Міжнародна діяльність ПАТ «НСТУ»: конкурси, фестивалі, олімпіади, донорська допомога

Міжнародна діяльність ПАТ «НСТУ»: конкурси, фестивалі, олімпіади, донорська допомога

10:17,
3 Січня 2019
11377

Міжнародна діяльність ПАТ «НСТУ»: конкурси, фестивалі, олімпіади, донорська допомога

10:17,
3 Січня 2019
11377
Міжнародна діяльність ПАТ «НСТУ»: конкурси, фестивалі, олімпіади, донорська допомога
Міжнародна діяльність ПАТ «НСТУ»: конкурси, фестивалі, олімпіади, донорська допомога
Членкиня правління Публічного акціонерного товариста «Національна суспільна телерадіокомпанія України» Інна Гребенюк розповіла «Детектору медіа» про участь Суспільного в міжнародних проектах, фестивалях та конкурсах 2018 року, а також про донорську допомогу, надану протягом останніх кількох років.

Співпраця з ЄМС

Співпраця з Європейською мовною спілкою (ЄМС) дає можливість взяти участь у численних міжнародних телевізійних та радіопроектах. Серед них минулого року на Суспільному реалізували (або започаткували) такі:

1. Пісенний конкурс «Євробачення-2018»

Пісенний конкурс «Євробачення-2018» відбувся в м. Лісабоні, Португалія. Півфінали (8 й 10 травня) та фінал (12 травня) транслювалися на Суспільному у прямому ефірі. У конкурсі взяли участь 43 країни. Україну представив Melovin, обраний за результатами національного відбору, проведеного спільного з телеканалом СТБ.

НСТУ як мовник — учасник «Євробачення-2018» забезпечила організаційну та інформаційну підтримку учасника та делегації України протягом періоду підготовки, зокрема й під час зйомок «візитки» учасника в Португалії, та безпосередньо під час тижнів «Євробачення» у Лісабоні. Забезпечено участь артиста в церемонії відкриття, восьми репетиціях, трьох прес-конференціях та двох шоу у прямому ефірі. Перебування української делегації в Португалії НСТУ показала у «Щоденниках Євробачення», які вийшли на телеканалах і цифрових платформах Суспільного.

На «Євробаченні-2018» було акредитовано 28 членів делегації України, 20 представників преси і 10 фанів. Відповідно до правил пісенного конкурсу, визначено речника (ONUKA) і забезпечено її належний супровід під час фіналу «Євробачення». Сформовано Національне журі й забезпечено голосування 11 травня відповідно до інструкцій ЄМС.

2. Дитячий пісенний конкурс «Євробачення-2018»

Фото: сайт «UA: Перший»

Фінал Дитячого пісенного конкурсу «Євробачення-2018» проводився цьогоріч у Мінську (Білорусь) 25 листопада 2018 р. У конкурсі взяла участь рекордна кількість країн-учасниць — 20. Україну представила Даріна Красновецька, яку Суспільне обрало шляхом онлайн-відбору із 47 заявок.

У рамках підготовки до «Дитячого Євробачення» Суспільне створило та розмістило на офіційних платформах конкурсу шість відеороликів, у тому числі офіційне відео на конкурсну пісню, зняте творчою групою ПАТ «НСТУ», та кавер-версію пісні, записану спільно із хором «Українського радіо». На подію акредитовано 15 членів делегації, 7 представників преси і фанів від України. Сформовано склад національного журі із трьох дорослих та двох дітей і забезпечено належне голосування журі 24 листопада. Речницею було визначено учасницю «Дитячого Євробаченню» Анастасію Багінську, яка оголосила 12 балів від українського журі у прямому ефірі 25 листопада в Мінську.

НСТУ також забезпечила супровід учасника й делегації України в Мінську під час заходів офіційної програми, у тому числі церемонії відкриття, зйомки «візитки», семи репетицій, п'яти інтерв’ю для міжнародної преси, прес-конференції та шоу. Підготовлено чотири випуски «Щоденників Дитячого Євробачення». Пряму трансляцію фіналу на «UA: Першому» переглянули 2,5 млн українців, а частка за аудиторією 18+ становила 2,23 %, що вдвічі перевищило показники минулого року.

3. Міжнародний радіоконкурс молодих виконавців «Кончертіно Прага — 2019»

Фото: сайт concertino.czechradio.eu

Відбір кандидатів від України розпочався влітку 2018 року. У співпраці з каналом «Культура» «Українського радіо» було зібрано та підготовлено до подання на конкурс усі необхідні матеріали та записи двох кандидатів від ПАТ «НСТУ» в категоріях «скрипка» (Марія Костогриз) та «арфа» (Єлизавета Раковська). Фінальні виступи відбудуться влітку 2019 року в Чехії.

4. Радіопроект фольклорної музики «Великдень та Весна»

Навесні НСТУ долучилася до створення щорічної тематичної збірки разом з іншими 18 організаціями — членами ЄМС, представивши дві композиції у виконанні фольклорного гурту «Володар». 2018-го збірка налічувала 28 композицій, наданих мовниками зі всієї Європи. Ці записи можна використовувати в ефірі безкоштовно без обмеження в часі та кількості повторів. Станом на сьогодні композиції зі збірки були використані в ефірі мовниками з 11 країн.

5. Радіопроект фольклорної музики «Різдво та Новий рік»

У співпраці з радіоканалом «Культура» в листопаді-грудні 2018 року було забезпечено участь у традиційному проекті ЄМС — створення аудіозбірки найкращих колядок, щедрівок, інших різдвяних та новорічних фольклорних композицій, які є доступними для безкоштовного використання в ефірі організаціями — членами ЄМС без обмеження в часі та кількості повторів. Суспільне представило дві фольклорні композиції — автентичну «Щедрик» та авторську «А в Києві граді…». Загалом участь у цьогорічному проекті взяло 17 мовників. Наразі відомо, що матеріали проекту планують використати у святкових ефірах 18 мовників Європи та Північної Америки.

6. Фольклорний фестиваль-2019

Улітку 2019 року НСТУ планує взяти участь у міжнародному фольклорному фестивалі «Єврорадіо», що проходитиме в Німеччині. Наразі здійснено переклад положень фестивалю, з радіоканалом «Культура» погоджено заявки двох музичних колективів (ONUKA і «Гудаки»), з якими ведуться переговори щодо підписання відповідних угод та умов участі. Фольклорний фестиваль ЄМС проводиться щороку й дає організаціям — членам ЄМС унікальну можливість познайомити світову аудиторію з оригінальними фольклорними мелодіями, яскравими традиціями та незабутньою атмосферою своєї країни.

7. Веб-платформа ЄМС «Побачити Єврорадіо» / Euroradio2see

Фото: скріншот з сайту 2see.euroradio.org

Платформа, створена у 2013 році з метою допомоги членам спілки у створенні першокласних «живих» відеовебкастів у різних музичних жанрах.

Із початку року на сайтах Суспільного було розміщено три концерти до 100-річчя незалежності країн Балтії, запропоновано матеріали й запис церемонії нагородження премії ЕВВА, а також матеріали для розміщення прямої трансляції з Італійського фольклорного фестивалю «Ніч тарантула» (La Notte della Taranta). Наразі тимчасово не висвітлюються пропозиції веб-платформи через труднощі з розміщенням плейера з відеопропозиціями від членів ЄМС.

Протягом року тривав пошук та відбір можливого контенту НСТУ для розміщення на веб-платформі з метою популяризації української продукції. Вирішено розмістити на ресурсі збірки відеофрагментів із виступами українських виконавців у програмі «Сильна доля».

Міжнародні трансляції ПКЄ та Олімпійських та Паралімпійських ігор цього року були значно посилені завдяки створенню у приміщенні ПАТ «НСТУ» відповідних фан-зон. Наші міжнародні партнери були залучені до співорганізації (розробка концепції, залучення спонсорської підтримки, забезпечення оформлення, проведення лекцій, майстер-класів тощо) та участі в культурних заходах НСТУ, зокрема:

 • Посольство Південної Кореї в Україні було запрошено до співпраці в рамках організації фан-зон Зимових Олімпійських та Паралімпійських ігор, перші особи Посольства взяли участь в урочистому відкритті та закритті фан-зон;
 • Посольство Португалії в Україні активно співпрацювало з НСТУ в питанні організації фан-зони Пісенного конкурсу «Євробачення-2018», посол узяла участь у прес-конференціях та інших заходах під час урочистого відкриття та закриття фан-зони.

Фестивальний напрямок роботи. Ми проводимо аналіз відповідності міжнародних фестивалів та конкурсів завданням Суспільного мовлення, особливостям контенту, що виробляється ПАТ «НСТУ». Цього року для зміцнення позитивного міжнародного іміджу Суспільного, для підтримки та промоції української культури було посилено присутність ПАТ «НСТУ» на міжнародних конкурсах та фестивалях медіапрограм, а саме:

 • опрацьовано та підписано Меморандум про співпрацю у сфері промо з організаторами міжнародного конкурсу «АДАМІ Медіаприз за культурне різноманіття у Східній Європі», проведено переговори та організовано зустріч продюсерів НСТУ з координаторкою конкурсу пані Неллі Мжаванадзе, зібрано матеріали, підготовлено переклад субтитрів та подано на конкурс програму «Легкі наркотики» з циклу «Світло». 29 листопада 2018 року в ефірі каналу «UA: Культура» відбулася 60-хвилинна трансляція церемонії нагородження «АДАМІ» із синхронним перекладом. Відповідні відеоматеріали також були використані у програмі «Пізній ранок шоу»;
 • опрацьовано положення міжнародного конкурсу освітніх програм «Японський приз», зібрано матеріали для подання заявок на участь у категоріях «крос-медійний контент», «програми для дітей», «програми для підлітків», «програми для безперервної освіти», підготовлено переклад сценарію й титрування двох казок із веб-платформи «UA: Казки» («Заєць-Хвалько» і «Чарівне горнятко»), а також трьох телепрограм («Додолики», «Лайфхак», «НаХіБа»). Готові матеріали було відправлено на конкурс;
 • зібрано матеріали для подання заявки й відправлено їх для участі в категорії «радіоказки» (аудіоказка «Заєць-Хвалько») міжнародного конкурсу радіопрограм Prix Ex Aequo;
 • заплановано подання заявки до 31 грудня на міжнародний фестиваль телепрограм «Золота німфа», триває збір матеріалів, а також переклад і субтитрування відібраної програми («Відкривай Україну з Суспільним»);
 • підготовлено матеріали й перекладено сценарій, а також відправлено заявку на участь програми в категорії «Репортаж  у новинах» (новина про праведників народів світу) у міжнародному фестивалі радіопрограм «Приз Богемія».  Готуються матеріали, переклад сценарію та надсилання реєстраційної форми двох програм «Українського радіо»;
 • до кінця 2018 року опрацбовано правила міжнародного конкурсу аудіозаписів фольклорної музики «Свєтозар Страчіна Гран Прі 2019».

Участь у міжнародних заходах

Фото: з архіву Микити Хорозова

Протягом 2018-го представники НСТУ взяли участь у міжнародних заходах:

 • у м. Брюсселі (Бельгія, 18–21 квітня) в Медіасаміті ЄМС, присвяченому розвитку контенту для різноманітних медіаплатформ;
 • у м. Женеві (Швейцарія, 25–28 квітня) в Юридичній асамблеї ЄМС;
 • у м. Токіо (Японія, 15 травня — 1 червня) у тренінгу JICA для представників творчих об’єднань спортивних програм та освітнього мовлення;
 • у м. Бонні (Німеччина, 10–14 червня) у стратегічній сесії щодо планування тренінгів Академії СМ;
 • у м. Копенгагені (Данія, 26–28 червня) в Конференції з питань реформ в Україні;
 • у м. Тірані (Албанія, 26–30 червня) в Генеральній Асамблеї ЄМС;
 • у м. Лондоні (Велика Британія, 25–27 вересня) в зустрічі Донорської координаційної групи;
 • у м. Женеві (Швейцарія, 29 жовтня — 1 листопада) у Пленарному засіданні з питань міжнародних відносин ЄМС;
 • у м. Празі (Чеська Республіка, 26–28 листопада)у зустрічі Групи мовників ЄМС із країн Центральної та Східної Європи;
 • у м. Женеві (Швейцарія, 5–7 грудня) у Генеральній Асамблеї ЄМС;
 • у м. Стокгольмі (Швеція, 22–27 квітня, 18–20 червня, 6–8 вересня, 30 вересня — 4 жовтня) в ознайомчих візитах на Шведське радіо та телебаченняв рамках проекту SIDA.

Робота НСТУ з міжнародними організаціями в Україні

Активно працювало ПАТ «НСТУ» і в сфері організації міжнародних зустрічей та заходів. У співпраці з міжнародними організаціями та донорами відбулися такі міжнародні заходи:

 • круглий стіл «Моделі фінансування суспільного мовлення: міжнародний досвід і український контекст»28 лютого (у співпраці з Офісом Ради Європи);
 • візит до НСТУ генерального директора SIDA Карен Ямтін 22 березня та проведення запланованого шведською стороною круглого столу на тему протидії пропаганді;
 • візит на Суспільне експертів Інституту свободи (Польща) 20 березня з метою обговоренняактуальних питань розвитку СМ в Україні;
 • візит Єврокомісара з питань європейської політики сусідства та перемовин із розширення Йоганнеса Гана, голови Представництва ЄС в Україні Хюга Мінгареллі та голови групи підтримки України при Єврокомісії Пітера Вагнера на Суспільне 9 листопада. Ключовою темою обговорення стало критичне недофінансування українського Суспільного мовника;
 • візит представників посольств Великої сімки 29 жовтня;
 • міжнародна конференція «Незалежний та фінансово стабільний Суспільний мовник — невід'ємна частина демократичного суспільства» за підтримки Ради Європи в Україні 10 жовтня та Комітету свободи слова;
 • візит Посла Індії в Україні для обговорення шляхів співпраці у сфері медіа 18 квітня;
 • візит у травні журналістів провідних європейських ЗМІ на Суспільне для знайомства з перебігом реформи Суспільного мовлення в Україні;
 • візит Посла Литовської Республіки в Україні 22 червня;
 • візит 15 червня віце-президента Корпорації суспільного мовлення США Майкла Леві;
 • візит Посла Швеції в Україні до Рівненської філії НСТУ 30 липня;
 • візит журналістів суспільного мовлення США до Чернігівської філії НСТУ 5–8 грудня;
 • візит представників Офісу Ради Європи та міжнародних організацій до Харківської філії НСТУ 5 липня;
 • візит голови Офісу Ради Європи в Україні Мортена Енберга до Львівської філії НСТУ 29 березня;
 • участь міжнародних експертів Ради Європи з Данії, Словенії та Литви у ярмарку форматів для висвітлення виборчого процесу, що відбувся 7 грудня на Суспільному.

З огляду на суттєве недофінансування компанії активно розвивався напрям співпраці з міжнародними донорами та партнерамиПАТ «НСТУ». Протягом року ми розпочали співпрацю за новими проектами, спрямованими на виробництво контенту, навчальні тренінги для різних категорій працівників, стажування журналістів, оновлення техніки тощо, з урахуванням інтересів та розвитку потенціалу як центрального офісу, так і регіональних філій.

Із середини березня 2018 року запроваджено щоквартальні зустрічі з представниками донорських організацій. Вони зорієнтовані на більш системну комунікацію з нашими міжнародними партнерами, донесення до них основних новин та стану реформування Суспільного, обговорення актуальних та перспективних завдань суспільного мовника, а також на отримання зворотного зв’язку від наших партнерів.

Позитивною ознакою є те, що значна кількість донорських проектів подовжується та поновлюється з року в рік, оскільки це свідчить про довіру до нас наших партнерів. Такими нашими постійними партнерами є Delegation of European Union to Ukraine, Council of Europe, Internews Network, Chemonics International Inc,USAID, Посольство США, Державний департамент США, Deutsche Gesellschaft fürInternationale Zusammenarbeit (GIZ), SIDA, JICA та багато інших.

Нові прямі партнерства були започатковані з такими донорами: Посольство Великої Британії в Україні, UN Women, Українська ініціатива з підвищення впевненості (UCBI) тощо.

Серед партнерських проектів допомоги окремо можна виділити великі цільові проекти міжнародної технічної допомоги JICA та SIDA, а також спільний проект European Union, German Federal Foreign Office і DW Academy та BBC Media Actionщодо будівництва сучасного Ньюзхаусу, що розраховані на тривалий період та спрямовані на системні зміни в компанії та нарощування власного потенціалу для становлення та інституційного розвитку суспільного мовника в Україні.

З огляду на ситуацію питання донорської допомоги є вкрай важливим і необхідним для виживання суспільного мовника, а подальший розвиток партнерства є одним із пріоритетних завдань на майбутнє. Саме увага до проблем та потреб Суспільного з боку донорів і партнерів, їхня постійна підтримка дають надію на розвиток компанії та забезпечення інформаційних потреб усіх верств суспільства.

Все це дає нам підстави вважати наших донорів не лише бізнес-партнерами, але і справжніми друзями Суспільного. І хочу окремо зазначити, що всі ті зміни, які відбулися в компанії, стали можливими саме завдяки підтримці наших міжнародних партнерів, за що їм велика вдячність.

Донорська допомога, отримана ПАТ «НСТУ»

1. Internews надав $55 901 для створення циклу спецрепортажів на «UA: Першому» «Обличчя війни» про переселенців зі сходу та півдня України. А також про тих, хто залишився в зоні конфлікту. Проект реалізовувався через Фонд підтримки створення та розвитку суспільного телебачення і радіомовлення України впродовж 1 липня 2016 — 31 травня 2017 року (останній випуск програми — 29 травня 2018 р.).

Крім того, $9460 було надано для створення 20 телеісторій «Агенти громад» від учасників медійної школи, які транслювалися на телеканалі «Буковина». Чернівецька Філія ПАТ «НСТУ» організувала десятиденну медійну школу для навчання активістів новостворених громад, у рамках реформи децентралізації місцевих громад. А телеканал «Буковина» та випускники Медійної школи створили 20 телеісторій, які промотують реформу децентралізації на місцевому рівні. Проект реалізований Фонд Підтримки створення та розвитку суспільного телебачення і радіомовлення України впродовж 1 березня — 31 серпня 2018 року.

А $149 984,84 Internews надав для створення 12 програм по 26 хвилин «Пізно ввечері шоу», що транслювався на «UA: Перший». Проект реалізовувався так само через Фонд підтримки створення та розвитку суспільного телебачення і радіомовлення України впродовж 15 березня — 31 серпня 2018 року.

2. Chemonics International Inc. надав 4 172 173,48 грн ($157 440) для створення шести програм по 30 хвилин «Шахтарі», що транслювалися на «UA: Першому» (причому обсяг фінансування збільшувався). Обладнання, закуплене в межах цього гранту, залишиться у власності ПАТ «НСТУ» й буде використовуватися для подальшої роботи. Проект реалізовувався через Фонд підтримки створення та розвитку суспільного телебачення і радіомовлення України впродовж 1 січня 2017 — 31 липня 2018 року.

3. Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) надав 98 063 для створення 50 програм по 13 хвилин «Своя земля» (5 філій по 10 випусків). Цільова аудиторія програми — населення Закарпатської, Полтавської, Харківської, Херсонської й Кіровоградської областей. Проект реалізовувався через Фонд підтримки створення та розвитку суспільного телебачення і радіомовлення України впродовж 1 травня — 10 серпня 2018 року.

Передбачається $58 800 (загальна вартість за весь період) для створення проекту «Сучасна громада»: 25 програм — перший сезон (завершено) та 50 програм — другий сезон (2018-2019 роки).

Мета проекту — донесення об’єктивної інформації про реформу децентралізації, роз’яснення її переваг та заохочення громадян до активної участі в суспільно-політичному житті свого села або міста. Проект реалізовується через Фонд підтримки створення та розвитку суспільного телебачення і радіомовлення України впродовж 15 лютого 2018 — 1 жовтня 2019 року.

Надано €100 000 для створення програми про розвиток об'єднаних громад «Вся країна. Сучасна громада». Мета — донести об’єктивну інформацію про реформу децентралізації та заохотити людей до активної участі в суспільно-політичному житті свого села або міста.

Проект реалізовувався через Фонд підтримки створення та розвитку суспільного телебачення і радіомовлення України впродовж 1 червня — 20 серпня 2018 року.

4. Із JICA співпраця триває з 2016-го й передбачається до поточного року, йдеться про $3 000 000  («Проект розвитку потенціалу суспільного мовника в Україні»).Мета проекту — вдосконалення вмінь персоналу суспільного мовника у використанні сучасного телевізійного обладнання, зокрема щодо покриття сигналом усієї території України та вироблення власного якісного програмного продукту (освітніх програм), а також створення на базі суспільного мовника інформаційної структури для висвітлення природних катастроф та надзвичайних ситуацій. У рамках проекту вироблено: 12 випусків по 12 хв. лялькового шоу ($61 000); 16 випусків телепроекту про людей з інвалідністю «Разом» ($34 000).

5. Internews Network надав $24 944,84 на створення телепроекту для «UA: Сум» на інформування громади області про суспільні перетворення (мініфільм). Проект реалізовувався ГО «Бюро аналізу політики» впродовж 1 жовтня 2017 — 31 березня 2018 року.

$44 438,5 на створення циклу шести програм по 25 хв. «Посттравматичний синдром» на «UA: Першому». Проект реалізовувався впродовж 1 листопада 2017 — 30 квітня 2018 року.

$15 500 на створення телепроекту для Полтавської філії про висвітлення життя переселенців «Війна. Перезавантаження». Проект реалізовувався через ГО «Інститут аналітики та адвокації» впродовж 1 жовтня 2017 — 31 березня 2018 року.

6. SIDA надала 410 000 для проведення організаційного та фінансового аудитів ПАТ «НСТУ» Ernst&Young у 2018 році.

У 2018–2021 рр. коштом SIDA 4 000 000 (загальна сума проекту за весь період) реалізовуватиметься проект МТД «Підтримка регіоналізації Суспільного мовлення в Україні 2018–2021» (тренінги, навчальні візити, закупівля технічного оснащення та програмного забезпечення) через SR MDO.

7. European Union, German Federal Foreign Office надав €6 250 000 (загальна сума проекту за весь період 2016–2020) на проект МТД «Підтримка Національного суспільного мовника України» (побудова мультимедійного ньюзхаусу — створення та підтримка Академії Суспільного мовлення). Реалізовується Deutsche Welle Akademie, BBC Media Action та NIRAS.

8. Council of Europe через офіс Ради Європи в Україні, а саме через проекти «Посилення свободи слова та становлення суспільного мовника в Україні» та «Свобода медіа в Україні», 2018 року надав юридичну підтримку для Наглядової ради; допоміг виготовити промоматеріали (роздатки, блокноти тощо) та організувати тренінги, зустрічі. Проектами передбачено надання експертної підтримки, оплата маркетингової стратегії та соціологічного дослідження, розвиток потенціалу персоналу, політична підтримка (включаючи організацію різних заходів та залучення експертів), підтримка організаційного розвитку, промопідтримка (зовнішня реклама, роздаткові матеріали тощо).

На 2018-2019 (приблизно $25 500 за 2018 рік) створення мобільного додатку для трьох каналів радіо, зовнішня реклама УР у Києві, Львові та Дніпрі.

9. «Українська ініціатива з підвищення впевненості» (UCBI), обмежена грантова угода в негрошовій формі №NAT020. Мета проекту — підвищення якості контенту місцевого суспільного каналу «UA: Донбас»; збільшення обсягів споживання якісних місцевих новин, що зміцнить позитивний виклад фактів і подій в Україні у громадах Донбасу; розширення доступу до різноманітного, індивідуалізованого орієнтованого на реформи контенту в місцевих і загальнонаціональних ЗМІ. Виконується ПАТ «НСТУ» впродовж 2 травня 2018 — 2 жовтня 2019 року. Передбачено на проект $178 495, кошти витрачатимуться донором на перебудування студії та направлення менторів для навчання, виготовлення продукту як такого донорським коштом не передбачено.

10. Посольство США надає $600 000 (загальна сума проекту за весь період 2018-2019) для створення платформи для якісних дебатів у шести регіонах. У рамках проекту відбудеться закупівля техніки. Проект реалізується через Фонд підтримки створення та розвитку суспільного телебачення і радіомовлення України.

11. UN Women — розробка політик та проведення тренінгів для працівників щодо гендерно чутливої тематики. Проект реалізується UN Women 2018-2019.

12. USAID надав ₴150 000 через Ukrainian Women's Fund (28.07–29.09.2018) на створення циклу програм про фінансову грамотність на «Українському радіо».

13. У стані підписання угода з Internews Network (січень — вересень 2019 року) на висвітлення президентських дебатів, створення політичного ток-шоу, радіодокументальних проектів та виїзних радіостудій. Проект реалізовуватиметься напряму через ПАТ «НСТУ», остаточний бюджет ще не узгоджено з донором.

14. Посольство Великої Британії в Україні реалізує у 2018-2019 рр. через Британську Раду проект «Навчальні курси з англійської мови для державних службовців 2018/2019», а саме проведення уроків англійської мови для працівників НСТУ.

15. Державний департамент США через IREX реалізує програму «Партнерства в галузі ЗМІ в Україні», яка передбачала 2017-2018 рр. навчальні поїздки до США — тренінги та стажування.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
1tv.com.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду