Топ-20 матеріалів про Суспільне мовлення за 2019 рік: радіодиктант і (не)звільнення Зураба Аласанії

Топ-20 матеріалів про Суспільне мовлення за 2019 рік: радіодиктант і (не)звільнення Зураба Аласанії

10:11,
31 Грудня 2019
4249

Топ-20 матеріалів про Суспільне мовлення за 2019 рік: радіодиктант і (не)звільнення Зураба Аласанії

10:11,
31 Грудня 2019
4249
Топ-20 матеріалів про Суспільне мовлення за 2019 рік: радіодиктант і (не)звільнення Зураба Аласанії
Топ-20 матеріалів про Суспільне мовлення за 2019 рік: радіодиктант і (не)звільнення Зураба Аласанії
Традиційна добірка найпопулярніших матеріалів сайту «Суспільне. Детектор медіа» за рік, що минає.

Топ-10 новин про Суспільне: читачі обирають грамотність

Кілька останніх років сайт «Суспільне. Детектор медіа» складає власний рейтинг новин і матеріалів, які стали найпопулярнішими серед наших читачів. І щороку у цьому списку є новина(и) про радіодиктант національної єдності, який проводить «Українське радіо». У рейтингу-2019 від «Суспільного. Детектор медіа» аж чотири новини про радіодиктант із рекордною для сайту кількістю переглядів.

Окрім радіодиктанту читачі цікавилися звільненням із Суспільного Романа Вінтоніва (A.K.A. Майкл Щур), підвищенням заробітних плат членам правління Національної суспільної телерадіокомпанії України, трансляцією Кубка світу з біатлону та закриттям ранкових програм у філіях, що є першим кроком до створення єдиної платформи для всіх регіонів і зменшенням кількості ліцензій регіональних каналів Суспільного.

1. Опублікували текст радіодиктанту національної єдності на «Українському радіо» (понад 76,7 тис. переглядів)

У 2019 році педагог і ведучий Олександр Авраменко, який складає текст радіодиктанту й читає його в прямому ефірі «Українського радіо» та «UA: Першого», запропонував змінити правила гри. На його думку, доречнішим було б завершити свято писемності у той же день, а не розтягувати на місяць, якщо не довше. Тож текст радіодиктанту опублікували через 15 хвилин після його прочитання. Олександр Авраменко в прямому ефірі на Суспільному пояснив усі орфографічні та пунктуаційні правила, які були використані в радіодиктанті. Однак учасники акції на власні очі хотіли побачити текст.

2. Радіодиктант національної єдності 2019: де слухати, дивитися і куди надсилати (понад 39,7 тис. переглядів)

У день написання радіодиктанту «Суспільне. Детектор медіа» вирішив нагадати, де шукати і що вмикати, аби взяти участь у міжнародному флешмобі. І недарма.

3. Радіодиктант у 2019 році писатимуть за новими правилами (понад 11 тис. переглядів)

За кілька тижнів до написання радіодиктанту Національна суспільна телерадіокомапанія України оприлюднила правила: що залишається незмінним і що нового варто очікувати.

4. Наглядова рада НСТУ розірвала контракт із головою правління Суспільного Зурабом Аласанією (понад 9 тис. переглядів)

Зураб Аласанія надовго запам’ятає 31 січня 2019 року, коли під час засідання наглядової ради НСТУ виринуло питання про його звільнення з посади голови правління Суспільного і більшість присутніх проголосували «за». Згодом Зураб Аласанія відстояв своє право у суді. Член наглядової ради НСТУ В’ячеслав Козак, який виступив ініціатором цієї ідеї, програв апеляцію. Але того вечора, 31 січня, ця новина сколихнула чимало людей.

5. Штаб Зеленського і Суспільне не домовилися про дебати у студії (понад 6 тис. переглядів)

На початку квітня за пінг-понгом кандидатів у президенти Володимира Зеленського та Петра Порошенка спостерігало чимало людей. У Facebook поширився флешмоб #ХочуБачитиДебати на Суспільному. 8 квітня, коли представники штабу Володимира Зеленського прийшли у телецентр «Олівець», мало стати вирішальною точкою: досягнуть домовленості чи все таки «стадіон – так стадіон».

6. Роман Вінтонів звільняється з Суспільного (понад 5,5 тис. переглядів)

У 2019 році звільнилося кілька членів правління Суспільного. Та саме до новини про звільнення Романа Вінтоніва була прикута найбільша увага. Здогадуємося, що причиною стало нерозуміння, хто ж насправді звільнився: Роман Вінтонів, якого знали працівники суспільно-політичного, а згодом інформаційного напряму на Суспільному, чи Майкл Щур – веселий і саркастичний ведучий шоу на «UA: Першому».

7. Радіодиктант національності єдності імовірно перевірятимуть у той же день – Авраменко (понад 5,3 тис. переглядів)

І ще раз радіодиктант. Насправді це була перша новина про диктант у 2019 році, у якій згадувалося про можливі нові правила, зокрема, про оприлюднення тексту диктанту через 15 хвилин після прочитання в ефірі Суспільного.

8. «UA: Перший» транслюватиме Кубок світу з біатлону сезону 2019-2020 (понад 5,2 тис. переглядів)

Пресслужба НСТУ не опустила анонс прямих трансляцій Кубка світу з біатлону, який за останні роки дає «UA: Першому» добрі рейтинги. Багато людей саме завдяки біатлону і знають про це канал. Сайт «Суспільне. Детектор медіа» став першим, хто опублікував календар Кубка світу з біатлону 2019-2020 разом із часом виходу в ефір перших трансляцій змагань.

9. Членам правління НСТУ підвищили зарплату (понад 5,2 тис переглядів)

Некерівному складу Суспільного мають підвищити заробітну плату у 2020 році. А ось про підвищення членам правління зарплати наглядова рада НСТУ проголосувала 29 серпня. Читачів цікавило, хто скільки зароблятиме із топменеджерів та чому зарплата Ярослава Лодигіна вища за зарплату Миколи Чернотицького.

10. Весь колектив ранкового шоу на каналі «UA: Донбас» у прямому ефірі написав заяви про звільнення (близько 5 тис. переглядів)

Ранкова програма на регіональному каналі Суспільного мовлення «UA: Донбас» виходила з 15 січня 2018 року. Глядачі знали ведучих по іменах і неодноразово дякували їм у соцмережах за гарний настрій. 20 грудня 2019 року ведучі на піднесеній ноті відпрацювали зміну, запросивши цікавих гостей, з якими поговорили про святого Миколая та Новий рік, а наприкінці програми заявили, що всі звільняються і це останній випуск ранкового шоу «Донбас lite». Одна з останніх новин у 2019 році виявилася настільки резонансною, що потрапила до нашого топу, а кількість її переглядів продовжує зростати.

Топ-10 текстів про Суспільне: «заколот» наглядової ради НСТУ, скандал із фіналом нацвідбору на «Євробачення-2019» та книга про історію Суспільного мовлення в Україні

Навколо Суспільного мовлення в Україні впродовж року точилося чимало конфліктів. Сайт «Суспільне. Детектор медіа» виступав то інсайдером (публікуючи колонки членів наглядової ради про те, що насправді відбувалося за зачиненими дверима), то платформою для дискусій (оприлюднюючи різні точки зору на спірні ситуації), то строгим критиком, через якого звільняли людей.

1. Наглядова рада відправила Зураба у відставку. Як це було (понад 8,3 тис. переглядів)

Заступниця голови наглядової ради НСТУ Світлана Остапа (пізніше її обрали головою НР) відразу після звільнення Зураба Аласанії написала колонку, в якій відповіла на кілька запитань, які їй ставили десятки журналістів і знайомих. Чому наглядова рада відправила голову правління НСТУ у відставку на початку виборів? Чи це пов’язано з намірами встановити політичну цензуру на каналі? Чому засідання наглядової ради про відставку Зураба Аласанії було закритим? Де протокол засідання? Що зробив Зураб і його команда й чи було за що їх критикувати? Що далі?

2. «Детектор медіа» написав історію суспільного мовлення в Україні (понад 4,6 тис. переглядів)

У 2019 році ГО «Детектор медіа» випустила книгу «Суспільне мовлення в Україні: історія створення та виклики». Її авторами стали експерти, безпосередньо дотичні до створення суспільного мовника: заступниця голови наглядової ради НСТУ і заступниця шефредактора «Детектора медіа» Світлана Остапа, секретар наглядової ради НСТУ і програмний директор ГО «Детектор медіа» Вадим Міський та медіаюрист Центру демократії та верховенства права Ігор Розкладай. ПДФ-версію книги можна безкоштовно завантажити на сайті «Детектора медіа». Також вийшли друком як україномовна, так і англомовна версії посібника.

3. Що очікує НСТУ з 6 травня 2019 року (понад 4,5 тис. переглядів) 

Світлана Остапа у 2019 році виступала в ролі тлумача внутрішньої кухні Суспільного суспільству. У черговій колонці вона намагалася знизити градус паніки, що НСТУ настане кінець після звільнення Зураба Аласанії, та дала відповіді на кілька запитань. Що буде із Суспільним з 6 травня? Хто керуватиме компанією, якщо Зураб Аласанія піде у відставку? Яке рішення ухвалив суд? Коли наглядова проведе новий конкурс на голову правління?

4. Міжнародна діяльність ПАТ «НСТУ»: конкурси, фестивалі, олімпіади, донорська допомога (понад 4,2 тис. переглядів)

Членкиня правління НСТУ Інна Гребенюк розповіла «Детектору медіа» про участь Суспільного в міжнародних проектах, фестивалях та конкурсах 2018 року, а також про донорську допомогу, надану протягом останніх кількох років. Окрім відомої інформації, серед якої проведення дорослого та дитячого «Євробачення», НСТУ вперше оприлюднила суми донорської допомоги для створення різноманітних проєктів.

5. Навіщо Суспільне піарить московську церкву? (понад 3,7 тис. переглядів)

Отар Довженко під час моніторингу новин філій Суспільного вичислив, що в новинному випуску на телеканалі «UA: Вінниця» вийшов незбалансований піар-сюжет, який радше пасував би каналу «Інтер» або ТРК «Ера». Мова йде про приїзд нового архієпископа Української православної церкви Московського патріархату 18 грудня 2018 року. Колонка Отара Довженка призвела до наслідків: автор сюжету отримав догану, а шефредактора новин філії звільнили за угодою сторін.

6. «Євробачення – 2019»: чи законні умови контракту, запропонованого Maruv? (понад 3,6 тис. переглядів)

Юристка юридичної компанії Juscutum Марина Кислощаєва проаналізувала спірні умови контракту, запропоновані НСТУ переможниці національного відбору на «Євробачення-2019» Maruv: заборона імпровізації, тотальний контроль, передача авторських прав і заборона спілкування з журналістами. Експертка звернула увагу, що в правилах проведення Національного відбору «Євробачення – 2019» не передбачалося юридичної процедури позбавлення Maruv статусу переможця у випадку незгоди з контрактом НСТУ. Утім, невдовзі після публікації цієї колонки стало відомо, що Суспільний мовник і співачка Maruv не дійшли згоди і не підписали угоди, тож Україна залишилася без представника на конкурсі.

7. Зураб Аласанія: Були пропозиції, щоб я вів «Зворотний відлік» (понад 3,5 тис. переглядів)

Напередодні старту політичного токшоу «Зворотний відлік» голова правління НСТУ Зураб Аласанія розповів в інтерв’ю «Суспільному. Детектор медіа» про підготовку до дебатів між кандидатами в президенти в першому турі, уроки української мови для Павла Казаріна, меморандум між НСТУ і кандидатами в президенти та майбутні проєкти, які відбуватимуться в новій студії. Формат нового для Суспільного токшоу «Зворотний відлік» настільки добре сприйняла аудиторія, що проєкт досі виходить на «UA: Першому» з тими ж ведучими та з тими ж правилами, але з більш широким спектром тем та вибором гостей.

8. Довкола війни. Фінал нацвідбору на «Євробачення» (понад 3,4 тис. переглядів)

Наш постійний автор Борис Бахтєєв проаналізував виступи та висловлювання фіналістів нацвідбору на «Євробачення-2019». Найбільше скандалів викликав факт гастролей трьох фіналістів у Росії. Щоб не здаватися легковажними, у НСТУ перед нацвідбором на «Євробачення-2020» розробили та опублікували нові правила, у яких чітко прописали все, до чого мав зауваження Борис Бахтєєв.

9. Що показав заколот у Наглядовій Суспільного (понад 3,4 тис. переглядів)

Медіаексперт і медіатренер Ігор Куляс, який багато працює з працівниками ньюзрумів НСТУ, у колонці висловив власну думку, чому засідання наглядової ради НСТУ, на якому було звільнено Зураба Аласанію, нагадувало заколот.

10. Дмитро Хоркін: В Україні немає жодної свідомої людини, яка б не знала про «Українське радіо» (понад 3,4 тис. переглядів)

Напередодні 95-річчя українського радіомовлення «Детектор медіа» зустрівся з членом правління НСТУ, відповідальним за платформу радіо, Дмитром Хоркіним і поговорив про феномен «Українського радіо». Він розповів про те, як державне радіо, яке впродовж десятків років було рупором партії та залежало від влади, реформувалося в суспільне та стало незаангажованим, як і чому змінилася сітка мовлення, що прибрали з ефіру, а які програми з багаторічною історією залишили, чому досі транслюють засідання Верховної Ради, хто є амулетом «Українського радіо» та що чекає на обласні радіо.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду