити практику спільних ефірів, раніше зробили з Полтавою, а вчора з Черкасами», – сказала журналістка ранкового шоу.

За словами радійників, хвилюючим моментом для них був перехід на прямі ефіри, яких тепер дуже багато. «Це набагато живіше і динамічніше, нам подобається в такому форматі працювати, ми отримуємо більше фіт беку», – зазначили вони.

Щодо складнощів, то найчастіше працівники говорили про збільшення навантаження, особливо на журналістів новин. Наразі на філії в новинах працює всього шестеро журналістів (має бути 16). Взагалі на філії 17 вакансій.

Як повідомили працівники філії, зарплати змінилися, але не завжди відповідають навантаженню. Приміром, радійники задоволені підвищеними заробітними платами, а журналісти новин ні. У них ставка 8300, а на руки отримують 6 500.

Член правління Микола Чернотицький повідомив, що ситуація із фінансуванням наразі критична, і якщо восени компанії виділять частину заборгованих бюджетних коштів, то до нового року можливо вдасться вижити. За його словами, компанія недофінансована на 50% , і на виробництво програм не передбачено жодної гривні. Тому нові проекти вдається запускати тільки за грантові кошти.

«У вересні буде запущено новий проект на всіх філіях «Виборчий округ», в якій народні депутати (в першу чергу мажоритарники) зможуть прозвітувати про свою діяльність та відповісти на запитання журналістів. Для підготовки цієї програми у штат кожної філії буде введено дві штатні одиниці. «Ми з вересня введемо три штатні одиниці в штати філій: двоє фахівців будуть займатися виробництвом програми “Виборчий округ”, ще одна людина синхронізуватиме фінансову звітність до міжнародних стандартів», – сказав Микола Чернотицький.

Члени Наглядової ради розповіли про свою роботу і попросили надсилати пропозиції до проектів документів, над якими зараз працює НР разом з правлінням. Обговорили також відключення аналогового мовлення в області. За словами продюсери філії Олени Кваші, глядачів у Суспільного в області побільшало. Нагадаємо в ніч з 31 липня на 1 серпня відбувся перший етап вимкнення в Києві та Кіровоградській області. Вимкнули майже всі загальнонаціональні канали, окрім каналів Суспільного, та місцевих, які не мають цифрової ліцензії.

«Але у нас в області є райони, де жоден канал не транслюється, крім нашого, або й взагалі суцільні білі плями, на території яких люди дізнаються новини тільки з газет», – сказала Олена Кваша.

Нагадаємо, у Черкасах менеджери НСТУ також обговорили, чого бракує філіям Суспільного  для переходу в НD.

Візити на філії НСТУ відбуваються за підтримки Офісу Ради Європи в Україні. Раніше відбулися візити на Житомирську, Рівненську та Волинську, Черкаську філії. 

Фото: Медійні проекти Ради Європи, Світлани Остапи, Ірини Славінської

comments powered by Disqus